support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo daihatsu LSD Daihatsu Copen - lietajúci Japončík ! logo daihatsu

LSD Daihatsu Copen - lietajúci Japončík !

13.Apr.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Japoncov má svet za bláznivých vynálezcov a majiteľov tých najmodernejších technológií, strojov a postupov, počnúc medicínou a končiac stavebníctvom. Nanešťastie sa nám tento národ zaryl do pamäte aj v zmysle nekvalitných výrobkov, ktoré boli často krát mixom iných, západných produktov alebo len obyčajných napodobenín (fake). Prvá spomínaná možnosť z časti vystihuje dnešnú novinku, ktorá sa avšak vzhľadom na to, že ide o Japonsko, ukázala vo veľmi dobrom svetle – Daihatsu Copen. Už len jedna otázočka – Čo vás ako prvé pri počutí slov Daihatsu a tuning? :-) Jednou z odpovedí môže byť aj slovné spojenie LSD Doors.

DAIHATSU COPEN - SLNKO SVIEŤ, SLNKO HREJ!


LSD Daihatsu Copen - lietajúci Japončík !
Extravagancii sa medze nekladú, o čom svedčí aj tento maličký dvojmiestny roadster s názvom Daihatsu Copen. Na európsky trh sa toto „slnečné autíčko“ dostalo už v roku 2003 s výkonovo slabším motorom, no takmer identickým dizajnom s novším modelom. Už vtedy ľudí zaujalo svojou kompaktnosťou, náznakom športového využitia a nízkou spotrebou, a hlavne s all-weather využiteľnosťou.

Pod pojmom all-weather sa myslí elektrická pevná sklápateľná strecha podobná populárnemu Mercedes-Benz SLK. Tá je asi najväčším lákadlom na tomto Japoncovi.

Vďaka nej si dvojica pasažierov môže naplno vychutnať krásne slnečné lúče. Pritom sa vodič nemusí obávať zošliapnuť plynový pedál až na podlahu. Najnovší model Copena disponuje štvorvalcovým motorom 16V s obsahom 1,3 litra, ktorý dokáže vyvinúť maximálny výkon 64 kW (87 k) pri vysokých 6000 ot./minútu a silou 120 Nm.

Stokilometrovú rýchlosť dosiahne tento špunt za slnečných 9,5 sekundy, pričom „maximálka“ činí 180 km/h. Musíme uznať, že tieto hodnoty nie sú na 3,4 metrov dlhé a auto vážiace len 830 kg, vôbec zlé.

Športový charakter sa v prípade tohto šprintéra ozaj nezaprie. Športové sedačky Recaro, trojramenný volant MOMO, 15-palcové lúčovité disky, dvojica koncoviek výfukov umiestnených v strede nárazníka a športovo ladený dizajn karosérie sú neklamné znaky toho, že slovo šport nie je tomuto autu vôbec cudzie.

DAIHATSU LSD – LIETAJÚCI KVET


Tie najlepšie tunerské diely na toto auto ešte len prídu, no niečo sa už predsa len objavilo. Ide o mega populárne vertikálne otváranie dverí Lambo-Style Doors. Mnohí si môžu v duchu položiť otázku, LSD na Daihatsu? Znie to zvláštne, no vďaka športovému charakteru tohto drobného roadstera, ktorý sa podpísal aj na širokých a dlhých dverách, sa sem tieto lambo dvere náramne hodia.

Je samozrejmosťou, že tieto dvere prešli crashtestom vďaka ktorému sa overila ich funkčnosť a dostatočná ochrana v prípade autonehody, ktorá je minimálne rovnaká ako u klasických dvier. Certifikát TUV je tu samozrejmosťou.

Fotogaléria malého Daihatsu Copen s LSD dverami do nebies:
Čo hovoríte na tento roadster Daihatsu Copen s LSD dverami? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak chcete viac informácií o LSD dverách, tak navštívte našu podstránku:

LSD tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Daihatsu vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Daihatsu tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7340x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt