support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Lumma Design CLR 500 RS - vyzývavejší než originál ! logo bmw

Lumma Design CLR 500 RS - vyzývavejší než originál !

27.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kombinácia luxusu a športovej dynamiky nie je dnes ničím výnimočným. Nadupané vozy zabalené do lukratívneho obleku s visačkou šport, ktorého nátelník sa vyznačuje vysokým stupňom pohodlia. Aj takto by sa dali charakterizovať vozy BMW, no ani ostatné značky sa tomuto príliš nevzdiaľujú. Svetový športovo-luxusný trend nenechal na seba dlho čakať a prejavil sa v podobe veľkého množstva vyrobených vozidiel práve v tomto duchu. VW Golf GTI alebo R32, BMW M5, Citroen C2 VTR a mnoho iných. Tieto vozy ponúkajú majiteľovi viac, než len každodenné využitie typu „ráno do práce a poobede domov“. S pribúdajúcim množstvom takýchto áut pribúdajú aj možnosti ich, tak povediac vylepšenia. Čoraz viac firiem zaoberajúcich sa úpravou vozidiel siahajú po týchto vozoch. Výnimkou nie sú ani sériovo veľmi výkonné vozy, akým je napríklad BMW M5. Na začiatku bol náčrt, na konci je hotové dielo. To všetko vďaka Lumma Design.

BMW M5


bmw m5
O BMW M5 sa toho už narozprávalo veľa, pričom drvivá väčšina z toho je pravda. Športový sedan odetý do tej najluxusnejšej BMW róby, ktorý sa nebojí ukázať, čo v ňom skutočne je. Vyzývavý look robí z tohto jedinca neohroziteľný druh, ktorý zaujme doslova všetkým.

So svojím unikátnym vysokootáčkovým päťlitrovým (4999 cm3) desaťvalcovým V10, ktorý dokáže vyvinúť ohromných 507 koní (374 kW), sa z tejto káry stáva jedno z najvýkonnejších sériovo produkovaných vozidiel na svete – maximálka činí 250 km/h (elektronicky obmedzená) a stovku tento borec dosiahne za 4,7 sekundy. Na limuzínu to nie je zlé :-).

V prípade tohto auta je krásne vidieť, že tento desaťvalcový motor v sebe ešte niečo tají. To tajomstvo bolo odhalené firmou Lumma Design.

Fotogaléria sériového auta BMW M5:Tajomstvo tlačidla "M" na volante nového BMW M5 :-)). Video z anglického TV seriálu "Top Gear":


BMW M5 LUMMA CLR 500 RS


Ženeva, to bolo miesto, kde celý svet zhliadol tento unikátny stroj. Dizajnovo aj výkonovo nadupaná mašina, ktorej tvorcami je motoristom známa nemecká tuningová firma – Lumma Design. Tá sa dokonale postarala o toto baworo a dá sa povedať, že ho do poslednej matice zmenila. Jeho ctené meno je CLR 500 RS.

Exteriér


5
Už pri prvom pohľade naň si človek uvedomí jeho výrazné sfarbenie. Chlapci z Lumma Design nešetrili oranžovou, do ktorej je nahodené celé auto, pričom doplnená je o čierne prvky ako disky, predná maska atď. Pozornejšie oko si všimne aj rapídnu karosársku zmenu v podobe nárazníkov, bočných prahov no prioritne, rozšírených blatníkov.

Šírka vozu sa tak zväčšila o rovných 100mm, čo znamená len jedno – maximálne vydarený bodykit, z ktorého sála zmysel pre krásu a v ktorom je vidieť zručnosť úpravcov. Veď povedzme si na rovinu, upraviť BMW a iné lukratívne autá je výzva pre každého a rozhodne to nie je ako tuniť Daewoo Tico.

Dizajn M5-kového „bé-em-wéčka“ je už od výroby športovo založený. To vie aj firma Lumma Design a preto zásah v podobe úpravy predného nárazníka bol iba minimálny. Opticky ho znížili a rozšírili pre potreby nových blatníkov. Bočné „mačacie oči“ ostali bez výplne, no centrálny otvor a otvory masky chladiča dostali výplň v podobe čiernej mriežky. Navyše, odstránený bol znak BMW z prednej kapoty a dodatočne aj chrómový lem z masky chladiča.

5
Športová čierna si svoje miesto našla aj na prednej kapote v podobe dvojice výduchov pre lepšie chladenie motorového ústrojenstva. Takáto farebná kombinácia v spojení s dizajnom úpravy dáva jasne pocítiť, že úprava je myslená smrteľne vážne.

Masívne rozšírenie auta je dobre viditeľné na siluete bočnej časti, kde sa takisto vynímajú nové prahové nástavce s integrovanými otvormi v ich zadnej časti.

Charakteristické sú svojou jednoduchosťou, no účel v podobe spojenia vytiahnutých blatníkov spĺňajú na jednotku.

Tieto prahy avšak nemajú len funkčné poslanie, sú aj plnohodnotnou súčasťou tejto úpravy. Ani táto úloha im rozhodne nie je cudzia.

Väčšiu porciu „tuningového zásahu“ dostala zadná časť. Ta sa môže bez hanby pochváliť karbónovou strešnou lištou, zatmavenými zadnými svetlometmi a aerodynamickými prvkami, ktorými sú odtrhová lišta na zadnom kufri a masívny difúzor v čiernej farbe.

V strede difúzora je integrovaný otvor s čiernym ťahokovom a po stranách trčia dve koncovky športového výfukového systému s priemerom odvážnych 115mm.

Interiér


Týmto úprava ani zďaleka nekončí. Oranžovo-čierna farebná kombinácia kože sa preniesla aj do interiéru vozidla v podobe podlahových kobercov, budíkov a športových sedačiek. Niežeby oranžovej bolo málo, no k športu už akosi neodmysliteľne patrí karbón. Tento materiál konkrétne v žltom prevedení nájdeme na športovom volante, stredovej konzole, rukoväte ručnej brzdy, hlavici riadiacej páky atď. Zabudnúť taktiež nesmieme na chrómové doplnky, ktoré sa v interiéri vyskytujú v podobe pedálov, lemov budíkov a rúčok dverí.

Lumma v týchto interiérových no ani exteriérových „otázkach“ nikdy nesklamala a stále svetu dokazuje svoje kvality, ktoré sú na ozaj vysokej úrovni.

Performance


Žiadny sériový výkon nie je pre firmu Lumma postačujúci a tak sa stále snažia uspokojovať svoje potreby pomocou rôznych úprav. Tomuto sa nevyhla ani dnešná M5-ka, ktorá dostala nový výfukový systém, optimalizovanú riadiacu jednotku a väčší katalyzátor. Tieto zmeny dopomohli k nárastu výkonu konkrétne o 53 koní, čím bola dosiahnutá konečná hodnota 560 koní (413 kW), vďaka čomu nerobí maximálna rýchlosť 327 km/h tomuto „baworu“ žiaden problém. Ako čerešnička na motorovej torte je celokarbónový kryt pohonného ústrojenstva.

K tak vysokému výkonu patrí aj adekvátna oporná sústava. Podvozkový líder H&R dodal kompletný športový podvozok, ktorý znižuje ťažisko vozidla o 40mm. Azda najkrajšou časťou tejto úpravy sú disky. O exkluzivite hádam rozprávať nemusím. Ide totiž o päťlúčové 21-palcové disky z hliníku a ušľachtilej ocele lakované na čierno, ktoré sa vyznačujú nápaditým dizajnom, aký dokáže vymyslieť jedine Lumma Design. O tom, že tieto ráfky nie sú žiadny drobci, svedčia aj ich rozmery - 10x21" vpredu a 11,5x21" vzadu.

Fotogaléria Lumma Design BMW CLR 500 RS:
Wallpaper BMW Lumma CLR 500 RS (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Kompletná ponuka od Lummy je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia áktuálneho katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguČo poviete na úpravu BMW CLR 500 od Lumma Design? Hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA tuning


Ostatné úpravy áut značky BMW nájdete v zozname našich článkov tu:

BMW tuning


Chuť na viac BMW M5 v akcii? Tu legendárny videoklip s Madonnou, ktorá sa sama nádherne zosmiešni:


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11668x    hodnotenie: 27/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt