support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Magnat Porsche 911 GT3 – športovo-hudobná senzácia na štyroch kolesách logo porsche

Magnat Porsche 911 GT3 – športovo-hudobná senzácia na štyroch kolesách

05.Aug.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pri vývoji street legal športového auta sa do úvahy berú prvky, ktoré ovplyvňujú samotný pôžitok z jazdy a s tým súvisiace ostatné záležitosti ako napríklad aktívna bezpečnosť. To, čo ostáva pozadu sú vo väčšine prípadov komfortné prvky ako napríklad viaczónová klimatizácia, masážne vylepšenia a mnoho iného, no v neposlednom rade je odľahčené taktiež audio. A práve preto sa firma Magnat rozhodla postaviť niečo ako showcar a ukázať tak svetu, že aj rýdzo športové auto môže byť vybavené niekoľkými tisíckami wattov.

Toto Porsche sa za svoj výkonový potenciál vôbec nemusí hanbiť. Jeho pohonné ústrojenstvo tvorí šesťvalcový 3,6-litrový motor s variabilným časovaním ventilov, titánovými ojnicami, atď. Vďaka takejto profesionálnej výbave sa výkon tohto tátoša vyšplhal na krásnych 415 konských síl (305 kW) pri vysokých 7600 ot./minútu, pričom ani krútiaci moment sa za svoju hodnotu 405 Nm nemusí vôbec hanbiť. S takýmto ústrojenstvom beží čas rýchlejšie - nuly na stovku toto auto zrýchli za 4,3 sekundy a maximálka sa zastaví na hodnote 310 km/h. Jednoducho povedané, vedomosti a skúsenosti, ktoré sa z pretekárskeho okruhu preniesli na bežné cesty.

Firma Magnat, špecialista na audio zástavby sa rozhodol prezentovať svoje umenie trošku netradičným spôsobom. Do superšportu osadil vyše 2100 wattov, vďaka ktorým bude jazda týmto Porsche ešte dokonalejšia.

Všetko sa začalo interiérom, ktorý bol kompletne prečalúnený. Nesie sa v znamení čierno-bielej kombinácie farieb rovnako ako exteriér vozidla a to s použitím materiálov ako Alcantara, koža v kombinácii s lakovanými dielmi interiéru. Výsledkom je unikátne vyzerajúci interiér, ktorý je navyše obdarený brutálnou audio zástavbou.

Ten spomínaný celkový výkon 2100 wattov pochádza z masívneho zosilovača Magnat Black Core 5, ktorý živí všetky ostatné audio komponenty. Pôvodné sériové miesta pre reproduktory boli vytlmené, aby sa zabránilo nežiaducim rezonanciám a zároveň aby sa nová zástavba mohla naplno prejaviť. Nové reproduktory nájdeme na prístrojovej doske, v predných dverách, v zadných doorboardoch a v zadnej zástavbe pod zadným oknom. Kombinácia športovej klietky v bielej farbe, červených športových pásov a tmavej Alcantari s kožou vytvára naozajstné majstrovské dielo.

Úpravou interiéru sa však táto paráda ani zďaleka nekončí. Exteriér je ladený do rovnakej čierno-bielej kombinácie ako interiér. Auto je zahalené v krásnej bielej farbe, ktorú skrášľujú dizajnovo zaujímavé a atypické polepy skombinované s krásnymi čiernymi diskami OZ Ultraleggera HLT CL vo veľkosti 8,5 resp. 12x19 palcov.

Upravený bol taktiež motor tejto nádhery a to použitím modifikovaného výfukového systému od nemeckej firmy Wimmer Racing. Vďaka tomuto zásahu povyskočil výkon tohto Porsche GT3 na hodnotu 462 koní a 451 Nm.

porsche gt3 magnat

porsche gt3 magnat

porsche gt3 magnat

porsche gt3 magnat

porsche gt3 magnat

porsche gt3 magnat

porsche gt3 magnat

Wallpaper "Porsche 911 GT3 Magnat"
(pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Porsche 911 GT3 Magnat:Váš názor na Porsche 911 GT3 v "hudobno-športovej" úprave od MAGNAT ?


Ak chcete ešte viac informácií k úpravcovi MAGNAT, tak navštívte našu podstránku:

MAGNAT


Ostatné úpravy áut značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 26480x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt