support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Lorinser T – Mercedes-Benz C - tuning & styling pre pohodlných. logo mercedes

Lorinser T – Mercedes-Benz C - tuning & styling pre pohodlných.

11.Mar.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V dnešnej dobe sú nielen naše cesty prepchaté automobilmi všemožných karosárskych prevedení. Dnes už nie je problém zaobstarať si športové kupé, či rodinné kombi a tešiť sa tak, pre niektorých, z nového člena rodiny :-). Trochu zvláštne ale je, ak sa zo športovo založeného muža pod vplyvom istých okolností stane otecko. Vtedy prichádza bolestivá situácia, kedy z domu musí odísť tak obľúbený štvorkolesový miláčik „športových rozmerov“, aby tak uvoľnil miesto niečomu väčšiemu, rodinnému. Jednou z množstva tabliet proti bolesti je napríklad nový Mercedes T triedy C. No ak sa majiteľovi pri pohľade na tento športový kombík aj tak máli, na rad prichádza nemecký úpravca, ktorý si vraví Lorinser.

ŠPORTUCHTIVÉ KOMBI


Ani sme sa nenazdali a po 30-tich rokoch je tu nástupca jedného veľmi populárneho kombíka s trojcípou hviezdou v znaku, Mercedes T triedy C. Toto už moderné kombi zaujme predovšetkým svojim nadčasovým dizajnom s výraznými športovými prvkami, nadštandardnou výbavou a predovšetkým lákavými výkonnými agregátmi. Už pri prvom pohľade na tento voz je zrejmé, že to nebude len tak obyčajné rodinné auto. Téčkový model vychádza zo svojho staršieho brata, sedanu triedy C, ktorého hlavnými prednosťami je vyzývavý športový dizajn plný elegantnosti. Vďaka tomu sa obyčajné kombi zmenilo na hladného dravca bažiaceho po adrenalíne.

Automobilka Mercedes-Benz je po celom svete známa, okrem iného aj motorovou štedrosťou. Pre toto rodinné vozidlo pripravila hneď deväť pohonných jednotiek, z ktorých si vyberie určite každý. Pre športovo založeného jedinca je v ponuke najsilnejší motor s továrenským označením C 350. Jedná sa o 3,5 litrový šesťvalec s celkovým výkonom 272 koní (200 kW) k dispozícií pri 6000 ot./minútu a 350 Nm. S takýmto agregátom zvládne Mercedes T stovku za slušných 6,5 sekundy a to za asistencie 7-stupňovej automatickej 7G-TRONIC prevodovky.

RODINNÁ OPATROVATEĽKA MENOM LORINSER


Lorinser T – Mercedes-Benz C
Možno je to náhoda, možno osud, no rok 1977 spája tieto dve nemecké firmy v jednom bode. Pre Lorinser bol tento rok rokom vzniku a pre Mercedes-Benz znamenal vydanie populárneho modelu T.

Po viac ako 30-tich rokoch je tu vynovená verzia tohto kombíka a Lorinser v nej zbadal príležitosť, ako spojiť dve veľké udalosti v jeden celok.

Úprava sa začala zmenou zovňajšku auta tak, ako to už poznáme. Dopredu putoval ostrý spodný spojler, ktorý si všimne každý pred vami idúci vodič.

Taktiež výrazným prvkom je športová maska s výplňou napodobeniny včelieho vosku.

Takto upravený nárazník bol napojený na rozšírené blatníky, ktoré navyše obsahujú štvoricu otvorov, ktoré slúžia na odvod zohriateho vzduchu od predných bŕzd.
Auto tým nielenže získalo skvelý športový vzhľad, ale taktiež sa zlepšila funkčnosť bŕzd.

Lorinser T – Mercedes-Benz C
Ďalším krokom bolo osadenie športových prahových nástavcov, ktoré, ako je u Lorinser-a zvykom, vyzdvihujú športové ladenie úprav vozov. Kladom je, že Lorinser si nepotrebuje dokazovať „mužnosť“ mohutnými pastami, ale práve naopak. Prioritou je športovo ladený tuning.

Poslednou zástavkou bol perfektne vyzerajúci zadný nárazník, ktorý bol rovnako ako predný, modifikovaný. Jeho stredová časť je teraz charakteristická výrazným difúzorom, ktorý reguluje prúdenie vzduchu pod autom a taktiež dvojicou hranatých koncoviek výfuku. Majiteľ sa tak môže tešiť na výnimočný a srdcervúci zvukový prejav svojho tátoša.

Lorinser je známy svojím nekompromisným prístupom k zvyšovaniu výkonu a dobrou správou je, že myslí na takmer každý ponúkaný agregát.

Prvým „pánom na holenie“ je šesťvalcový 3,5 liter, ktorý bol vďaka športovému výfukovému systému a novej vačkovej hriadeli posilnený o 33 konských síl na hodnotu 305 koní a o 30 Nm na konečných 380 Nm.

Lorinser T – Mercedes-Benz C
V ponuke je aj úprava kompresorového štvorvalca C 200, ktorého výkon po výmene riadiacej jednotky, vzduchového filtra a rozvodového remeňa poskočil na príjemných 218 koní (+34 koní) a 295 Nm (+ 45 Nm).

Aj dízel si prišiel na svoje, konkrétne motor s označením C 200 sa dočkal nárastu výkonu o 20 koní na celkových 156 koníkov a až o 90 Nm viac, na 360 Nm.

To už je čo povedať. Taktiež agregát C 220 CDI dostal dávku výkonnostnej kaše, 21 koní (170 koní) a 80 Nm (480 Nm) viac.

TOP upraveným dízlovým motorom je C 320 CDI s nárastom výkonu o 37 koní a 70 Nm na finálnych 261 kobýl a 580 Nm. Stačí si už len vybrať ;-).

Z dôvodu zvyšovania výkonu a dosiahnutia agresívneho vzhľadu bol inštalovaný znížený podvozok a osadené boli mohutné disky Lorinser RS8 s rozmermi 8.5x19 palcov so zaujímavým dizajnom turbíny.Lorinser T – Mercedes-Benz C


Lorinser T – Mercedes-Benz C


Lorinser T – Mercedes-Benz C


Lorinser T – Mercedes-Benz C

Fotogaléria Mercedes-Benz C model T (combi) v úprave od firmy Lorinser:Fotogaléria Mercedes-Benz C class v úprave od firmy Lorinser:Čo poviete na úpravy firmy Lorinser? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy LORINSER, tak navštívte našu podstránku:

LORINSER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov a úprava: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11456x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt