support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Nemecká víchrica - Lumma upravila BMW 3 E90 logo

Nemecká víchrica - Lumma upravila BMW 3 E90

14.Sep.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Firma Lumma Tuning, pochádzajúca z Nemecka nám predstavuje svoje „bodykity“ na automobily rôznych značiek (Audi, BMW, Ford, Mercedes, Smart a samozrejme Volkswagen ) ako na bežiacom páse. Tentoraz si za svoju „obeť „vybrali trojkový „bavorák“.

Niečo o „sériovke“:

Tento športový sedan trojkovej rodiny BMW, je nástupca štvrtej generácie ktorá mala u ľudí veľký úspech (vyše tri milióny predaných exemplárov). Dizajnéri BMW chceli aby 5. generácia trojkovej rady pôsobila športovejšie ako „päťka“ , ale zároveň vznešenejšie ako „jednotka“. Podarilo sa, nie? Karoséria oproti predchádzajúcej generácie zmohutnela, ale zároveň „schudla“ o takmer 30 kilogramov. Medzi funkcie podvozku patrí hlavne DSC (dynamická kontrola vozidla), ktorá pomáha zabraňovaniu šmyku a tým aj k zvýšeniu bezpečnosti. Všetky modely, bez rozdielu kubatúry disponujú šesťstupňovou prevodovkou. Kupujúci má na výber tri benzínové motory (320i, 325i a 330i) a jeden dieselový motor (320d). Najvýkonnejší model (330i) s benzínovým šesťvalcovým motorom (190 kW/6600 ot., 300 Nm/ 2500-4000 ot.) zrýchli z nuly na sto za 6,6 sekundy a ručička tachometra pri maximálnej rýchlosti ukazuje na číslo 250, čo pri robustnosti modelu nie je vôbec zlý výsledok. Luxus zabezpečuje hlavne elektronika. Systém keyless & go, ktorý sa aktivuje zasunutím karty do palubnej dosky. Motor sa dá potom naštartovať pomocou tlačítka. Ďalším príplatkovým systémom je keyless & entry. Pri tomto systéme auto odisťuje ID karta. Hneď po otvorení sa automaticky nastavia sedadlá, zrkadlá, atd. Zamykanie sa uskutočňuje pomocou priloženia prstu na vyhradené miesto na kľučke. Tak tomu sa povie komfort.

Úprava "CLR" na bavoráku od Lumma Tuning

Lumma Tuning, je známa vo svete ako firma, ktorá sa zaoberá hlavne vizuálny tuningom. Ako si môžete všimnúť na fotografiách, preferujú hlavne nárazníky, ktoré auto opticky zväčšia, ale neuberú mu na estetickej kráse. Na prednom spoilery, ktorý obsahuje senzory na parkovanie, je zmenená hlavne spodná časť, ktorá je potiahnutá čiernym ťahokovom. Maska je tvorená dvoma plastovými mriežkami, ktoré sú typickým znakom automobilov BMW. „Zadnica“ automobilu ostala taktiež nezmenená. Sériový výfuk je vymenený za ladený a ukončený dvoma oválnymi koncovkami o priemere 76 milimetrom, ktoré nesú názov firmy Lumma. Zrkadlá sú dodávané v troch variantoch, a to:

  • Elektricky ovládané a vyhrievané „ M3 Look Classic“, ktoré majú zrkadlo tónované domodra
  • Zrkadlá „M Look“
  • Poslednou variantou sú „späťáky“ „M Look“ v karbónovom prevedení

Na predných xenónových svetlách sú nalepené mračítka, ktoré automobilu dodávajú ešte väčšiu drsnosť. Predné dvere sú pokryté nálepkami zúčastnených firiem. Úpravcovia na automobile vymenili sériové disky za 20 palcové značky Oxigin, na ktoré sú dodávané nízkoprofilové pneumatiky z rozmermi, vpredu 245/30-20 a vzadu 285/25-20. Na automobile sa vymenili sériové pružiny za športové, ktoré dostať v dvoch variantoch:

  • Znížia výšku vozidla vpredu o 50 a vzadu o 25 milimetrov
  • Druhá varianta, položí auto bližšie k zemi vpredu o 60 a vzadu o 40 milimetrov

Na aute nastala aj úprava riadiacej jednotky, ktorá dopomohla k zvýšeniu počtu koní na 198 (145kW).

Ttakto vyzerá športová úprava sedanu BMW E90 v podaní firmy Lumma Tuning:V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný spojler pod nárazník, materiál PU RIM: 12.859,-Sk / ks
- mračítka predných svetiel, aj pre xenónové svetlá, ABS: 2.365,-Sk / sada (2 ks)
- predné okrasné kryty masky v čiernom dizajne: na dopyt
- športové zrkadlá M3 Style, elektrické, vyhrievané: 25.759,-Sk / sada (2 ks)
- kryty sériových zrkadiel M-Look: 4.689,-Sk / sada (2 ks)
- karbónové kryty sériových zrkadiel M-Look: 6.839,-Sk / sada (2 ks)
- kompletný zadný výfuk 2x76mm s logom Lumma: 16.770,-Sk / ks
- sada športových pružín, zníženie: 50/25mm alebo 60/40mm: 9.660,-Sk / sada (4 ks)
- kompletná sada kolies Oxigin „Lexor“ 9,5x20“ s pneumatikami Continental 245 a 285/30-20: 242.348,-Sk / sada (4 ks)
- zvýšenie výkonu D-Box na 193HP: 32.250,-Sk / ks


Dodacie lehoty na výrobky firmy Lumma Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Ďalšie recenzie na úpravy od firmy Lumma Tuning nájedete tu:

Lumma BMW X3 Lumma Opel Astra Lumma BMW E63Kompletná ponuka od Lummy je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy Lumma Tuning si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na túto decentnú úpravu BMW 3 E90 od Lummy? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak vám Nemčina nerobí veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

LUMMA TUNING


Viacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Lumma Tuning vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18649x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt