support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo potahy Čistenie a starostlivosť o MAD autopoťahy Individual, Alcantara - Ako na to? logo autokozmetika

Čistenie a starostlivosť o MAD autopoťahy Individual, Alcantara - Ako na to?

02.Dec.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Presne tvarované autopoťahy MAD sú stále obľúbenejším doplnkom, ktorý má svoje praktické opodstatnenie. Okrem toho, tieto autopoťahy vyzerajú veľmi dobre a ich výrobca dbá na výber tých najkvalitnejších materiálov. Aby vám autopoťahy vydržali dlho ako nové, je potrebné dodržiavať aspoň niekoľko zásad pri ich čistení. Nemusíte sa však obávať, autopoťahy MAD vôbec nie sú náročné na údržbu.

Autopoťahy MAD sú vyrábané z rôznych materiálov. Okrem toho sú vždy navrhnuté pre konkrétny model a teda je vždy potrebná aj ich precízna montáž. Pripravili sme pre vás súhrn zásad čistenia a starostlivosti o MAD poťahy a to pre každý materiál zvlášť. Autopoťahy MAD sú vyhotovované z rôznych druhov textilu, z alcantary a tiež syntetickej kože Leather Look. Údržba však vôbec nie je náročná a hravo ju zvládnete aj v domácich podmienkach.

Čistenie textilných poťahov MAD


Čistenie a údržba textilných poťahov MAD je veľmi jednoduchá. Z poťahov je potrebné najprv odstrániť prach a nečistoty pomocou vlhkej utierky alebo kefy. Následne je vhodné aplikovať prostriedok na čistenie textilu, napríklad čistiacu penu. Prostriedok nechajte pôsobiť a po chvíľke poťahy očistite pomocou suchej a čistej utierky. Určite nepoužívajte bielidlá s obsahom chlóru ani organické rozpúšťadlá. Použite utierku bez potlače.

Za žiadnych okolností poťah nedemontujte a to ani pri parnom čistení a tepovaní. Poťah musí zostať natiahnutý na sedadlách. Textilné poťahy MAD sa nesmú prať, žehliť a sušiť v bubnovej sušičke.

Čistenie poťahov MAD zo syntetickej kože Leather Look


Syntetická koža Leather Look patrí medzi najobľúbenejšie materiály z ponuky firmy MAD. Tento materiál vyniká svojou odolnosťou a jednoduchou údržbou. Na ňu vám postačí len navlhčená utierka, ktorou poťahy zo syntetickej kože bez problémov vyčistíte. Tento materiál si pritom nevyžaduje žiadnu ďalšiu starostlivosť, nemusíte používať ani prípravky na ošetrenie kože. Aj v tomto prípade platí, že poťah musí zostať natiahnutý na sedadlách a teda za žiadnych okolností ho nedemontujte. Poťahy zo syntetickej kože neperte, nežehlite a nepoužívajte na ne bielidlá s obsahom chlóru či organické rozpúšťadlá.

Čistenie poťahov MAD z alcantary


Spoločnosť MAD používa výhradne originálnu alcantaru, pričom tento materiál sa vyznačuje výborným vzhľadom a vysokou odolnosťou. Na to, aby vám vydržal čo najdlhšie v perfektnom stave, je potrebné zabezpečiť mu adekvátnu starostlivosť. Pri bežnom čistení materiálu alcantara postačí použiť jemnú kefku alebo suchú utierku. Dávajte pozor na to, aby ste netreli príliš silno. Problémom nie je samozrejme ani vysávanie. Raz za čas môžete alcantaru očistiť prípravkami určenými na čistenie alcantary (napríklad Upholstery&Carpet Cleaner od Turtle WAX). Dávajte každopádne pozor, aby ste alcantaru príliš nenavlhčili.

Na čistenie alcantary sa nesmú používať prípravky obsahujúce chlór. Rovnako nie je vhodné nanášanie čistiacich prostriedkov priamo na poťah. Pri extra odolných škvrnách, ktoré nie je možné odstrániť vlažnou ani teplou vodou, môžete použiť čistý lieh. Dodajme, že vzniknuté nečistoty sa snažte z alcantary odstrániť čo najskôr, čistenie tak bude jednoduchšie.

Aj v tomto prípade platí, že poťahy neperte a nedemontujte. Aby držali svoj tvar, je potrebné aby poťahy boli na sedadlách natiahnuté.

potahy autopotahy sedadiel mad cistenie starostlivost

potahy autopotahy sedadiel mad alcantara cistenie starostlivost

Bližšie informácie k autopoťahom MAD Vám radi poskytneme. Kontaktujte nás:

cobra tuning kontakt


Sú pre vás tieto rady ohľadom čistenia autopoťahov MAD užitočné ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým produktom od spoločnosti MAD, tak navštívte našu podstránku:

MAD


Viac informácií k autopoťahom vám radi poskytneme. Zoznam článkov nájdete tu:

AUTOPOŤAHY


Viac informácií k autokozmetike ako takej Vám radi poskytneme. Autokozmetiku nájdete na našej podstránke:

AUTOKOZMETIKA


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
a Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2225x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt