support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lexus Luxusno-športová limuzína v podaní Vincenta a jeho parády: Lexus LS400 VIP Stance logo lexus

Luxusno-športová limuzína v podaní Vincenta a jeho parády: Lexus LS400 VIP Stance

03.Sep.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Lexus LS400 už dávno nie je mladík, svoje najlepšie roky má už pomaly za sebou, no do automobilového dôchodku sa ešte necíti. Tento teda určite nie. Predstavíme vám špičkovo upravenú limuzínu s klasickými tvarmi, ktorá vám dožičí pocit exkluzivity aj po rokoch. Svoje dielo nám ukáže jeho bývalý majiteľ Vincent Shumai z Kalifornie.

Vlajková loď japonskej značky Lexus zožala v USA nevídané úspechy. Prvá generácia sa verejnosti predstavila ešte v roku 1989 na autosalóne v Detroite a len pár rokov od uvedenia na trh sa z modelu LS400 stal najpredávanejší luxusný sedan v USA. Popravde, nie je sa tomu prečo čudovať, Lexus LS400 ponúkal na tú dobu veľa priestoru, jednoduchý a pôsobivý dizajn, poháňal ho výkonný osemvalec a korunu mu nasadil veľmi komfortný interiér. Toto sú tie veci, pre ktoré ste si Lexus LS400 hneď zamilovali a týmto si japonský luxusný sedan získal aj Vincenta.

Lexus LS400: čisté línie nadovšetko


Netrvalo dlho a Vincent sa rozhodol, že svoj Lexus upraví k obrazu svojmu. Nešlo mu však len o bežný tuning, ale o komplexné dielo, ktoré bude vyladené do posledného detailu. Majiteľ doprial svojej LS400 unikátny štýl a množstvo prvkov bolo vyrobených ručne. Napríklad predné svetlomety boli vyrobené na mieru a základom sa stali svetlá z troch rôznych áut. Následne bolo na ne aplikované zatmavenie, čím tejto decentnej čiernej limuzíne sedia oveľa viac. Celkovo sa Vincent najviac pohral asi so svetlami, svietia vraj totiž veľmi jasne a to môžeme povedať aj o tých zadných. Majiteľ napríklad použil LED cúvacie svetlá, ktoré pri jazde vzad dokonale osvetlia priestor za autom. Jeho tuningové kreácie dokážu byť teda aj veľmi užitočné.

Kalifornčan v produktívnom veku ďalej uprednostnil jednoduchosť a čistotu línii, jeho tuning je veľmi efektný ale zároveň jednoduchý a decentný. Prednú časť zdobí čierna maska, za ktorou sa skrýva kryt motora, bodykit zostal prakticky bez nejakých väčších zmien, zdobí ho však chrómová línia. Na kraji veka batožinového priestoru zas pribudol veľmi decentný spojler M3. Vincentov Lexus LS400 okolo seba vytvára zvláštnu tmavú auru, ktorú prerušujú len „žiariace“ chrómové disky SSR Agle Strusse s priemerom 19-palcov. Nižšia svetlá výška dostala kolesá priamo k blatníkom, kolesá tak majú nastavený väčší odklon, čo vytvára dojem, že auto sedí pri zemi ešte bližšie. Práve najviac zmien sa odohralo na podvozku, kde pribudla nová sada pružín D2 Racing RS, kvôli zníženiu musel Vincent popracovať aj na ramenách a kompletne prepracovať riadenie, pribudli tiež nové silentbloky.

Lexus LS400 dá o sebe vedieť aj sýtym zvukovým prejavom


A čo sa zmenilo pod kapotou? Presné čísla Vincent bohužiaľ neprezradil vieme však, že výfukové plyny odvádza kompletne prepracovaná výfuková sústava so štvoricou masívnych koncoviek, jej tlmiče sa navyše postarajú o veľmi pekný zvukový prejav. Vincent do motorového priestoru nainštaloval silnejší akumulátor, nové vzduchové filtre a upravený systém nasávania. Kvôli nižšej svetlej výške popracoval tiež na ochrane motora a olejovej vane zospodu. Ostatné kryty motorového priestoru nalakoval striebornou farbou, čiernej už mal zdá sa dosť. Zmeny nastali aj v brzdovej sústave, kde Vincent nainštaloval oceľové brzdové hadičky Lextreme vpredu a Stoptech vzadu, následkom je samozrejme vyšší brzdný účinok, na ktorý je treba myslieť vždy pri zvyšovaní výkonu motora.

lexus ls400 limuzina vip stance style tuning vincent shumai kalifornia usa

Zmeny neobišli ani honosne pôsobiaci vnútrajšok, kde pribudlo panoramatické spätné zrkadlo, kožené vankúše a drevená hlava radiacej páky. Zabudnúť nesmieme ani na jemné LED osvetlenie interiéru, ktoré spoľahlivo dotvára celkový, luxusný dojem.

O Vincentovi sme v tomto článku písali ešte ako o majiteľovi, no pred pár dňami sa mu tento štýlový Lexus LS400 podarilo predať. Pýtate sa prečo? Vincent vraj potrebuje financie a priestor pre svoje ďalšie veľkolepé tuningové dielo. Dúfame, že bude stáť za to, rovnako ako tento luxusný elegán...

lexus ls400 limuzina vip stance style tuning vincent shumai kalifornia usa

lexus ls400 limuzina vip stance style tuning vincent shumai kalifornia usa

lexus ls400 limuzina vip stance style tuning vincent shumai kalifornia usa

lexus ls400 limuzina vip stance style tuning vincent shumai kalifornia usa

lexus ls400 vip stance style tuning vincent shumai kalifornia usa

VIP stance úprava Lexus LS400 od Vincenta z Kalifornie (USA):Ako sa vám pozdáva limuzína Lexus LS400 vo VIP stance štýle od tunera Vincenta z Kalifornie ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Lexus vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

LEXUS tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8954x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt