support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo BMW E63 M6 CLR600 Lumma Design ! logo

BMW E63 M6 CLR600 Lumma Design !

13.Feb.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuningové firmy sa v dnešných časoch zameriavajú na každý typ automobilu. Výnimky neexistujú a tak sa dá premeniť aj obyčajný rodinný van na niečo dizajnovo jedinečné a častokrát aj výkonovo zbesilé. Čo sa však stane, keď sa do rúk tuning firmy dostane pomerne drahý model. Narážam konkrétne na firmy ako Brabus alebo Hamann a ich obete typu Porsche, Mercedes, BMW, Ferrari, atď. Tieto autá sú typické svojím výkonom a celý svet ich pozná ako dizajnérsky dokonalé skvosty s poriadnou dávkou pohodlia, resp. luxusu. A čo je najdôležitejšie, v mnohých prípadoch týchto štýlových rakiet, prevláda slovo šport. Práve športovo nadupaný dizajn je to, čo je ich hlavnou prednosťou. Ale ako sme zvyknutí, nie každému takáto dávka športového ducha stačí. Takže je len jedna možnosť, vyladiť takýto voz, ako to napríklad spravila firma Lumma Design. Ich najnovším úlovkom je to najlepšie, čo automobilový svet ponúka. Ide o dravca, ako sa patrí - BMW M6.

BMW M6


5
BMW M6. To je luxusný dravec, ktorý vás zaručene vtlačí do sedadla po zošliapnutí plynového pedálu. Bezpochyby je to jedno z mála áut, ktoré ponúka tak veľa a hlavne naraz. Určite je to skoro najlepšie, čo je momentálne na trhu k dispozícii. Chcete športový plnokrvný výkon, pohodlie, technológie a pravý, nefalšovaný športový dizajn a to všetko v jednom? Tak toto auto je určite pre vás.

BMW montuje do tohto svojho najvýkonnejšieho modelu 10-válcový 5-litrový motor so sériovým výkonom 506 koní (373 kW) pri 7750 ot./minútu, pričom myslite ešte na 10 škrtiacich klapiek, hodnotu krútiaceho momentu, ktorá činí 520 Nm a o zábavu máte bez debaty postarané. O pohon sa stará zadná náprava, na ktorú je tento výkon prenášaný pomocou sedemrýchlostnej prevodovky SMG Drivelogic s ktorou nebudete poznať, kedy došlo k preradeniu rýchlostného stupňa. Treba ešte dodať takú "maličkosť" - zrýchlenie z nuly na stovku za 4,7 sekundy a maximálna rýchlosť činí 250 km/h. Snáď vám to stačí a určite mi každý dá za pravdu, že BMW sa nemusí strachovať o neúspech tohto auta.

Fotogaléria sériového BMW M6:


BMW CLR600 LUMMA DESIGN


O tom, že niekomu továrenský športový výzor nestačí, svedčí aj táto úprava. Nie je to hocijaká zmena interiérového aj exteriérového dizajnu, ale ide ozaj o exkluzívny a športový tuning. Upravovať vozy značky BMW je výzva pre každého úpravcu. Aj pre firmu Lumma Design, ktorá tak vytvorila BMW CLR600.

Exteriér + performance


lumma bmw e63
Fakt, že ide ozaj o exkluzívnu úpravu dokazuje možnosť výberu samotného bodykitu. Ako to myslím? Tak, že zákazník si môže vybrať, či chce svoje nárazníky a prahové nástavce, čiže celý bodykit z laminátu alebo karbónu. To by na úvod hádam stačilo :-).

Ako prvé na tomto aute udrie do očí masívny predný nárazník. Dizajnovo skvelé ladí so zvyškom úpravy ako aj samotnej karosérie a viditeľná trojica otvorov z neho robí poriadneho dravca. Tie dokonale korešpondujú s krivkami nárazníka a vyplnené sú pritom čiernou mriežkou. V najspodnejšej časti nárazníka je ešte umiestnená dvojica menších spojlerov, jednak na korekciu prúdiaceho vzduchu a taktiež dotvárajú športový charakter úpravy.

Lumma predný nárazník sa plynule napája na vytiahnuté predné blatníky s dravými otvormi slúžiacimi na odvod zohriateho vzduchu od predných kotúčov, ktoré auto dokonale rozširujú a auto tak nadobúda neklamného športového ducha. Prostredníctvom predných blatníkov sa do parády stavajú prahové nástavce. Ako ináč, v skvostnom prevedení.

Príjemné nenáročné tvary, no dostatočne vyzývavé na to, aby zaujali. V zadnej časti prahov sa dodatočne nachádzajú otvory, ktoré privádzajú chladný vzduch k zadným športovým brzdám.

lumma bmw e63
Samozrejmosťou je plynulé napájanie prahov na vytiahnuté zadné blatníky, prostredníctvom ktorých pokračuje úprava aj smerom dozadu, k modifikovanému zadnému nárazníku. Úprava sa týkala spodnej časti nárazníka, v ktorej pribudla trojica otvorov.

Stredový plní funkciu difúzora a bočné dva sú miestom pre štvoricu koncoviek custom športového výfuku s priemermi 90 mm. Pribudla taktiež dvojica otvorov umiestnených hneď za zadnými kolesami, ktoré rovnako ako predné, odvádzajú zohriaty vzduch od kotúčových bŕzd. Myslím, že nikto o vážnosti tejto úpravy nebude pochybovať.

Ak sa vám zdá, že s karbónovým bodykitom dostanete málo tohto materiálu, tak v prípade sa pripravte na karbónovú kapotu, strechu s integrovaným výduchom, resp. nasávačom spolu s karbónovým optickým predĺžením strechy, zadné športové krídlo tak isto z karbónu a tomuto „matrošu“ sa nevyhli ani spätné zrkadlá. Krídlo sa pritom nesie v dynamickom športovom štýle, ktorého hlavným znakom sú príjemné oblé línie.

Ak by ste čakali úpravu motora, nedočkali by ste sa. Chlapíci z firmy Lumma Design veľmi dobre vedia, o čom je výkon tejto beštie a preto nemajú za potreby pokúšať šťastie ešte viac. Posledný krôčik k dokonalosti urobili so športovým podvozkom, ktorý pritlačil auto k zemi o odvážnych 30 mm a osadené boli taktiež výkonnejšie vŕtané kotúčové brzdy. Celé to zakončili sadou štýlových 20-palcových diskov lakovaných načierno s rozmermi 9,5x20 (255/30-20) vpredu a 11x20 (305/25-20) vzadu.

Myslím, že toto celé je dostatočná výzva pre každého.

Interiér


lumma bmw e63
To, že interiér prešiel poriadnou zmenou vás presvedčí už prvý pohľad doň. Svetlo hnedá Alcantara, ktorú nájdeme na sedadlách, ako výplň dverí a stredovej konzole, v kombinácii s tmavou luxusnou kožou a karbónovými doplnkami. Tie sú doslova všade.

Trojramenný športový volant, palubná doska, stredová konzola, hlavica riadiacej páky a madlo ručnej brzdy. Myslím, že karbónu bolo na dnes už dosť :-D.

Aby sme nezabudli, pribudol taktiež hliníkový športový pedálový set a luxusné koberce s vyšívaným logom úpravcu.

Povedal by som, že toto je jedna z mála úprav, ktorá sa môže popýšiť tak rozsiahlym zoznamom zmien, ktoré sú navyše maximálne štýlové a myslím si, že aj jedinečné.Fotogaléria BMW M6 CLR600 Lumma Design::Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Kompletná ponuka od Lummy je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia áktuálneho katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Objednať si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalógu
Wallpaper "BMW E63 M6 CLR600 Lumma Design" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo poviete na BMW CLR600 od Lumma Design? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA tuning


Ostatné úpravy áut značky BMW nájdete v zozname našich článkov tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 20885x    hodnotenie: 56/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt