support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Lumma E50 CLR – Mercedes-Benz pre uponáhľaných manažérov logo mercedes

Lumma E50 CLR – Mercedes-Benz pre uponáhľaných manažérov

10.Oct.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ďalšie delo od tunerov z Lumma Design nesie označenie E50 CLR a jedná sa o celkom pekne decent vytunený Mercedes-Benz triedy E W212. Hlavným cieľom úpravcu bolo potlačiť vážnu tvár manažérskeho sedanu a dať trochu šancu jeho športovým ambíciám. Aspoň po stránke vzhľadu sa mu to evidentne podarilo.

Medzi hlavné prvky úpravy exteriéru, ku ktorým sa Lumma Design odhodlal, patrí členitý predný nárazník s množstvom rôznych otvorov a integrovanými svetlami pre denné svietenie, agresívne nástavce prahov, vzadu zase športovejšie tvarovaný zadný nárazník so zastavaným náznakom difúzora a miestom pre štvoricu rozmerných (4x90 mm) koncoviek výfukov. Keď k tomu pridáte 25mm zníženie podvozku, ktorý je aj naďalej schopný spolupracovať so sériovými systémami, a veľmi zaujímavé 20“ kolesá Racing Edition na pneumatikách Michelin 245/30 a 285/25, dostanete naozaj peknú kombináciu.

V interiéri sa Lumma Design pokúsil zatraktívniť prostredie pomocou sady hliníkových pedálov a madiel dverí, prahových líšt a rýchlomerom ociachovaným do 300 km/h. Ten bude potrebný najmä v prípade motorizácie E500, ktorá prešla ozdravnou počítačovou kúrou V-Max, ktorá zapríčinila zmenu výkonových hodnôt na 450 koní a 550 Nm. Mimo hru ale nie sú ani naftové agregáty, pre ktoré má úpravca nachystaný program D-Box sľubujúci 20% nárast parametrov. Ak by sa to niekomu stále javilo ako nedostatočné, môže si náladu zlepšiť vecičkou GPM-Powermodule, ktorá urýchľuje reakciu motora na polohu pedálu plynu. Ak ani to nepomôže, situáciu sa trošku pokúsi zachrániť celonerezový výfuk.

lumma design mercedes e50 clr

lumma design mercedes e50 clr

lumma design mercedes e50 clr

lumma design mercedes e50 clr

Fotogaléria Lumma Design BMW CLR X530:Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Kompletná ponuka od Lummy je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia áktuálneho katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguPodarila sa úprava s označením E50 CLR auta Mercedes-Benz triedy E tunerskou firmou Lumma Design?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA tuning


Ostatné úpravy áut značky MERCEDES nájdete v zozname našich článkov tu:

Mercedes tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martina Englerová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6930x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt