support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Zapaľovacie káble Magnecor – maximálne iskrenie

Zapaľovacie káble Magnecor – maximálne iskrenie

25.Jan.2020
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Ak sa majiteľ rozhodne zvýšiť výkon svojho štvorkolesového tátoša, mal by pri tom myslieť na množstvo vecí, ktoré spolu úzko súvisia. Zoberme si tú skupinu ľudí, ktorí nesiahajú po osvedčených metódach zvyšovania výkonu, ako je napríklad chiptuning, ale obracajú sa na oveľa zložitejšie a náročnejšie úpravy, akými je napríklad implementácia turbodúchadla. S takouto úpravou súvisí nesporné množstvo iných, dodatočných úprav, nové a výkonnejšie zapaľovacie sviečky nevynímajúc. Je samozrejmosťou, že pri vyššom výkone motora je potrebná aj intenzívnejšia iskra, ktorá zabezpečí dokonalé spálenie bohatšej výbušnej zmesi. Veľký podiel na tom majú aj zapaľovacie káble, ktoré musia často krát znášať veľmi kruté podmienky. Chyťme sa za srdce a úprimne si povedzme, kto z nás, pri razantnejšej úprave motora, nesiahol po kvalitnejších zapaľovacích kábloch? Napríklad Magnecor.

SPRÁVNA ISKRA - DOLEŽITÁ SÚČASŤ VOZIDLA


Tak ako kolesá sú potrebné k jazde autom, tak aj motorové časti, ako napríklad zapaľovacie káble, sú rovnako dôležité. Funkciu zapaľovacích káblov hádam nie je potrebné opisovať.

Zjednodušene ide o sprostredkovanie, resp. prenos napätia k zapaľovacím sviečkam, potrebného na vznik iskry a následného vznietenia výbušnej zmesi v priestore valcov. Čím je výbušná zmes bohatšia a teda výbušnejšia, sú zákonite potrebné výkonnejšie, kvalitnejšie a trvácnejšie zapaľovacie sviečky a samozrejme aj káble.

Zapaľovacie káble Magnecor


Americká firma Magnecor túto teóriu veľmi dobre ovláda a aj preto je jej bod záujmu vývoj vysokokvalitných zapaľovacích káblov. Už od roku 1987 boli špeciálne závodne verzie káblov Magnecor hojne využívané v pretekárskom auto svete.

Obrovskou výhodou zapaľovacích káblov Magnecor oproti iným značkám je to, že káble tejto americkej firmy dokážu znášať extrémne napätie, resp. sú odolné voči akémukoľvek vplyvu a umožnia využiť potenciál športového, cestného aj závodného motora na sto percent. To znamená, že ich schopnosť preniesť napätie v plnej sile k sviečkam, je zabezpečená na sto percent a tak neexistuje nič, čím by boli zapaľovacie káble Magnecor ovplyvňované.

Taktiež sú odolné voči vysokým teplotám, vznikajúcim v motorovom priestore vozidla a je možné ich použiť prakticky do každého typu vozidla, značky Škoda, Peugeot, Seat, Volkswagen atď. nevynímajúc.

Ako sme už vyššie spomenuli, jednou z obrovských výhod káblov Magnecor je to, že sú dobre izolované od vonkajšieho prostredia. Ide o to, že centrálny vodič je dokonale odizolovaný od prostredia v ktorom sa nachádza, čoho výsledok je ničím nerušený, dokonalý prenos iskry.

Konkrétne ide o materiály: vysoko nevodivý izolátor, silikónová guma, voči vysokej teploty odolný vonkajší obal a iné doplňujúce materiály.

Zapaľovacie káble Magnecor Zapaľovacie káble Magnecor
Zapaľovacie káble Magnecor Zapaľovacie káble Magnecor
Zapaľovacie káble Magnecor Zapaľovacie káble Magnecor
Zapaľovacie káble Magnecor Zapaľovacie káble Magnecor
Zapaľovacie káble Magnecor Zapaľovacie káble Magnecor
Zapaľovacie káble Magnecor Zapaľovacie káble Magnecor
Zapaľovacie káble Magnecor Zapaľovacie káble Magnecor
Zapaľovacie káble Magnecor Zapaľovacie káble Magnecor
Zapaľovacie káble Magnecor Zapaľovacie káble Magnecor


Ponuka firmy Magnecor nie je veľmi obsiahla, no zahŕňa všetko potrebné pre využitie každého motora. Firma Magnecor ponúka tieto typy zapaľovacích káblov:

Zapaľovacie káble Magnecor
R-100 RACING – Táto modelová rada je navrhnutá pre účely závodenia, teda pre závodne typy vozidiel, ktoré používajú špeciálne druhy paliva.
Tieto zapaľovacie káble sa vyznačujú obalom s priemerom až 10 mm, ktorý je vyrobený z ohňovzdornej silikónovej gumy.

Tento špeciálny materiál znesie teplotu až do 380 stupňov Celziových pri sústavnom používaný a až 650 stupňov pri krátkom.

Veľkým plus týchto káblov je to, že úspešné potláčajú nežiaduce signály EMI (electromagnetic interference) vznikajúce od nekvalitných zapaľovacích káblov, ktoré sú v konečnom dôsledku príčinou straty výkonu auta a iných porúch elektroniky. Metalický vodič v týchto zapaľovacích kábloch má priemer 2,5 mm.

Zapaľovacie káble Magnecor
KV85 COMPETITION – Aj tento model zapaľovacích káblov Magnecor je čiastočne vyrábaný pre závodné typy vozidiel, kde je kladená obrovská záťaž na motorové časti. Veľkú oblúbenosť si však našli tieto typy káblov aj v tunerskej scéne po celej Európe, kde sa v upravených motoroch používajúc často výkonné sviečky, ako napr. Denso Iridium, kladú vysoké nároky aj na sviečkové káble.

Vrchný, resp. hlavný obal s priemerom 8,5 mm, je taktiež vyrobený z ohňovzdornej silikónovej gumy. Aj táto modelová rada si hravo poradí so signálmi EMI a to vďaka špeciálnemu metalickému vodiču s priemerom 2,5 mm.

Zapaľovacie káble Magnecor
ELECTROSPORTS 80 – Magnecor Electrosports 80 sú zapaľovacie káble navrhované pre použitie aj v bežných cestných autách, využívajúcich riadiace jednoty alebo karburátory.

Ideálne sú pre vozidlá s pohonom na LPG plyn, pričom zabraňujú šíreniu vĺn EMI.

Špeciálna silikónová konštrukcia umožňuje zapojenie do klasických, resp. sériových 7 mm konektorov.


Zapaľovacie káble Magnecor
ELECTROSPORTS 70 – Tento model je priamo určený na miesto pôvodných, resp. sériových zapaľovacích káblov a to vďaka obalu s priemerom 7 mm.

Rovnako ako predchádzajúce modely, tak aj tento sa vyznačuje aktívnym potláčaním nežiaducich signálom EMI.
Zapaľovacie káble Magnecor
TIN PLATED COPPER CORE CABLE – tieto káble sú určené pre klasické vozy, ktoré si vyžadujú motorové časti bez zbytočných nápisov.Aktuálny cenník výrobkov od firmy MAGNECOR z Anglicka. Ceny sú uvedené v GBP (Anglická libra) bez DPH. Pre cenu v eurách stačí cenu v cenníku vydeliť faktorom 0,85 a pripočítať slovenskú DPH vo výške 19%. Výsledkom je cena v € s DPH. Pri malých objednávkach účtujeme k cene ešte dopravu na Slovensko, ktorá sa určuje individuálne.

preview
download
[ 252 KB ]

Chceli by sme vás upozorniť na skutočnosť, že isté ceny v tomto cenníku už nemusia byť aktuálne. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Aktuálny katalóg od firmy MAGNECOR si stiahnite tu:

preview
download
[ 2,92 MB ]


Čo hovoríte na tento typ zapaľovacích káblov od spoločnosti Magnecor?
Viac informácií k možným úpravám Vášho motora v aute vám radi poskytneme. Zoznam článkov o motorovom tuningu nájdete tu:

MOTOR TUNING


Viac informácií k týmto zapaľovacím káblom vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19694x    hodnotenie: 57/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt