support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo aston martin Aston Martin Vantage, DB9 a Vanquish S tuning od Mansory ! logo aston martin

Aston Martin Vantage, DB9 a Vanquish S tuning od Mansory !

20.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Dopyt po luxusných autách s poriadnou dávkou športového ducha je za hranicami našej krajiny viditeľné väčší. Avšak keď sa spomenie automobilka ako napríklad Bentley alebo Aston Martin, každému musí byť jasné, k čomu smerujeme. Azda jediné slovné spojenie, ktoré sa hodí k týmto dvom automobilkám je „britský štýl“. Ich dominantné dizajnové črty, nezameniteľný skrytý potenciál a hlavne tradícia, ktorá sa ukrýva v každom jednom voze, nemá na svete obdobu. Britské autá boli a aj sú o krok vpredu pred zvyškom moto-sveta. Nie v zmysle postaviť čo najrýchlejší alebo najviac prešpikovaný voz. Naopak, Briti sa vyznačujú dávkou elegancie a zmyslom pre detail, čo sa prejaví na každom jednom vyrobenom kuse. Preto sú vozy týchto značiek tak výnimočné. Automobilka Aston Martin je známa svojimi elegantnými športiakmi, pričom do každého svojho auta vkladá štipku exkluzivity. Čo sa však stane, ak sa tieto vozy skombinujú s nemeckým luxusným velikánom, akým je tuningová firma Mansory? Pozrime sa spoločne!

ASTON MARTIN


Aston Martin logo
Každý človek si pri počutí slov Aston Martin vybaví niečo iné. Niekto si pod týmito slovami predstaví napríklad rýdzo športové autá, ktoré len tak neukazujú svoj luxus, no v niekom tieto slová môžu evokovať len ďalšiu automobilku, ktorá sa snaží o produkciu cestných športových áut. Nech je ako chce, automobilka Aston Martin pozná záujem trhu, vie, ako zaujať a možno aj preto je ne čele výrobcov cestných automobilov.

Dnes vám chceme predstaviť hneď troch zástupcov tejto britskej klasiky, ktorých zvučné mená sú známe široko-ďaleko. Ide o vozy Aston Martin DB9, Vantage a Vanquish S. Presne tieto tri modely sa dostali pod ruky úpravcov prestížnej nemeckej tuningovej firmy, ktorá sa zameriava presne na vozy Aston Martin a Bentley, firmy Mansory. Ale poďme pekne poporiadku.

Aston Martin V8 Vantage


Aston Martin Vantage
Ručne vyrábaný voz, ktorý v sebe kombinuje tradičný Aston Martin, resp. britský štýl a schopnosť byť používaný každý deň. Zabudnúť nesmieme ani na výkonnostný potenciál a chuť byť stále na čele. Tieto vlastnosti robia z tohto auta svetovo najžiadanejší model. Veď nie náhodou sa toto auto na istý čas stalo verným spoločníkom Jamesovi Bondovi :-).

Azda netreba ani pripomínať, že autá tejto „ostrovnej“ automobilky sa môžu v pokoji pochváliť svojimi výkonmi. Svedčí o tom aj osemvalec s krásnym objemom 4,3-litra, ktorý v kombinácii so šesťstupňovým manuálom a pohonom zadných kolies, dokáže vyvinúť maximálny výkon 380 koní (283 kW) spolu s 410 Nm. Na stovku tak zrýchli za 4,9 sekundy a „maximálka“ činí 281 km/h. Agent 007 musel byť ale teda šťastný :-).


Video koláž obrázkov Aston Martin V8 Vantage:


Aston Martin DB9


Aston Martin DB9
Je precízny športiak s plnohodnotným komfortom a prírastkom GT v každom smere. Jeho filozofia dizajnu predstavuje nekompromisné spojenie charakteru Aston Martin a vlastností, ktoré tvoria každý jeden výnimočný športový voz. DB9 je umenie.

Mnoho áut sú len série kompromisov – impozantné na papieri, ale obyčajné v skutočnosti. Športové auto musí mať charakter a vodičovú zainteresovanosť. Musí skvelo vyzerať, skvelo znieť a musí mať dostatok sily, aby sa jeho duša prejavilo a pohla dopredu. Takýto je Aston Martin DB9.

O výkonom potenciály tohto žihadla nezapochybuje nikto ani len na moment. Jeho vidlicový 12-valec s objemom 6 litrov a počtom 48 ventilov vyprodukuje dokonalých 480 konských síl (335 kW) pri 6000 ot./minútu a 570 Nm točivého momentu. Šesťstupňový manuál + pohon zadných kolies = 4,9 sekundy potrebných na dosiahnutie stokilometrovej rýchlosti a 300 km/h maximálky. Na dnes to asi stačí :-).

Aston Martin Vanquish S


Aston Martin Vanquish S
Najrýchlejšie cestné auto v histórii Aston Martin. Voz, ktorý v sebe ukrýva zručnosť výrobcov a najväčší kaliber automobilovej technológie. Je to vlajková loď tejto britskej automobilky – je to ultimatívny Aston Martin.

Rýdzo športový voz, ktorého dizajn napovedá, že ide o ozaj mrštné auto. Športový no decentný bodykit s prvkami britskej jedinečnosti je vidieť na prvý pohľad. 12-valcový motor s objemom 6 litrov si hrdo produkuje úctyhodných 520 konských síl (388 kW) a 577 Nm točivého momentu. Maximálna rýchlosť týmto ľahko prekračuje hodnotu 322 km/h, kdežto z pokoja na "stovku" dosiahne za 4,8 sekundy. Jamesovi Bondovi bolo teda sveta žiť :-).


Krátky video test áut Aston Martin Vanquish S verzus Ferrari F575 z anglického TV seriálu "Top Gear":


KRÁĽOVSKÁ TROJICA POD ZÁŠTITOM MANSORY


Mansory logo
Nemecký špecialista na britský luxus sa najnovšie zameral práve na túto trojicu vozov, pre ktorú pripravil kompletný balík úprav počnúc volantom a končiac podvozkom, doslova :-).

To, s akým nasadením vyvinula firma Mansory tieto doplnky, je obdivuhodné. Tak výrazný a nezameniteľný štýl áut Aston Martin, dotiahnutý do dokonalosti detailmi nemeckého špecialistu. Dokonalejšie a športovejšie sa to už ani urobiť nedá. Poďme si postupne predstaviť jednotlivé pakety.

Aston Martin V8 Vantage


Mansory Aston Martin
Ako viac sa dá vyjadriť športový potenciál takéhoto vozu, než dodatočnými úpravami. Nech sú akékoľvek, treba ich vnímať, resp. aplikovať s citom, pretože bolo by hriechom, keby sa takýto klenot stal obeťou prečačkanosti. Musíme zdôrazniť, že toto auto so svojou výrazne športovou úpravou, na nás urobilo obrovský dojem. Pred Mansory klobúk dole.

Mansory paket pre tento voz je pomerne obsiahly a začína sa v exteriéri. Na upravenom prednom nárazníku sa teraz vyníma nová 6-riadková hliníková maska chladiča, ktorá je doplnená o otvor, ktorý je pokrytý 4-riadkovou, taktiež, hliníkovou maskou. Výsledkom je lepší prietok vzduchu k motorovým častiam. Pre výraznejší dizajn boli pridané taktiež dekoratívne línie po stranách nárazníka, ktoré jemne pripomínajú tvar otvorov. Modifikovaná bola aj predná kapota a to v zmysle dvojice hliníkových mriežok, resp. výduchov kapoty. Celkový dojem z prednej časti umocňuje vyzývavé čierne lakovanie karosérie.

Aj výrazné bočné prahy sú dielom majstra s menom Mansory. Integrované zadné otvory lícované dizajnovo do dokonalosti dotiahnutými líniami nenechajú nikoho na pochybách.

Celkovo tieto prahové nástavce vytvárajú veľmi dobrú symbiózu medzi dizajnom a užitočnosťou, resp. dbaním na bezpečnosť. Aj vy ste si všimli, že tu ešte nepadlo slovíčko karbón? Každá vážne myslená úprava takýchto klenotov sa predsa nemôže obísť bez tohto materiálu. Naprázdno neobišla ani táto "exkluzivitka". Prvé známky karbónu nájdeme na bočných prahoch v koži karbónových priečok, ďalej v podobe krásnych spätných zrkadiel spolu s ich dvojitými držiakmi. V kombinácii s čiernou je to úchvatné.

Obzvlášť veľkú pochvalu si zaslúži zadná časť auta. Konkrétne sa jedná o karbónový difúzor, karbónové kryty zadných svetlometov a dve dvojice nad sebou umiestnených chrómových koncoviek výfuku. Spojenie týchto jednotlivých prvkov do jedného celku dodáva autu nezameniteľný špotový look, ktorý je navyše okorenený dravým zvukom týchto koncoviek. Aby sme nezabudli, pridaná bola aj zadná decentná lišta na konci kufra, ktorý viditeľne zlepšuje prúdenie vzduchu a tým aj celú aerodynamiku vozidla.

Mansory Aston Martin
Bezpochyby najkrajším prvkom tejto úpravy sú disky. Ide o šesťlúčové disky s dvojitými lúčmi z hliníku , navyše lakované na čierno ako zvyšok karosérie. Toto je neklamným znakom toho, s akou vážnosťou je robená táto úprava. Rozmery diskov sú 9x20J vpredu a 10,5x20J vzadu, pričom kontakt s cestou je vďaka nízkoprofilovím pneumatikám o rozmeroch 255/35/20 vpredu a 285/30/20 vzadu. Ak sme už načali performance prvky tejto premeny, spomenúť treba luxusné kotúčové brzdy Brembo v špeciálnej edícii Mansory, ktoré sa pýšia kotúčmi s rozmermi 405/32 vpredu spolu so šiestimi piestikmi a 405/28 vzadu so štyroma piestikmi. Bezpečnosť nadovšetko. Nielen ku kráse prispel aj znížený podvozok konkrétne o 20mm. Milé prekvapenie vás čaká po otvorení kapoty v podobe červeného karbónu, ktorý nájdeme v prestrojení krytu motora a rozpery tlmičov. Vonkajšia úprava tohto tátoša sa nedá nazvať ináč než brilantná.

Aj do interiéru vozu sa prenieslo umenie firmy Mansory, pričom štýl britskej práce a použitých materiál ostal zachovaný. Najnovšie sa v interiéri vyníma čierna koža spolu so šedou a tmavou Alcantarou. Táto kombinácia je doplnená hliníkom (madlo ručnej brzdy a pedále) a samozrejme všadeprítomným karbónom, ktorý prezmenu nájdeme na celej stredovej konzole, športovom volante, hlavici riadiacej páky, rúčkach dverí, lištách prahov s logom úpravcu.

Obrázky Mansory Aston Martin V8 Vantage


Aston Martin DB9


Mansory Aston Martin
Prichádza ďalší pán na holenie, tentokrát ide o roadster s pevnou strechou - Aston Martin DB9. Už tak viditeľný športový charakter je ešte viac zvýraznený look-paketom nemeckej firmy Mansory. Avšak aj v prípade tohto tátoša treba zdôrazniť fakt, že úpravcovia dokonale poznajú autá britskej automobilky a preto aj výber doplnkov je taký, aký je...maximálne kontrastný so štýlom karosérie a dostatočne športový na to, aby zaujal aj nezainteresovaných. Jednoducho povedané, športiak s veľkým Š.

Ani predný nárazník u tohto auta sa nevyhol prestavbe v podobe pridania spodného otvoru, ktorého výplň je rovnaká, ako v prípade masky, čiže hliníková mriežka, no tentoraz „iba“ štvorriadková. Po okrajoch tohto otvoru sa vyníma dvojica obdlžníkových otvorov s tmavým hustým ťahokovom.

Čo je asi najpríťažlivejšie na tejto premene je pár malých spojlerov, umiestnených na okraji nárazníka zdola. Prvý hliníkový doplnok sa objavil na prednej kapote v podobe dvojice old-school výduchov kapoty. Kombinácia čierneho lakovania a takto modifikovanej prednej časti vozu dáva jasne najavo, o aký intenzívny športový charakter sa úpravcovia snažili.

Docieliť agresívny look zovnajška auta nie je také ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá. No keď viete ako na to, plus máte potrebné vybavenie, stačí už len odvaha a dobrý nápad a hotová vec je na svete. Ako napríklad tieto bočné prahy, ktoré stvorila firma Mansory. Vyznačujú sa natiahnutými líniami a efektne zakončenou zadnou časťou v podobe dvojice zošikmených otvorov, ktoré sa starajú o prívod vzduchu potrebného na chladenie zadných bŕzd. Vskutku nádherný diel úpravy.

Zadnú časť stretol podobný osud, aký sa vyskytol v prípade Vantage. Karbónový difúzor, karbónové kryty zadných svetlometov a dve dvojice nad sebou umiestnených chrómových koncoviek výfuku. Zabudnúť nesmieme ani na decentnú lištu na konci kufra, ktorá sa tvári ako spojler a zároveň zlepšuje prúdenie vzduchu a tým aj celú aerodynamiku vozidla. Tu sa hneď vyskytol druhý hliníkový diel - pás umiestnený nad zadnými svetlami a miesto pre evidenčné čislo vozidla.

Mansory Aston Martin
Maximalizácia športového nádychu bola docielená zníženým podvozkom konkrétne o 25mm a načierno lakovanými 10-lúčovými diskami o rozmeroch 9x20J vpredu (255/35/20) a 10,5x20J vzadu (285/30/20). Upgradnuté boli aj brzdy a to v podobe špeciálnej edície Brembo s vŕtanými taniermi o veľkosti 405/32 vpredu (šesť piestikov), 405/28 vzadu (štyri piestiky) a na žlto lakovanými strmeňmi. Komu sa ešte netočí hlava, klobúk dolu :-).

Avšak najchutnejšia čerešnička „exteriérovej torty“ je v podobe vertikálnych otváraní dverí lambo-style. Spadnutá sánka je slabá pochvala pre majstrov z Mansory.

Nemý úžas sa ešte len dostaví po otvorení dverí do interiéru. Ľudské zmysly zaplavia použité materiály a farby, ktoré sú dokonale skombinované s tmavým plastom a karbónom, ktorý nájdeme na nádhernom športovom volante a stredovej konzole. Práve tento zázračný materiál vytvára príjemný súlad so sivou a jasne žltou Alcantarou (volant, sedadlá, dvere, strop atď), na ktorej sa snúbi biele prešívanie. Spomenúť treba aj hliníkové pedále a madlo ručnej brzdy. Už len jedno, VÁU.

Obrázky Mansory Aston Martin DB9


Aston Martin Vanquish S


Mansory Aston Martin
Poslednou obeťou firmy Mansory sa stal "kráľ" rodiny Aston Martin Vanquish S. Jeho vyzývavý dizajn v spojení s nezabudnuteľným zážitkom z tejto úpravy dáva jasne najavo, že sa jedná o niečo vysoko cenené. Treba s vážnosťou povedať, že táto úprava spomedzi dnešnej predstavenej trojice stelesňuje skutočného športového a dynamického ducha. Masívny predok auta sa môže smelo popýšiť podlhovastým otvorom v dolnej časti upraveného predného nárazníka s integrovanou štvorriadkovou hliníkovou maskou.

Otvory slúžiace na prívod chladného vzduchu k predným brzdám sú umiestnené po okrajoch nárazníka. Na ne sú jednoliato napojené menšie karbónové spojlere spolu s párom tenkých otvorov. Celé to dohromady vytvára ucelený výsledok majtrovskej práce nemeckých tunerov, z ktorého vo veľkom srší nadupaný štýl. Kapotu ešte zdobí dvojica hliníkových rebrovitých výduchov kapoty. Celkovo je úprava prednej časti viac než vkusná.

Aj bočným prahom bola venovaná dostatočná pozornosť v zmysle jemných línií, ktoré sú doplnené o karbónovú „priečku“ , ktorá predeľuje otvory na kocni prahov. Naozaj nič náročné, no zato viditeľne príťažlivé.

Mansory Aston Martin
To, že karbónu nie je nikty dosť, stelesňujú zadné partie auta. V nich si miesto našiel veľký karbónový difúzor s trojicou rebier, v ktorom je umiestnený pár oválnych koncoviek výfuku, ako ináč, chrómových. Práve v tejto etape sa prejavil zmysel pre detail, ktorý sa tu nachádza v podobe štvorice podlhovastým, vo dvojici nad sebou uložených otvorov, umiestnených po stranách nárazníka. Vyplnené sú tmavým ťahokovom a za úlohu majú odvádzať zohriaty vzduch od zadných bŕzd. Tak isto aj tu nájdeme decentnú lištu na konci kufra, ktorá zlepšuje prúdenie vzduchu a tým aj celú aerodynamiku vozidla.

Prechádzka týmto dizajnovým rajom sa ešte nekončí. Ďalšou „zastávkou“ sú masívne šesťlúčové double stripes disky dravej čiernej farby s rozmermi 9x20J vpredu a 10,5x20J vzadu. Obuté sú pritom do pneumatík s najväčšími rozmermi v rámci tejto trojice, 275/30/20 vpredu a masívnych 315/35/20 vzadu.

Za diskami sa hrdo svetu ukazujú rovnaké Brembo kotúčové brzdy, ako v predchádzajúcich dvoch prípadoch. A nakoniec vďaka zníženiu podvozku, auto sa k zemi priblížilo o príjemných 25mm. Čo k tomuto viac dodať...

Precíznosť je viditeľná aj vo vnútri auta, kde karbón (volant, stredová konzola, lemy kľučiek dverí), čierna koža (sedadlá, prístrojovka, volant), červená koža (sedadlá a výplň dverí), hliník (lemy budíkov, pedále, madlo ručnej brzdy a iné doplnky) a červené lemy vytvárajú krásny príbeh o súdržnosti.

Obrázky Mansory Aston Martin Vanquish S
Wallpaper Aston Martin Vanquish S Mansory (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo poviete na tuning pre Aston Martin DB9, Vanquish a Vantage? Prosím, hlasujte:


Ak sa chcete o firme Mansory s a ich úpravách dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj naše podstránky:

MANSORY


Viac informácií k možným úpravám áut značky ASTON MARTIN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ASTON MARTIN TUNING


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17670x    hodnotenie: 58/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt