support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw LUMMA Design BMW M5 – rýchlejší ako vietor logo bmw

LUMMA Design BMW M5 – rýchlejší ako vietor

01.Dec.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Japonské Hondy sú jedny z najuznávanejších vozidiel čo sa týka tuningu, to je proste fakt. No či sa nám to páči alebo nie, Je tu ešte jedna významná automobilka, ktorá sa za „svoje“ tuningové kreácie nemusí vôbec hanbiť – nemecké BMW. Či sa bavíme o limuzíne, či rýdzom športiaku, upravené BMW tými správnymi profesionálmi je vždy šperk medzi klenotmi. Predstavujeme vám CLR 730 RS LUMMA Design!

BMW M5 E60


Po vyslovení týchto slov sa každý zdravo zmýšľajúci človek na chvíľu pozastaví a nepriamo si pre seba vzdá hold tomuto inžinierskemu skvostu. M5-ka nie je len ďalším autom, ktoré poznáme zo svetových ciest, M5-ka je duša. To auto si musíte získať, tomu autu musíte veriť a to auto musí veriť iba vám. Až potom nastane dokonalá symbióza a vy pocítite ten správny príval pozitívnej energie. BMW M5 si človek musí vážiť, musí k nemu pociťovať rešpekt rovnako, ako k jeho srdcu – päťlitrovému desať valcu (V10) so silou 507 konských síl (373 kW) a 520 Nm. Majte pritom vždy na pamäti, že sa jedná o luxusný sedan...

LUMMA BMW M5


BMW M5 je pomerne častým a hlavne obľúbeným terčom tuningových firiem, no tentokrát je to trochu „iná liga“. LUMMA Design v kooperácii s G-Power vytvorili projekt, ktorý dvihne zo stoličky aj tých najchladnejších priaznivcov automobilky BMW.

Vieme už, že základom tejto prestavby je BMW M5 E60. Auto bolo zmenene ako po dizajnérskej stránke, tak aj po motorickej a mechanickej. Prvou zmenou bolo osadenie kompletného karbónového bodykitu, ktorý zahrňuje kapotu, spätné zrkadlá, kľučky, strechu, predný podnárazník, rozšírené blatníky, prahové nástavce, zadný difúzor a zadný kufor s prítlačnou lištou. Žiada sa povedať, že po tomto kroku vyzerá auto dosť brutálne, mohutne a nebezpečne, v dobrom slova zmysle. Tento karbónový bodykit bol pomerne odvážnym krokom dizajnérov firmy LUMMA Design, no určite nie nesprávnym. V kombinácii s bielym perleťovým lakom je toto auto viac než exkluzívne!

Veľa mihnutí čarovným prútikom sa udialo vo vnútri auta a exkluzivite sa tak do korán otvorila obrovská brána. V interiéri auta sa snúbi množstvo exkluzívnych materiálov, v prvom rade je to karbón, ktorým je obložená nielen kompletne celá prístrojová doska a stredový panel, ale taktiež športový trojramenný volant, madla dverí, hlavica páky a ručnej brzdy a zadné výstuhy sedadiel. Ďalším neprehliadnuteľným materiálom je koža – v kombináciách červenej a bielej prešívaním v tvare diamantov. Nájdeme ju na doorboardoch, sedadlách s vyšitým logom úpravcu a stredovej konzole. Osadený bol ešte hliníkový pedálový set. Takto luxusný a exkluzívny interiér sa už dlho neobjavil na svetle sveta a berme na vedomie, že sa ani dlho asi neobjaví. Interiér vďaka týmto materiálom vcelku dosť kričí, no rovnako intenzívne sa aj v tomto aute vyníma.

Poslednou etapou tejto rozsiahlej úpravy boli mechanické časti auta, menovite agregát, brzdy a podvozok. Už sériovo výkonný agregát o sile 507 koní je dostatočným varovaním pre tých, ktorý sa ešte v živote nestretli s ničím obdobne výkonným. Firme LUMMA Design sa to však málilo a preto si na pomoc zavolala ďalšieho tuningového machra, firmu G-Power. Všetci veľmi dobre vieme, ako vie firma G-Power efektne vytrieskať z BMW-čiek ďalšiu enormnú porciu výkonu. Podarilo sa to aj v tomto prípade, konkrétne nainštalovaním dvojice výkonných radiálnych kompresorov ASA a kompletného športového výfukového systému LUMMA s koncovkami o priemere 105 mm. Tento razantný krok pozdvihol sériový výkon na neuveriteľných 730 konských síl a ešte neuveriteľnejších 700 Nm točivého momentu!!! Auto sa tak katapultuje na stovku za 4,2 sekundy a maximálka 367,4 km/h z tohto auta robí jednu z najrýchlejších sériových limuzín, resp. sedanov na našej planéte.

Úpravca vzhľadom na radikálne zvýšený výkon ešte nainštaloval nastaviteľný podvozok s maximálnym znížením 45 mm a športové brzdové ústrojenstvo s vŕtanými kotúčmi s priemerom 405 mm a šiestimi piestikmi vpredu a taktiež vŕtanými kotúčmi 380 mm a štyrmi piestikmi vzadu. Auto sa pritom pohybuje na dvojdielnych päťlúčových diskoch LUMMA Racing v matnej čiernej o veľkosti 10x21 palcov s pneumatikami Michelin 255/30 R21 vpredu a 295/25 R21 vzadu.

Lumma Design BMW m5 e60 CLR 730 RS

Lumma Design BMW m5 e60 CLR 730 RS

Lumma Design BMW m5 e60 CLR 730 RS

Lumma Design BMW m5 e60 CLR 730 RS

Lumma Design BMW m5 e60 CLR 730 RS

Lumma Design BMW m5 e60 CLR 730 RS

Lumma Design BMW m5 e60 CLR 730 RS

Lumma Design BMW m5 e60 CLR 730 RS

Fotogaléria Lumma Design BMW (E60) M5 CLR 730 RS:Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Kompletná ponuka od Lummy je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia áktuálneho katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguWallpaper "Lumma BMW CLR 730 RS" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Podarila sa úprava auta BMW M5 tunerskou firmou Lumma Design? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA tuning


Ostatné úpravy áut značky BMW nájdete v zozname našich článkov tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 22333x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt