support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo opel Nazúrený červený trpaslík – Opel Corsa C Lumma GS/R logo opel

Nazúrený červený trpaslík – Opel Corsa C Lumma GS/R

25.Apr.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Firmu Lumma Tuning, svetoznámeho „plastického chirurga“ pre krivky exteriérov áut všakovakých značiek asi netreba veľmi predstavovať. Jej diely sa mi páčili už odvtedy, čo som sa dozvedel, že existuje. Veď posúďte sami.

opel_corsa_c
Športové, no pritom stále decentné plasty podčiarknuté miernou agresivitou tvarov a vyznačujúce sa prepracovanosťou každej jednej línie. Podľa mňa tuning ako sa patrí. Ale keďže firmu Lumma Tuning asi všetci poznáte, nebudem vás trápiť zbytočným rozprávaním a prejdem radšej rovno k veci, k novinke z jej dielne.

Tentokrát sa pod čepieľku skalpela tejto firmy dostala Corsa typu C, ktorá už v sériovom vyhotovení vyzerá dosť dobre. Lumma vyhotovila Corse úplne nový predný nárazník dokopy aj s prednou maskou, k tvaru ktorého sa nebudem vyjadrovať, veď je to typická Lumma, takže je to také, aké to má byť ;-) V prednom nárazníku je už samozrejme vmontovaná aj mriežka, takže nie je to žiaden lacný polotovar.

Vpredu ešte ostaneme, „korsičke“ pribudli aj nové mračítka predných svetiel, tiež vyrobené z kvalitného ABS, takže teraz sa na svet pozerá trošku agresívnejšími „očkami“. Celá vyhladená predná časť teraz, vďaka týmto doplnkom, pôsobí ladným, čistým dojmom. Keď sa na Corsu v úprave Lumma Tuning pozrieme zboku, asi ťažko si nevšimneme masívne bočné prahy s imidžovým otvorom v ich zadnej časti.

Opel Corsa C v úprave Lumma GS/R:


opel_corsa_c
Spätné zrkadlá taktiež neušli pozornosti a namiesto obyčajných „sérioviek“ prišli krásne kúsky v štýle M-Technik. Veď krajšie spätné zrkadlá, ako v štýle M-Technik, asi ešte nevymysleli ;-) Ešte k tomu tieto sú elektricky nastavovateľné a vyhrievané, takže nie je čo riešiť.

Tak a vrhnime sa k posledným doplnkom tvoriacim bodykit Corsy GS/R od Lumma Tuning-u. Zadnú časť auta spestruje športový zadný nárazník s troma širokými, nízkymi otvormi, ktorý presne nadväzuje na línie zadného blatníka.

No nielen nárazník pribudol Corse v zadnej časti. Na konci strechy, teda, skôr by sa dalo povedať na zadnom okne, nájdeme strešný spojler. Ten vyrába firma Lumma Tuning v dvoch typoch. Jeden pre obyčajnú verziu, bez sériovo montovaného strešného spojlera a ďalší typ pre verziu Gsi, ktorá má už v sérii strešný spojler.

Poslednú vec, ktorú Lumma Tuning ponúka pre Corsu C je športový koncový diel výfuku so štyrmi okrúhlymi koncovkami výfukov s priemerom každého kruhu 76 milimetrov. Pozrite si fotku, vyzerá to skutočne divoko. Táto koncovka je ešte k tomu všetkému vhodná aj pre dízlové motory.

Tak čo poviete na Corsu GS/R? Myslím si, že je to len ďalší produkt, ktorý podčiarkuje naozaj vysokú úroveň dizajnu firmy Lumma Tuning. Veď také prepracované bodykity nevyrába veľa výrobcov. Na mieste majiteľov Corsy C iste neváham ;-)


Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Kompletná ponuka od Lummy je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia áktuálneho katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguAký je váš dojem z úpravy pre Opel Corsa C od Lumma Tuning? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA tuning


Ostatné úpravy áut značky Opel nájdete v zozname našich článkov tu:

OPEL tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Rapgowe
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 33649x    hodnotenie: 54/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt