support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo alfa Marsiglio Car Alfa Romeo 156 – DTM style ako sa patrí ! logo alfa

Marsiglio Car Alfa Romeo 156 – DTM style ako sa patrí !

03.May.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pochybovať o tom, že automobilové závody a preteky hýbu štvorkolesovým svetom je nezmysel. Výkon a rýchlosť s ním spojená a v neposlednom rade aj dizajn, sú hlavné priority áut modifikovaných pre potreby závodenia. Slávne preteky typu DTM Championship alebo 24 hodín Le Mans pozná takmer každý, o autách ani nehovoriac. Rinčiace nadupané mašiny, častokrát širšie ako F1-tka :-), sa preháňajú po okruhu bez ohľadu na to, či je deň alebo noc. Tieto závodné špeciály sú vlastne upravené sériové vozy, pričom nie je pravidlom, že pod kapotou majú ukrytý najvýkonnejší sériovo ponúkaný motor. Na svete sú ľudia, ktorých nefascinujú obrovské disky, masívne plasty alebo vysvietený interiér...práve naopak, zameriavajú sa na úpravy typu “racing“ – športovo ladený exteriér aj interiér a v neposlednom rade aj zvýšenie výkonu motora. Konkrétne závod DTM je zaujímavý zúčastnenými autami, ktoré bežne stretávame na cestách. Samozrejme nie tak rapídne pozmenené. Jedným z takýchto športových milovníkov je aj taliansky tuningový špecialista Marsiglio Car, ktorý sa pustil do úpravy Alfa Romeo 156 v zmysle DTM.

ALFA ROMEO 156


Alfa Romeo 156
Rovnako ako Briti, aj Taliani majú svoj štýl. Ich vášeň, zmyselnosť a temperamentný spôsob života sa preniesol na ich autá. Ferrari, Alfa Romeo, Fiat, to sú autá plné emócií s poriadnou dávkou nezameniteľného šarmu. Talianska jemnosť sa odzrkadlila na každom jednom voze, ktoré bolo vyrobené.

Na svete nie je určite jediného človeka, ktorý by nepoznal „hadiu“ automobilku Alfa Romeo. Autá preslávené svojimi typickými výraznými maskami, ktoré v človeku evokujú hádam len jedno, dokonalosť. Súčasný model Alfa Romeo 156 reprezentuje tak výnimočný taliansky štýl. Elegantný, komfortný a rýchly, to sú azda najcharakteristickejšie slová pre túto športovú káru.

Motorová ponuka pre tohto tátoša je ozaj pestrá, pretože majiteľ má na výber dokopy päť motorov, z ktorých je dvojica benzínová. Avšak najsilnejším ponúkaným motorom je 2,4-litrový dízlový 5-valec, ktorý spolupracuje s výkonným turbom, pričom maximálny výkon, ktorý táto sústava dokáže vyvinúť je 175 koní (129 kW) a 385 Nm točivého momentu. Vysoký výkon a krvilačný dizajn robia z tohto auta vysokopostaveného jedinca.

ALFA ROMEO DTM


Marsiglio Car Alfa Romeo 156 DTM
Štýl tejto úpravy je iný, než aký prezentujeme každý deň na našich stránkach. Športový charakter, aký nájdeme u väčšiny typov úprav, sa v prípade Marsiglio Car trochu líši. Nehľadajte tu vyšperkované disky, masívne nárazníky, pozrite sa na toto auto očami milovníka rýchlych kôl. Preteky DTM, to je to, čím sa tento taliansky úpravca inšpiroval a premenil toto Alfa Romeo do podoby čistokrvného závodného vozu. Slovo racing vystihuje zmysel a podstatu tejto úpravy.

Exteriér
Tak premakaná úprava zovňajšku sériového auta v zmysle pretekov tu už dlho nebola. Ako prvé zaujme nápadité bielo-červené lakovanie doplnené o množstvo nálepiek sponzorských a na úprave sa podieľajúcich firiem. Charakter závodov je tu prítomný v plnej miere. Masívny predný nárazník s integrovaným mohutným otvorom zaujímavého dizajnu, dáva pocítiť, že zmysel tejto úpravy je o čosi hlbší. Výplň v podobe čierneho ťahokovu je samozrejmosťou. Pre potreby výkonnejších bŕzd, boli po stranách nárazníka implementované otvory á la žraločie žiabre, ktorých funkcia je prívod vzduchu k predným brzdám. V spodnej časti nárazníka sa nielen hrdo vyníma veľký difúzor, ale taktiež sa stará o korekciu prúdiaceho vzduchu pod auto.

Marsiglio Car Alfa Romeo 156 DTM
Azda najzaujímavejšou zmenou v prednej časti auta je odstránenie tej typickej Alfa Romeo masky, pričom náhradou za ňu je predĺžená kapota. Či to bol správny ťah zo strany úpravcov, nech si odpovie každý sám. Čo bolo hneď „podozrivé“ na tomto aute, boli predné svetlomety. Nespomínam si, aby Alfa Romeo montoval na svoje vozy svetla týchto rozmerov a tvarov. Úpravca veľmi dobre vedel, čo robí a vďaka jeho iniciatíve putovali namiesto pôvodných svetiel svetlometyMazdy 6. Chytré, či zbytočné? Opäť záleží iba na vašom vkuse. Aj predná kapota bola obdarená v podobe dvoch výduchov á la Mitsubishi EVO, osadených do pekne tvarovaného výstupku na kapote.

Ťažko sa hľadá slovo alebo slová, ktorými by sa dali charakterizovať bočné prahové nástavce Marsiglio Car. Také množstvo otvorov, ktoré sa starajú na prívod chladného a odvod teplého vzduchu k a od kotúčových bŕzd, nenájdeme na každom jednom upravenom aute. Vážnosť tohto „závodného bodykitu“ sa začína prejavovať naplno. Dokopy šesť otvorov sa stará o odvod zohriateho vzduchu od predných bŕzd a štvorica otvorov zasa slúži na prívod chladného vzduchu k zadným tanierom. Čerešničkou na torte sú dve okrúhle koncovky výfukov osadené v zadnej časti týchto prahov.

Zadná časť vozu s ničím nezaostáva za zvyškom karosérie. Obrovský tmavý difúzor implementovaný do zadného nárazníka dáva o sebe vedieť v plnom rozsahu a zároveň napovedá, že podobnosť s autami DTM nie je náhodná. Osadené boli taktiež bočné otvory slúžiace na odvod zohriateho vzduchu od zadných bŕzd. Dizajnovo-príjemne tvarovaný nárazník sa k mohutnej zadnej časti auta naozaj hodí. Veko kufra je charakteristické nastavovateľným žiletkovým krídlom, aké poznáme z rôznych závodných špeciálov. Na parádu určite nie je ;-).

Všetky tieto časti bodykitu, akými sú nárazníky a prahy na seba plynulo nadväzujú za pomoci rozšírených blatníkov, vďaka ktorým auto získalo 10 cm šírky na každej strane. To naozaj nie je zlé. Aby tento celok dostal akýsi konečný šmrnc, nainštalovaný bol taktiež veľmi obľúbený systém vertikálneho otvárania dverí, ktorý motoristický svet pozná pod skratkou LSD (Lambo Style Doors). Chce ešte niekto niečo dodať? :-).

Marsiglio Car Alfa Romeo 156 DTM
Bodku za týmto celým dávajú štýlové racing 17-lúčové 19-palcové disky obuté do nízkoprofilových pneumatík Yokohama, za ktorými sa krásne vynímajú dierované kotúčové brzdy značky TarOx B350 s taniermi 348x26mm vpredu a 340x26mm vzadu. Otázka stability a dobrého manévrovania týmto ešte nebola zodpovedaná. Konečné slovo má športový podvozok, ktorý sa skladá z pružín Eibach a tlmičov + pohlcovačov nárazov Bilstein. Táto sústava znižuje svetlú výšku auta o pekných 35 mm. Tomu sa hovorí profesionálny prístup k veci!

Interiér
Aj na interiér sa dostalo talianskeho slova. O jeho úpravu sa postaral rodný špecialista Simoni Racing, ktorý sa naozaj s chuťou pohral s vnútrom tohto elegána. Farebne ladený interiér, ktorého dominantou je červenáčierna (prevažne koža), nenechá nikoho na pochybách. Túto dvojicu farieb nájdeme na modifikovaných športových sedadlách Simoni Racing, trojramennom športovom volante X-Race a hlavici riadiacej páky toho istého výrobcu a pozornosti samozrejme neušli ani koberce. Túto dvojfarebnú kombináciu doplňujú chrómové prvky ako riadiaca páka, pedálový set a hasiaci prístroj

Fotogaléria Marsiglio Car Alfa Romeo 156 – DTM style!:Wallpaper "Marsiglio Car Alfa Romeo 156 – DTM style" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200
preview

800x600
1024x768
1600x1200
preview

800x600
1024x768
1600x1200
preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo poviete na úpravu Alfa Romeo 156 od talianskeho úpravcu Marsiglio Car ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým doplnkom od firmy SIMONI RACING, tak navštívte našu podstránku:

SIMONI RACING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Alfa Romeo vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ALFA ROMEO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 35752x    hodnotenie: 109/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt