support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Opäť niečo pre „bavorákov“ - Lumma Tuning a BMW E60 logo

Opäť niečo pre „bavorákov“ - Lumma Tuning a BMW E60

21.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Iba málo času ubehlo odvtedy, čo sme vám na našej stránke priniesli informácie o produktoch firmy Lumma Tuning. Ani sme sa nenazdali a máme tu ďalší news o novinkách z produkcie nemeckej firmy, špecializujúcej sa hlavne na automobilky Audi, BMW, Ford, Mercedes, Opel, Smart a samozrejme Volkswagen.

Sériový stav BMW E60:

Novšie „bavoráky“ sú obľúbené hlavne u bohatších prívržencov automobilizmu. Určite každý vie, že tieto automobily spoznáme na cestách hlavne vďaka robustnej konštrukcii a bielo-modrej vrtuľky vo svojom znaku. Tento model je dodávaný s ôsmimi typmi motorov (5 benzínových a 3 dieselové).

Lumma Tuning a ich „bavorák“ BMW E60 CLR-5:

Ako sme už na začiatku spomínali, Lumma je známa tým, že sa špecializuje zväčša na vizuálnu stránku tuningu. Na prednej časti tohto „bavoráčiku“ nájdeme hlavne spojler, ktorý automobil opticky znížil, ale neubral limuzíne na decentnosti. Maske môžete vďaka Lumme spraviť karbónové (aj čierne) lemovanie. Bočné prahy sú samozrejme doladené kontúram bočnej strany automobilu. V zadnej časti nájdeme nárazník, ktorý má na spodnej časti umiestnený difúzor, zabraňujúci víreniu vzduchu za E60-kou. Táto spodná časť je samozrejme prispôsobená aj výfukovému systému „Duplex“, zakončený dvoma okrúhlymi koncovkami. Zmena nastala aj na pozícii umiestnenia EČV. Táto časť bola totiž kompletne vymenená. Aby bola zabezpečená aj bezpečnosť, na bokou „backspojlera“ sú výrezy, ktoré zabezpečujú odvod zohriateho vzduchu od zadných kotúčových bŕzd. Premeniť zadnú časť môžete aj pomocou zadných svetiel, pri ktorých máte na výber z:

  • strieborných
  • strieborno – červených
  • tmavočervených
Pre zvýšenie športového výzoru, je na dverách kufru namontované laminátové lemovanie. O optické predĺženie strechy sa samozrejme stará okenné krídlo. Priblížiť sa „športáku“ pomáhajú zatmavené sklá, ale aj desaťlúčové trojdielne elektrónové disky, na ktorých sú samozrejme obuté nízkoprofilové pneumatiky.

V tejto galérii si s chuťou môžete pozrieť na ladné tvary BMW E60 od Lummy:


Nakoľko má firma Lumma na tuningovej scéne v rodisku európskeho tuningu, Nemecku, pomerne pevné zastúpenie, môžete si byť istí, že výrobky sú kvalitné a s nízkou mierou kazovosti. Samozrejme všetky dielce firmy Lumma prešli prísnou kontrolou nemeckého TŰV (Technischer Űberwachungs Verein), verte, že nekúpite „mačku vo vreci“. :-D

Aktuálne letáky k úprave a ponúkaným doplnkom si stiahnite tu (PDF súbory):

Doplnky pre BMW E60
D-Box chip tuning
preview
download
[ 177 Kb ]
preview
download
[ 158 Kb ]

Lumma Tuning nie je známa iba vďaka vizuálnemu tuningu, ale aj prečipovaním motora. Jedná sa samozrejme o zmenu nastavenia riadiacej jednotky (ECU). Ďalšou odrodou chiptuningu sú takzvané power - boxy, ktoré v jednoduchosti modifikujú signál riadiacej jednotky. Pomocou tohto zariadenia získa automobil vyšší výkon a samozrejme aj točivý moment (použitie väčšinou v dieselových motoroch). Táto skutočnosť samozrejme ovplyvní aj váš čas na šprinte (v dobrom slova zmysle). :-D

Tu je pár príkladov, ktoré vám určite pomôžu pri rozhodovaní o kúpe:

Model: Sériový výkon: Výkon po dodaní power – boxu: Sériový točivý moment: Toč. moment s power – boxom:
118d 90 106 280 322
330d 150 177 410 472
535d 200 230 272 644
740d 190 224 600 690
X3 3,0l 110 130 410 472
X5 3,0l 160 189 500 575


Ak sa pri označení motora nachádza písmenko „x“, môžete si byť istí, že sa jedná o model s ťahom na všetky štyri kolesá, takzvané „xDrive“.

Ak sú tieto úpravy robené amatérom môžu nastať problémy, preto vám odporúčame, zveriť inštaláciu profesionálom, ktorých je na Slovensku mnoho. Samozrejme aj power - boxy firmy Lumma prešli prísnou kontrolou nemeckého TŰV. Takže do stuningovania priatelia!!!

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník CLR5, včítane PCD (Park Distance Control) a mriežkami: na dopyt
- predný spojler CLR5 na nárazník s mriežkami: na dopyt
- spodný predný CUP-difúzor pod nárazník z uhlíkového vlákna (karbón): na dopyt
- kryty predného žiabrovania masky chladiča, čierne: 3.105,-Sk / sada (2 ks)
- kryty predného žiabrovania masky chladiča (Carbon-Look): 3.999,-Sk / sada (2 ks)
- bočné prahové nadstavce CLR5: na dopyt
- zadný nárazník CLR5 s mriežkami a otvormi pre Duplex výfukový systém: na dopyt
- biele krištáľové zadné svetlá: 15.699,-Sk / sada (2 ks)
- biel-červené krištáľové zadné svetlá: 15.699,-Sk / sada (2 ks)
- dymové zadné svetlá: 13.455,-Sk / sada (2 ks)
- kompletný zadný výfukový systém Duplex 4x76mm s logom Lumma: na dopyt
- zadný rámik a kryt pre EČV v tvare M5 modelov: 17.955,-Sk / ks
- zadné predĺženie strechy auta: 15.705,-Sk / ks
- zadný prítlačný spojler (odtrhová lišta) na kufor auta: 13.455,-Sk / ks
- trojdielny disk Lumma Supersport „Racing“ 9,5x20“ ET18 a 10,5x20“ ET26 s centrálnym uzáverom: na dopyt
- zvýšenie výkonu D-Box: od 32.250,-Sk / ks (podľa motorizácie auta)


Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Lumma Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36


Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90


Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3


Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra HKompletná ponuka od Lummy je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy Lumma Tuning si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám pozdáva takáto úprava na BMW E60? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak vám Nemčina nerobí veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

LUMMA TUNING


Viac informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Lumma Tuning vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13786x    hodnotenie: 33/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt