support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Guľový blesk - Opel Astra GTC/R v úprave od Lumma Tuning ! logo

Guľový blesk - Opel Astra GTC/R v úprave od Lumma Tuning !

30.Jun.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Najnovší Opel Astra, teda už tretia generácia tohto modelu, už nie je na našom trhu žiaden nováčik. Svoje miesto si "H-áčková" Astra našla, rovnako ako jej predošlé generácie, u mladých rodín a tie výkonnejšie verzie v rukách tunerov. O obľube Astry v tunerskej sfére svedčí aj to, že nemecká firma Lumma Tuning pre ňu prináša už druhú verziu kompletného stylingového programu. ...A potom vraj Oply nie sú v Nemecku obľúbené... ;-)

SÉRIOVÝ OPEL ASTRA H GTC


Opel Astra GTC
Najnovší model Astry výrobca predstavil v auguste roku 2004 na autosalóne v Paríži. Kúpiť sa dá v piatich prevedeniach (Essentia, Enjoy, Cosmo, Sport a Elegance). Tieto modely sú poháňané motormi 2.0 Turbo (125 kW/ 170 k) resp. 2.0 Turbo (147 kW/ 200 k) a 1.9 CDTI (110 kW/ 150 k) so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Pre ešte športovejšiu jazdu na nachádza na prístrojovej doske tlačidlo „šport“, po ktorého stlačení sa automaticky pritvrdia pružiny, auto začne lepšie reagovať na zošliapnutie plynu a tým sa stáva jazda dynamickejšou.

Ďalšou lahôdkou pre motoristov sú svetlomety AFL (Adaptive Forward Lighting), ktoré sa do zákruty natáčajú (+/- 15°). Ich natáčanie je prispôsobené aj rýchlosti jazdy. Tým, ktorí majú s pohýnaním sa do kopca bez ručnej brzdy problémy, pomôže HSA (Hill Start Assist), systém ktorý „podrží“ tlak v brzdách na doby asi 1,5 sekundy a zabráni cúvaniu automobilu. Samozrejme na aute nesmú chýbať systémy ako ABS, ESP a CDC (Continuos Damping Control), ktorý riadi tuhosť tlmičov a iné technické rafinovanosti.

OPEL ASTRA GTC/R LUMMA TUNING


Lumma Opel Astra GTC
Ale vrhnime sa už na najnovšiu optickú modifikáciu Astry. Najdominantnejšia časť pri pohľade spredu je zaiste predný nárazník. Asi preto, že je najväčší... :-) Ale nie, to nie je jediný dôvod. Lumma Tuning je podľa môjho názoru ozajstným majstrom vo svojom obore, a dokáže vytvoriť naozaj unikátne stylingové dielce. To platí aj pre bodykit tejto Astry.

Predný nárazník sa vyznačuje troma masívnymi otvormi na prívod studeného vzduchu ku chladiču, vyplnené čiernou hliníkovou mriežkou. V bočných otvoroch tohto nárazníka sú zapasované okrúhle hmlové svetlá. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, keby nebol pár na každej strane. Dokopy sú vpredu teda štyri svetlá do hmly a výsledok je skutočne efektný, či už po funkčnej, alebo imidžovej stránke, a pritom je hlavne netradičný. Teda aby som bol presný, nemusia to byť iba svetlá do hmly, jeden pár môžu byť diaľkové svetlá a druhý pár „hmlovky“.

Ale dajme tomu prednému nárazníku už konečne pokoj a pozrime sa trocha na to, čo je nad ním. Predná maska nie je veľmi zmenená. Zmenený je na nej len detail, lenže ten detail úplne mení charakteristiku celej prednej masky. A tým detailom je absencia loga Opel a lišta lakovaná do farby karosérie.

Celkom štýlový detail, čo poviete? Oproti sériovej chrómovanej lište to vyzerá oveľa športovejšie. Číre predné svetlá "háčkovej" Astry sa vďaka firme Lumma Tuning už nebudú tak nevinne prizerať na tento svet. Dala im totiž poriadne „mračítka“ a Astra vďaka nim vyzerá ako šelma chystajúca sa vrhnúť na svoju korisť.

Keď prechádzame očami pomaly dozadu, všimneme si nové spätné zrkadlá, ktoré sú poňaté dosť jednoducho. No na škodu to nie je, aspoň to vyzerá decentnejšie, a nie je to tak do očí bijúce, ako napríklad emkové „späťáky“ na Škode 120... Tieto spätné zrkadlá od Lummy sú elektricky ovládané, s asférickými sklami tónovanými do modra a veľmi jednoducho namontovateľné namiesto sériových spätných zrkadiel. Medzi prednými a zadnými kolesami sa vynímajú zaujímavo tvarované prahy, ktoré presne nadväzujú na štýl predného a zadného nárazníka a tvorí tak ucelenú bočnú líniu. Veď taký by mal byť správny, profesionálny bodykit.

Fotogaléria upravenej Astry H GTC od Lumma Tuning:Lumma Opel Astra GTC
A keď sme už spomenuli zadný nárazník, tak sa na neho pozrime bližšie. Vyzerá už síce trošku ako z hry Need for Speed, čo ja osobne beriem ako mínus, no našťastie to nie je ešte nič zbytočne prehnané. Spodok nárazníka pre túto Astru charakterizuje čosi ako menší difúzor, spod ktorého trčia dve dvojité okrúhle koncovky výfukov, ktorých každý kruh má priemer 76 milimetrov.

Nad difúzorom je priestor pre evidenčné číslo a kolo neho sú otvory, rovnako ako v prednom nárazníku, vyplnené hliníkovou mriežkou. Na čo sú určené presne neviem, žeby to malo nejaký funkčný zmysel, pri odsávaní horúceho vzduchu od bŕzd? Ťažko povedať, keďže to nerobil žiaden odborník na výkony a aerodynamiku. No vzhľadom k tomu, že ide hlavne o optický tuning a nie výkonový tuning, sa nad tým nemusíme zamýšľať.

Na zadných svetlách už trojdverová Astra nemusí mať klasické červené sklíčka, vďaka firme Lumma Tuning ich majiteľ môže vymeniť za biele kúsky. Na nich sú ešte mračítka, takže aj zozadu vyzerá Astra trocha agresívnejšie. Pretekársky štýl dotvára ešte strešný spojler, ktorý sa zahniezdil nad zadným oknom. To by bolo k plastom asi všetko...

Lumma Tuning ešte so spomínanými plastmi resp. doplnkami pre Astru ešte „neskončila“. K tomuto stylingovému programu ponúka dvojdielne, 19-palcové hliníkové disky s lešteným límcom, obuté do pneumatík značky Kumho s rozmermi 225/35 - 19. Takéto veľké disky s nízkoprofilovými plášťami vyzerajú skutočne skvostne a ešte lepšie vyzerajú so znižovacími pružinami, ktoré Lumma Tuning ponúka taktiež k tomuto "háčku"

Tak čo na to celé vravíte? Ak by som mal povedať svoj názor, tak poviem, že aj táto Astra sa Lumme podarila. Cítiť z toho športového ducha, no nie je to nič extrémne prehnané. Všetko je zladené a dotiahnuté až do najmenších detailov. Takže ak vlastníte takúto H-čkovú Astru a máte na tento stylingový program rovnaký názor ako ja, tak nie je viac o čom debatovať.


Wallpaper s námetom Opel Astra Lumma GTC/R: (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Ďalšie recenzie na úpravy od firmy Lumma Tuning nájedete tu:

Lumma BMW X3 Lumma Opel Astra Lumma BMW E63Kompletná ponuka od Lummy je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguAký je váš názor na túto úpravu Lumma pre auto Opel Astra GTC ? Nech sa páči, hlastuje:Produkty od Lumma Tuning si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Opel vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Opel tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Rapgowe
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 35463x    hodnotenie: 50/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt