support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Lumma Tuning CLR300M. logo bmw

Lumma Tuning CLR300M.

24.Aug.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Lumma Tuning CLR300M
Predchádzajúca generácia toho najlepšieho, najvýkonnejšieho a najšportovejšieho z trojkového radu, teda konkrétne kupátka s označením M, je podľa nášho názoru tým najkrajším bavorákom. Pod kapotou dýcha radový 3,2 litrový šesťvalec s výkonom 343 konských síl (252 kW) spojený so šesťstupňovou prevodovkou SMG.

V roku 2002 sa M3-ka podrobila odtučňovacej kúre, pri ktorej stratila približne 150 kilogramov, hlavne vďaka rozsiahlemu použitiu dielov vyrobených z uhlíkových kompozitov, teda z karbónu.

Okrem toho sa bavorskí inžinieri pozreli lepšie aj pod kapotu a z 3,2 litrového šesťvalca dostali krásnych 360 koní (265 kW). A aby to neostalo len pri číslach, CSL-ko bolo pre dosiahnutie lepších jadzných vlastností odladené na okruhu v Nürburgringu.

Firma Lumma Tuning je známa výrobou skutočne zaujímavých, nie príliš extrémnych bodykitov, no v tomto prípade zašla do pekne extrémneho rozšírenia. Ale poďme pekne poporiadku. Predný nárazník získal ako na objeme, tak aj na hranatejších tvaroch, ktoré skôr pripomínajú najnovšiu piatu generáciu trojkovej rady, model E90.

Lumma Tuning CLR300M
Pri bočnom pohľade, vlastne už aj pri pohľade spredu a zozadu nie je možné si nevšimnúť mohutné rozšírené blatníky. Tie tak trošku pripomínajú okruhovú verziu GTR a "eMku" pristanú. Okrem toho majú na zadnej strane otvory pre odvod horúceho vzduchu od predných bŕzd. Keďže sú rozšírené blatníky, širšie prahy nesmú chýbať, aby celý bok pôsobil jednoliato a uhladene.

Zadný nárazník taktiež podľahol úpravám firmy Lumma Tuning. Nadobudol väčšie rozmery do strán, aby pekne lícoval s rozšírenými blatníkmi. Aj v ňom nájdeme otvory pre odvod horúceho vzduchu z bŕzd aj difúzor, z ktorého trčia dve dvojité chrómované koncovky výfukového potrubia s priemerom každej koncovky 80 milimetrov.

Kolesá robia auto. To je základné pravidlo všetkých vzhľadových úprav a je to jasné aj dizajnérom z Lumma Tuning. Preto sa upravená M3-ka kotúľa na ľahkozliatinových diskoch s rozmermi 9,5 x 20" vpredu obutých do pneumatík s rozmermi 255/30-20" a vzadu sú to disky s rozmermi 12,5 x 20" obuté do pneumatík s rozmermi 305/20-20".

Všetky tieto diely sú vyrobené z kvalitných materiálov a sú samozrejme certifikované, aby podliehali prísnym normám Európskej únie. Jediná škoda je, že sú určené jedine pre modely M3, či už v prevedení coupé alebo cabrio. Určite by totiž pekne ukázali aj na ostatných trojkových kupátkach predošlej generácie.

Fotogaléria Lumma Tuning BMW CLR300M:Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Kompletná ponuka od Lummy je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia áktuálneho katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguPodarila sa úprava od Lumma Tuning CLR 300M pre BMW M3 ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA tuning


Ostatné úpravy áut značky BMW nájdete v zozname našich článkov tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Ján Kaduk
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9402x    hodnotenie: 21/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt