support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Magnat Ford Pick-up F150 – multimediálna sila v počte 20 000 Wattov logo ford

Magnat Ford Pick-up F150 – multimediálna sila v počte 20 000 Wattov

06.Aug.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Každá tuningová, stylingová, či hocijaká iná firma z motoristického sveta na to aby prežila, musia o nej ľudia vedieť a byť dostatočne informovaní. To sa dá dosiahnuť viacerými spôsobmi medzi ktorými je aj forma reklamy.

Reklamou v podstate každá firma ožíva – billboardy, letáky, TV, rádio, podujatia, akcie, atď. To všetko samozrejme prispieva k rozvoju a vzostupu firmy okrem iného, no v tuningovom svete existuje jedna konkrétna forma prezentácie – SHOWCAR. Showcar ale nie je nositeľom len optickej formy reklamy typu slogan, logo atď. Je to predovšetkým stelesnenie toho, čo daná firma robí a aká zároveň je. Ukazuje to, od čoho na svete je. Ďalšou firmou s vlastným showcarom je nemecký audio špecialista, firma Magnat, ktorý si do parády zobral americkú klasiku Ford Pick-up F150.

Firmu Magnat pozná snáď drvivá väčšina z vás. Tento profesionál na audio zástavby nielen v rámci našich štvorkolesových miláčikov, ale taktiež do našich príbytkov figuruje na trhu už nejaký ten čas. Jeho posledným výstrelkom je stavba vlastného showcaru.

Voľba padla na legendárny americký truck Ford Pick-up vo verzii F150 s tou typickou mohutnou maskou a majestátnym nosom. V podstate sa jedná o najnižší model rodiny Pick-up, ktorú uzatvára Ford Super Duty F650. Každopádne, je to rýdzo americké vozidlo, na ktoré Američania nedajú dopustiť. Potvrdzujú to aj štatistiky predajnosti, ktorá v poslednom období šla prudko hore. Používa ho aj samotný Mike Rowe zo seriálu Dirty Jobs.

Ford Pick-up F150, ako aj každý iný americký truck sa predáva s poriadnym agregátom pod prednou kapotou. Viva la Amerika! :-). F150-tka sa pýši 5,4-litrovou V8-čkou, ktorá produkuje maximálnych 310 konských síl a rázneho točivého momentu až 494 Nm. Ak to má burácať, tak poriadne. Montuje sa v kombinácii so šesť-rýchlostným automatom. A čo je príjemnejšia správa, tento motor od Fordu je prispôsobený aj na alternatívne spaľovanie etanolu, čo našej planéte určite prospeje. Základný model F-150 má označenie XL, ďalej nasleduje STX, FX4, XLT, Lariat, King Ranch a na vrchole je Platinum. Základné prevedenie obsahuje 17-palcové kolesá, no na požiadanie zákazníka je možné zaobstarať aj 22-palcové disky kolies.

MAGNAT FORD F-150


Firma Magnat pri tomto projekte skutočne ukázala, čo sa v nej skrýva a že CAR AUDIO je jej domáca pôda. Premenila totiž tento Ford na naozaj neobvyklý stylingový kúsok hodný potlesku. Prvým lákadlom okoloidúcich je krásny sivý matný lak kombinovaný s efektnými polepmi Magnat + iných firiem a čierna maska chladiča s modrým logom Magnat. Do toho úpravca zakomponoval ešte štýlové 22-palcové päťlúčové disky vo farbe Gunmetal Grey s pneumatikami 305/40-22. Navonok toto auto vyzerá skutočne viac než dobre!

Čo sa týka performance úprav, Magnat si zvolil trochu decentnejšiu cestu a auto „iba“ naordinoval 340 konských síl, pretekársky výfukový systém a športový podvozok. No vďaka týmto komponentom sa z tohto Fordu stal ešte väčší predátor, ako v sériovom stave. Ten zvuk musí byť a aj je orgazmický ;-). Najväčšie prekvapenie však na Vás čaká vo vnútri auta.

Interiér tohto Fordu Pick-up je jedna veľká rozprávka: všade, kam sa človek pozrie sa nachádza sivá Alcantara kombinovaná s čiernou kožou a s modrým šitím. Rovnakými materiálmi je potiahnutá aj štvorica športových sedadiel Sparco Cross Sportster CS. Magnat okrem iného vysvietil interíer modrou farbou prostredníctvom LED diód umiestnených na strope interiéru, vďaka čomu to vo vnútri vyzerá ešte lepšie.

Najväčšia pecka je však z čistej produkcie firmy Magnat a to v podobe audio ozvučenia s výkonom až 20 000 Wattov (!!!). Že šialenstvo? Nech sa páči, to je firma Magnat.

Auto je vybavené ešte kompletným multimediálnym systémom, ktorý pozostáva zo samotného audia, ktorého zoznam komponentov je hodný celej strany A4. Ten spolupracuje s prvkami ako veľké LCD obrazovky, DVD prehrávač, TV tuner, navigácia, prípojka na iPod a samozrejme herná konzola Xbox.

ford f150 magnat showcar hifi repro

ford f150 magnat showcar hifi repro

ford f150 magnat showcar hifi repro

ford f150 magnat showcar hifi repro

ford f150 magnat showcar hifi repro

ford f150 magnat showcar hifi repro

ford f150 magnat showcar hifi repro

FORD F-150 Magnat Auto Hifi Showcar:Aký je váš názor na tento showcar FORD F150 v úprave od spoločnosti Magnat?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Magnat, tak navštívte našu podstránku:

MAGNAT


Ak chcete ešte viac informácií k auto hi-fi, tak navštívte našu podstránku:

AUTO HI-FI & REPRODUKTORY


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8252x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt