support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Lorinser 29-ročné skúsenosti v tuningu ! logo

Lorinser 29-ročné skúsenosti v tuningu !

11.Dec.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V každom mieste na Zemi prebieha určitý vývoj. Nevyhlo sa to ani v prípade slovíčka "tuning". Tuning už urazil poriadne dlhú cestu vývoja. Za tie roky sa v ňom udialo pomerne veľa zmien. Na svete existujú dve skupiny ľudí. Jedni sú takí, ktorí úpravou sériových automobilov opovrhujú a naopak druhú skupinu tvoria ľudia, ktorí uznávajú takýto spôsob, akým sa odlišujú od ostatných. Samozrejme k tomu patrí aj celkový životný štýl. Avšak je rozdiel hovoriť o chlapíkovi v Japonsku a v Česku. O tom nech si každý utvorí obraz sám. Tuning nie je len o čo najväčších diskoch, nadupaných plastoch a podobne, je to predovšetkým o umení a cítení. Umenie a zmysel pre cit zladiť jednotlivé prvky tak, aby na aute ukázali čo najlepšie, a zároveň, aby nespravili z auta pojazdný gýč. Neraz som bol toho svedkom :-). Na svete existuje veľmi veľa tuningových firiem a len veľmi málo z nich nevie, o čom je ich práca. Zároveň si dovolím povedať, že takmer všetky si zaslúžia uznanie za to, čo robia. Určite nie je ľahké spraviť z klasického, denne vídaného auta jedinečný voz, ktorý sa bude pozitívne vynímať široko-ďaleko. Jednou z tohto množstva firiem je aj nemecký úpravca vozov Mercedes, firma Lorinser.

LORINSER


Lorinser logo
Nemeckú firmu Sport-Service Lorinser asi nepozná každý z vás. Firma, ktorá sa zaoberá úpravou výhradne vyšších modelov automobilky Mercedes, pôsobí na trhu už pekných 29 rokov. Za tú dobu nahromadila dostatok skúseností, aby si vytvorila prvenstvo medzi svetovými tunermi. Svedčí o tom aj zastúpenie Lorinser vo vyše 45 krajinách sveta.

Hlavnou náplňou práce Lorinser je úprava Merecedesov zvonku, zvnútra a takisto aj po motorovej stránke. Čiže Lorinser ponúka kompletnú úpravu vášho tátoša s hviezdou v znaku. Avšak nečakajte nič extrémne, skôr naopak. Hlavným heslom tejto firmy je elegancia. Svoje autá upravujú so zmyslom pre krásu elegancie, no neholdujú extrémnym výzvam. Štýl, jemnosť a športovosť zároveň. To je Sport-Service Lorinser.
Radi by sme vám ukázali a zároveň vás oboznámili s výsledkami ich práce, pričom by sme sa zamerali na najnovšie projekty.

Lorinser firma


MERCEDESY V PODANÍ LORINSER


Mercedes B Sports Tourer

Lorinserom označovaný ako Lorinser B06. Ide o novú koncepciu značky Mercedes, ktorá sa uberá novým smerom v rámci dizajnu áut tejto automobilky. B trieda zodpovedá želaniam moderných ľudí, ktorí túžia po automobile s veľkorysou ponukou miesta, dostatočným komfortom, dobrou funkčnosťou, fascinujúcim dizajnom a vysokým pôžitkom z jazdy.

Mercedes B Lorinser
Lorinser pripravil pre toto auto balíček úprav, ktorý obsahuje motorový upgrade a exteriérové doplnky. Konkrétne sa jedná o úpravu motora jeho dodatočným načipovaním, ktoré zaručí nárast výkonu o 20%. Je to príjemná zmena, ak vezmeme v úvahu, že najvýkonnejší sériový motor (2,0-liter turbo) ponúka výkon 193 koní.

„Ušlo“ sa aj exteriéru a to v podobe prídavného spodného spojlera pod predný nárazník s dvoma otvormi po bokoch, vyplnenými šedou mriežkou. Tvarovaný je tak, aby príliš "nevyskakoval" a zároveň, aby pôsobil na pozorovateľa mierne športovým a elegantným dojmom. Svojimi krivkami pekne kopíruje línie zvyšku nárazníka. Ďalším prvkom bol difúzor v zadnom nárazníku. Ten bol upravený nielen pre potreby dizajnu, ale predovšetkým kvôli páru trojuholníkovo-okrúhlych koncoviek výfuku. Taktiež pribudlo decentné, no zároveň vyzývavé strešné krídlo. Pozornosti neušli ani detaily a to v podobe odstránenia všetkých lôg Mercedes a ich nahradením logami Lorinser. Nesmieme tiež zabudnúť na disky. V prípade tohto auta sú na výber dvoje a to MS 1 / MS 2 (7x17 a 7x18) a RS 8 (7x17). Štýlová a zároveň nenáročná úprava


Fotogaléria Mercedes B Sports Tourer v úprave od firmy Lorinser:
Mercedes CLS trieda

Upravená verzia ako Lorinser CLS05. CLS-ko od Mercedesu je akýmsi spojením elegancie a dynamiky kupé s komfortom a funkcionalitou limuzíny, kde sa zároveň medzi nich vošiel aj športový duch. Luxusné auto s nadupaným dizajnom, ktoré svojmu majiteľovi ponúka všetko, čo by cez deň mohol potrebovať.

Mercedes CLS Lorinser
Lorinser nezanevrel ani na autá tejto kategórie a balík úprav pre tento voz je pomerne rozsiahly. Obsahuje jednak exteriérové doplnky, nevyhol sa ani interiéru a myslel aj na výkon.

V prednej časti sa vyníma nižší predný nárazník, resp. spojler s tromi otvormi. Stredový je efektne tvarovaný podľa masky chladiča, za čo dostal Lorinser dizajnový bod :-). Rovnako ako z prednej masky, tak aj z ostatných miest zmizli logá Mercedes a nahradené boli logom Lorinser. Pribudli taktiež nové prahové nástavce, ktoré majú na konci umiestnený otvor vyplnený tmavým ťahokovom. Tieto otvory privádzajú chladný vzduch k zadným brzdám.

V sídle Lorinser sa nemyslí len na vzhľad. Myslelo sa aj na zadný nárazník, ktorý bol takisto predĺžený a pribudol aj prídavný difúzor. Tento bol taktiež, ako v prípade B triedy, tvarovaný hlavne pre potreby nového kompletného výfukového systému so štyrmi koncovkami výfukov rovnakého tvaru. V strede nárazníka sa ešte nachádza pomerne veľký otvor vyplnený tmavou mriežkou. Posledným laminátovým krokom bol diel na optické predĺženie strechy, ktorý zároveň je tvarovaný ako decentné krídlo.

Dosť široká je ponuka diskov pre balík tejto konkrétnej úpravy. Ide o 5 druhov diskov (RS 8, LM 6, RS 6, RS 5 a LM 5) s rozmermi od 8,5x19 palcov až po 11x20 palcov. Myslím, že z takejto ponuky si vyberie ozaj každý. To z performance stránky nie je všetko. Pribudol už spomínaný výfukový systém, športový podvozok pre lepšiu stabilitu a ovládateľnosť a samozrejme tuning motora. Výsledkom je nárast výkonu na konečných 420 koní, pričom Lorinser hovorí až o 100-koňovom náraste výkonu. Tak či onak, je to dosť. Stačí vám kúpiť CLS s motorom 500 alebo 350 CGI a o výkon máte zaručene postarané.

Interiér upravený firmou Lorinser sa môže pochváliť karbónom na volante a palubnej doske, tmavou kožou, hliníkovými doplnkami a samozrejme hlavovými opierkami s vyšívaným logom úpravcu.


Fotogaléria Mercedes CLS upravený firmou Lorinser:
Mercedes M offroad

Alebo ináč nazvaný Lorinser M06. Druhá trieda tohto luxusného offroadu je na svete a spoločnosť sa teší na to, čo im dokáže ponúknuť. Priestranný a luxusný interiér, skvelý dizajn, najmodernejšie technológie a mnoho iného charakterizuje tento štýlový voz.

Mercedes M Lorinser
Lorinser vie, že dopyt je aj po takýchto autách a preto využil možnosť upraviť práve jedno z nich, aby tak priniesol spotrebiteľom balík úprav, určených práve pre toto auto.

V prednej časti bol predný nárazník obohatený o ozaj decentný spodný spojler spolu so zvýraznenou ochranou podvozku. V zadnej časti pribudol upravený difúzor, z ktorého sa aj v tomto prípade vyníma štvorica koncoviek výfukov rovnakého tvaru, ako v predchádzajúcich dvoch prípadoch.

Nie nebojte sa, nezabudol som spomenúť prahové nástavce, ktoré boli navrhnuté ozaj s citom, pretože sa náramne hodia k celkovému prevedeniu karosérie. Na konci prahov sú umiestnené otvory vyplnené čiernym ťahokovom, ktoré majú rovnakú úlohu a to priviesť chladný vzduch k zadným brzdám. V kombinácii so zníženým podvozkom a 19/20-palcovými diskami je táto úprava nanajvýš štýlová a perfektne zladená, za čo pred úpravcami klobúk dole. Budúci majitelia tohto balíka sa majú na čo tešiť, nehovoriac o zvyšných z ponuky Lorinser.Fotogaléria Mercedes M offroad v úprave od Lorinsera:
Mercedes R Grand Sports Tourer

Taktiež známy pod názvom Lorinser R06. Merceder R je nová trieda stuttgartskej automobilky, ktorá v sebe skrýva prvky športovej limuzíny, kombi verzie, vanu a SUV. Dizajnovo je navrhnutá tak, aby spĺňala aj tie najnáročnejšie požiadavky zákazníka.

Mercedes R Lorinser
Lorinser dokazuje svoje kvality aj na takýchto autách. Konkrétne pre túto triedu taktiež pripravil balíček úprav, ktoré pomôžu odlíšiť zákazníka od okolia.

Ide o predný nárazník, ktorý ma iné, no podobné členenie otvorov, ako sériový. Stredový pozdĺžny je rozdelený zvislou priečkou a krajné dva, s intergrovanými hmlovkami, sú predelené zošikmenou priečkou, ktorá ladí s difúzorom a jeho otvormi. Všetky "diery", aj maska, sú pritom vyplnené tmavým ťahokovom. Chlapci z Lorinser chceli zachovať decentnosť tohto auta a tak sa aj stalo. Použili nenáročný, ale zato efektný krok, ako nepoškodiť a zároveň zvýrazniť. Súčasťou balíčka je ešte detail v podobe otvoru a miniatúrnych svetlometov, umiestnený vedľa hlavných svetiel.

Ďalší prvok z tohto paketu sú bočné prahy, ktoré sú identické s prahmi použitými na Mercedese CLS (Lorinser CLS05). Nezanevrelo sa ani na zadnú časť, kde si svoje miesto našiel nový difúzor. Vyznačuje sa dvojicou otvorov, ktoré slúžia pre dva páry trojuholníkovo-oválnych koncoviek výfuku. Medzi týmito otvormi sa vyníma strieborné logo úpravcu. Opäť decentná, no zároveň dostatočne efektná úprava.Fotogaléria Mercedes R Grand Sports Tourer upravený firmou Lorinser:
Mercedes S trieda

Upravenej verzii sa vraví Lorinser S06. Jednoducho povedané, maximálne luxusná limuzína, resp. vlajková loď automobilky Mercedes.

Aj pre takéto autá treba pripraviť nejaké to prekvapenie a Lorinser to vie.

Mercedes S Lorinser
Lorinser S06 sa môže pochváliť zbrusu novým predným nárazníkom. Je členený na množstvo otvorov, ktoré slúžia jednak ako dekor a taktiež privádzajú chladný vzduch k motorovým častiam. Sú pritom rozmiestnené tak, že perfektne korešpondujú s prednou maskou a ostatnými karosárskymi líniami. V krajných dvoch otvoroch sú integrované hmlové svetlá a k celkovému dojmu sa pridáva aj spodný difúzor. Všetky nové otvory sú vyplnené sivým ťahokovom a maska dostala novú chrómovú mriežku. To zďaleka nie je všetko. Lorinser pripravil pre toto auto tzv. čerešničku na torte v podobe štvorice výduchov blatníkov, resp. otvormi umiestnenými za prednými blatníkmi. Za úlohu majú nielen odvádzať zohriaty vzduch od bŕzd, ale taktiež ich úlohou je znásobiť športový vzhľad auta, ktorý je prioritou a cieľom tejto úpravy. Pribudli tiež bočné prahy s rebrovitými otvormi umiestnenými na ich konci. Veľmi zaujímavé sú zmeny zadnej časti. Azda nemusím ani spomínať lištu na optické predĺženie strechy a decentné krídlo umiestnené na zadnom kufri. Avšak väčším lákadlom bude určite zadný nárazník. Jeho spodná časť prešla rukami úpravcov firmy Lorinser a je to aj patrične vidieť. Touto úpravou, myslím týmto paketom, chceli dodať autu viac na športovosti a luxusnom dojme, čo sa im, z môjho pohľadu, bezpochyby podarilo. O tom svedčí aj prevedenie práve spomínanej časti nárazníka.

Jej hlavným znakom je zapustený pár trojuholníkových koncoviek výfuku. Netrčia, ale sú zakomponované do nárazníka. Medzi nimi sa vyníma úzky otvor vyplnený šedým ťahokovom.Výber diskov je rovnaký, ako pri modeli CLS.


Fotogaléria Mercedes triedy S upravený firmou Lorinser:
Čo poviete na úpravy firmy Lorinser? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy LORINSER, tak navštívte našu podstránku:

LORINSER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov a úprava: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14176x    hodnotenie: 44/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt