support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Rodinný a pohodlný BMW E61 CLR 5 Touring od LUMMA TUNING logo

Rodinný a pohodlný BMW E61 CLR 5 Touring od LUMMA TUNING

15.Aug.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký úpravca LUMMA opäť pripravil pre BMW päťkovej rady nový bodykit, tentokrát však pre kombi verziu. Samotný bodykit pokračuje v elegantných krivkách „päťky“ a dáva jej agresívnejší vzhľad nielen na prednej časti tohto „kombíka“.

Čistý a ničím nerušený dizajn BMW je už tradične na vysokej úrovni. Podieľajú sa na ňom ti najlepší dizajnéri Európy. O pružnosti motora a stabilite podvozku môžu o technickej dokonalosti a kvalite hovoriť nejedni športovci (preteky závodov áut do vrchu, cestné automobilové preteky po okruhoch DTM,...) významní činitelia (ministri, vláda, prezidenti,...) a nakoniec aj majetní, ktorí si nevedia život predstaviť bez pohodlia, luxusu a bezpečnosti. Autá typu BMW sú pre takéto typy ľudí ako stvorené a zvýrazňujú ich osobnosť a sebaistotu.

Niečo o „sériovke“ 5kovej rady Touring

Keďže BMW vyrába okrem športových typov kupé, aj limuzíny, nezabudol ani na rodiny, ktoré túžia mať auto v luxusnej výbave. Áno, reč je o kombi verzii BMW a to konkrétne s názvom BMW 5 Touring. Auto s týmto označením zaručuje posádke vozidla bezpečnejšiu jazdu ako doteraz, a dlhé jazdy (výlety) krížom-krážom Európou alebo aj celým svetom, bude pre väčšina vodičov hračkou a príjemným zážitkom. Prioritou je bezpečnosť a tak BMW pripravilo pre svoje všetky typy vyrábaných áut, ako to už býva zvykom u tejto prestížnej značky, okrem predných airbagov aj bočné, ktoré chránia cestujúcich nielen pred nárazom, ale aj pred poranením. Teda eliminujú silu nárazu tak, že cestujúci majú menšiu šancu na poranenie hrudníka a panvovej oblasti. Proti výraznej deformácií pri náraze, sú autá značky BMW lepšie vystužené ako doteraz. Ich mechanizmus je podporený o diagonálne výstuhy z hliníkovej zliatiny doplnené kotviacim systémom, ktoré tvoria spolu so zámkovým mechanizmom a pántami, pevnú konštrukciu dverí. No a na ochranu hláv cestujúcich pri zrážke, sú implantované do stĺpov karosérie ďalšie airbagy s názvom ITS.

Čo sa týka podvozku, tak „BMW-čka“ majú implantovaný systém DSC – dynamická kontrola vozidla. Dokáže už vopred „predvídať“ pretáčavosť, alebo nedotáčavosť vozidla, aby sa zabránilo šmyku resp. zjazdom z cesty, teda mimo ideálnej stopy vozovky. Ďalšími elektronickými pomôckami je systém EDC – el. riadenie tvrdosti tlmičov, EWS III – el. imobilizér, potom je to systém steptronic, ktorý sa vzťahuje na prevodovku a umožňuje vodičovi sa rozhodnúť medzi automatickým radením a sekvenčným. O bezpečnejšiu jazdu v noci sa starajú xenónové svetlomety, ktoré sú už dnes štandardnou súčasťou dnešných áut. Najdôležitejšou súčiastkou každého auta je hnací mechanizmus, teda motor. Päťkové rady BMW majú k dispozícii tieto srdco-bijúce „vrtuľky“:

Benzínové šesťvalce 520i, 525i, 530i, silnejší a najdrahší z pomedzi BMW rady 5 je osemvalec 545i, no a potom niečo pre tých čo chcú ušetriť na spotrebe BMW ponúka model s označením 520d (štvorvalec) a modely 525d a 530d (obidva šesťvalce). Zrýchlenie a maximálnu rýchlosť spomenieme aspoň u tých s najväčším výkonom radu 5 a to osemvalec 545i s objemom 4398cm3, 440Nm pri 3600ot./min., a výkonom 270kW/286k pri 5400ot./min. Zrýchlenie z 0 na 100km/h je 6,3s, a maximálna rýchlosť elektronicky obmedzená na 250km/h. Ďalším výkonným ale už šesťvalcovým motorom sa radí aj 530i, ktorý s objemom 2979cm3 dosahuje maximálny výkon 170kW/231k pri 5900ot./min. a maximálny točivý moment 300Nm pri 3500ot./min. Maximálna rýchlosť tohto vozidla je 250km/h a zrýchlenie z 0 na 100km/h je za 7,5s.

Úprava CLR5 od Lumma Tuning

Dizajnérski úpravcovia od Lumma Tuning sú zameraní hlavne na výrobu plastových bodykitov. 5ková rada nie je žiadnou výnimkou, a tak ju odeli do vlastných „šiat“. Už z predného nárazníka je zrejmé, že úpravcom šlo o zachovanie imidžu a zároveň zvýšenia dravosti po hltaní vzduchu. Týmto spôsobom sa predná maska BMW zmenila na typ športového kombi. Predná štandardná mriežka (dva klasické a typické BMW-otvory) bola opatrená čiernym rámom. Športový vzhľad a eleganciu najviac podčiarkujú predné mohutné 20“ viaclúčové disky o rozmeroch 9,5x20 s pneumatikami 255/30-20“, a zadné disky 10,5x20“ s pneumatikami 305/25-20. „Prilepené“ športové bočné prahy sú samozrejmosťou a pôsobia skôr decentne, ako športovo. Na konci bočných prahov sú dva otvory, ktoré „prelievajú“ časť vzduchu k zadným brzdovým kotúčom. Zadný nárazník vybavený parkovacími senzormi, odrazovými svetlami a výduchmi vzduchu, dávajú autu zadnej časti športový štýl.

Z pod mohutného zadného nárazníka trčia dva páry (po stranách) koncoviek výfukov. O optické predĺženie strechy sa stará namontovaný zadný, strešný spojler, ktorý má aerodynamické účinky a sily pôsobiace na športovejšiu jazdu týmto autom. Spätné zrkadlá boli takisto vymenené za iný dizajn, konkrétne z modelu M5. Celkový vzhľad tohto kombíka je pre náročných užívateľov prijateľný, avšak nie je to nič pre extravagantných. Týmto autom a takouto úpravou sa uspokojí nejedna rodinka, avšak platí to pre zámožne založených. Keďže prívlastok tohto radu 5 je Touring (verzia kombi), je zrejmé, že auto je stvorené aj na výlety, ktoré sa dajú okoreniť športovou jazdou ;-)

V tejto malej fotogalérii si môžete pozrieť upravené BMW E61 CLR5 od Lumma Tuning:V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník s ostrekovačmi svetiel a parkovacími senzormi: 43.860,-Sk / ks
- spodný, karbónový difúzor k prednému nárazníku: 36.550,-Sk / ks
- predné okrasné kryty masky v karbónovom alebo čiernom dizajne: 3.827,-Sk / (sada)
- športové zrkadlá M5 Style: na dopyt
- prahové nadstavce (so špeciálnym zdvihákom): 29.670,-Sk / sada (2 ks)
- zadný nárazník s výrezmi pre „Duplex“ výfukový systém: 50.740-Sk / ks
- kompletný „Duplex“ nerezový výfukový systém 4x76mm: 83.850,-Sk / sada
- zadne, strešné krídlo: 12.857,-Sk / ks
- kompletná sada kolies Lumma „Racing“ 9,5 a 10,5x20“ s pneumatikami: na dopyt

Dodacie lehoty na výrobky firmy Lumma Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Ďalšie recenzie na úpravy od firmy Lumma Tuning nájedete tu:

Lumma BMW X3 Lumma Opel Astra Lumma BMW E63Kompletná ponuka od Lummy je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy Lumma Tuning si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


K Lummáckemu BMW sme si dovolili pripraviť aj nejaký ten „wallpaper“, teda pozadie pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.

Wallpaper "Lumma BMW E61 CLR Touring" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na tento štýl úpravy od Lumma pre BMW radu 5 Touring? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak vám Nemčina nerobí veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

LUMMA TUNINGViac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Lumma Tuning vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15915x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt