support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Luxus, dizajn, kvalita – Lumma BMW X3 - CLR/X logo

Luxus, dizajn, kvalita – Lumma BMW X3 - CLR/X

27.Jun.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Keď v roku 1999 prišla automobilka BMW na trh s modelom X5, bola to malá „revolúcia“. Tradičný výrobca limuzín vstúpil takto do segmentu SUV. Ale úspech tohto modelu podnietil výrobcu pre rozšírenie segmentu SUV o menšieho brata X5 a to model X3. A práve tento model si vybral ako základ svojej úpravy nemecký úpravca LUMMA.

Už na prvý pohľad je jasné, že po týchto úpravách je X3 vhodná skôr na diaľnice ako do terénu. Dômyselnými optickými úpravami zovňajšku, docielil úpravca veľmi kompaktný a homogénny celok. Športové ambície X3 podčiarkuje predný nárazník, kde oproti sériovému modelu boli premiestnené hmlové svetlá na spodnú časť a namiesto nich sú otvory zlepšujúce prúdenie vzduchu na masívny chladič. Ďalšou zmenou oproti „sériovke“ je, že nárazník je lakovaný vo farbe karosérie. Predné svetlomety dopĺňajú „mračítka“. Spolu s chrómovanou mriežkou masky tak vytvárajú športovo-luxusný nádych vozidla.

Pri pohľade zboku zaujmú vysoko leštené 22“ disky obuté do pneumatík o rozmere 285/30 R22. Pri týchto číslach je jasné, že auto nemá problémy so stabilitou pri prejazde v zákrutách. V spojení so sériovým systémom xDrive vytvára veľmi dobré podmienky pre bezpečnú jazdu pri akýchkoľvek adhéznych podmienkach. Bočnú siluetu dopĺňajú prahy. V nich sa nachádzajú otvory slúžiace na prívod vzduchu ku kotúčom zadných bŕzd.

V zadnej časti upúta umne umiestnený spojler nad oknom. Spodná časť spojleru je sériová a na ňom je upevnený ďalší spojler. Tomuto riešenie nemožno vyčítať estetickú stránku, otázne je len praktické využitie. Zadné svetlá zostali bezo zmien. Sériový zadný nárazník, lakovaný vo farbe karosérie, je doplnený o spodný spojler, v ktorom sa nachádzajú otvory pre dve dvojité koncovky výfuku. V nárazníku je zabudovaný cúvací senzor.

Vo vnútri vozidla pribudli športové pedále z pochrómovaného kovu. Inak všetko zostalo zo sériovej verzie. Interiér na Vás dýcha svojim komfortom a športovým vzhľadom, ktorý sa snúbi s povestnou ergonomikou . Samozrejmosťou sú kvalitné materiály a majstrovské dielenské spracovanie. Sedačky sú výrazne športovo tvarované a poskytujú veľmi dobrú oporu tela pri športovej jazde. Vynikajúci pocit v kabíne umocňuje sériová automatická klimatizácia, kvalitný audio systém a multifunkčný volant. Športovému využitiu je prispôsobený aj batožinový priestor, v ktorom je dostatok miesta pre prevážanie športového náčinia manažéra, alebo batožín na rodinný výlet. Po sklopení zadných sedačiek vznikne priestor pre 2 bicykle a mnoho batožiny. Objem pri nesklopených sedačkách je 480 l a po sklopení je využiteľný priestor 1560 l.

Automobil vďaka radovému trojlitrovému šesťvalcu nie je žiadnym slimákom. Hodnoty zrýchlenia z 0-100km/h za 8,1s a hodnota maximálnej rýchlosti 210km/h hovoria za všetko. Pri pohotovostnej hmotnosti vozidla 1815kg neprekvapuje priemerná spotreba, ktorá je na hranici 13 l/100km. BMW ponúka toto vozidlo s dvomi zážihovými šesťvalcami (2,5i a 3,0i) s výkonmi 141kW a 170 kW, ďalej vznetový štvorvalec 2,0d s výkonom 110kW a takisto vznetový šesťvalec 3,0d s výkonom 150kW.

Toto veľmi individualistické auto nie je určené pre širokú verejnosť vďaka svojej cene, ktorá sa podľa úrovne výbavy hravo dostane aj za hranicu 2 miliónov korún.

LUMMA ponúka kompletný optický tuning, ktorým chce osloviť hlavne skupinu mladých a solventných ľudí, ktorí si potrpia na vozidlo vystihujúce ich mladosť a úspešnosť. My ostatní môžeme len potichu závidieť takýto šperk a dúfať, že raz bude dostupný aj pre nás.

Takto vyzerá Lummácky CLR/x „make-up“ pre BMW X3 v obrázkoch:V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník s ostrekovačmi svetiel: 39.090,-Sk / ks
- mračítka predných svetiel: 3.255,-Sk / sada (2 ks)
- prahové nadstavce + lemy na rozšírenie blatníkov (4 ks): 39.140,-Sk / sada
- zadný nárazník s difúzorom: 40.790,-Sk / ks
- zadný, spodný kryt 5. dverí: 11.490,-Sk / ks
- kompletný „Duplex“ nerezový výfukový systém 4x76mm: 49.030,-Sk / sada
- zadne, strešné krídlo: 14.380,-Sk / ks
- nerezové prahové lišty s logom „Lumma“: 7.790,-Sk / sada (4 ks)
- sada športových hliníkových pedálov: 6.550,-Sk / sada
- kompletná sada kolies Lumma 10x22“ s 285/30/22 pneu: 242.915,-Sk / sada (4 ks)
- sada športových pružín, -45mm: 14.379,-Sk / sada (4 ks)
- zvýšenie výkonu (úprava riadiacej jednotky) na 262HP: 31.150,-Sk / ks
- kompletný „Duplex“ nerezový výfukový systém 4x76mm: 49.030,-Sk / sada

Dodacie lehoty na výrobky firmy Lumma Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36


Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 5 / Typ: E60


Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi


Kompletná ponuka od firmy Lumma je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy Lumma Tuning si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


K Lummáckej BMW X-trojke sme si dovolili pripraviť aj nejaký ten „wallpaper“, teda pozadie pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.

Wallpaper "Lumma BMX X3 CLR" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako sa vám páči bavorácka X-trojka od Lummy? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak vám Nemčina nerobí veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

LUMMA TUNING


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Lumma Tuning vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11786x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt