support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Loder1899 Focus RS – 370 lúčnych koníkov logo ford

Loder1899 Focus RS – 370 lúčnych koníkov

29.Oct.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Keď prišiel na trh Ford Focus ST, tunerom sa zablysli hviezdičky v očiach a pustili sa do diela, aby z neho dostali skutočný potenciál. A myslíte si, že v prípade ešte ostrejšieho modelu RS už boli spokojní? Kdeže, ani náhodou. Tristopäť žrebcov sa jednoducho stále niekomu málilo, a tak sa dostal k slovu Loder1899 a jeho kit poskytujúci až 370 koní.

Ford Focus RS druhej generácie je už v sériovom podaní tým najrýchlejším masovo vyrábaným modelom európskej histórie. Napriek absencii očakávaného pohonu všetkých kolies sa stal v priebehu krátkej chvíle veľmi obľúbeným náradím všetkých fanúšikov pekelne rýchlych hatchbackov. Áno, pri skutočne ostrej jazde dosť žerie predné gumy, len sa tak po nich zapráši, ale jeho 305 konských síl dodávaných z 2,5 litrového päťvalca mu stačí na to, aby v priamke dokázal s prehľadom atakovať 100km/h za 5,9 sekúnd a dosiahnuť maximum 263 km/h.

Loder1899 však stačil za tú krátku dobu predaja zaznamenať dosť silný dopyt zo strany šťastných majiteľov, že by trocha výkonu naviac neuškodilo, a rozhodol sa im vyjsť v ústrety. Celá sada piatich valcov bola napojená na komplet nové zvody, ktoré nadväzujú na športové katalyzátory a ešte zvučnejšie športové tlmiče. Iba tento zásah mal podľa tunera pridať rovných dvadsať koní a o tých zvyšných štyridsaťpäť sa mal postarať zásah do riadiacej jednotky. Celkový nárast sa však neprejavil natoľko, ako sa očakávalo. Alebo aspoň na stopkách nie. Akcelerácia z nuly na stovku sa skrátila len o dve desatiny na 5,7 sekúnd a najvyššia rýchlosť povyrástla o skromných sedem kilometrov na 270 km/h.

Loder1899 celkom určite ešte nepovedal svoje posledné slovo. Aby auto ešte lepšie vyzeralo, nasťahovali sa do podbehov disky Vertigo Viginti s priemerom dvadsať palcov, ktorým dodalo ten správny šmrnc 35mm zníženie podvozku. Zvyšok exteriéru si musel vystačiť s tým, čo mu bolo do vienka nadelené na výrobnej linke, čo je možno aj dobre, pretože už v základnej výbave sa Focus RS pohybuje na hrane agresívneho vzhľadu a prehnaného úletu. Pýtate sa, kde ešte zostal nejaký priestor na zlepšenie? Celkom určite v interiéri, kam by sa úplne pokojne mohol nasťahovať výraznejší volant, či dramatickejšia palubná doska. Ale to zatiaľ necháva Loder1899 na zvážení každého jednotlivca ...

ford focus rs loder1899


ford focus rs loder1899


ford focus rs loder1899


ford focus rs loder1899


ford focus rs loder1899


preview
Loder 1899 upravuje aj ďalšie významné značky ako je Jaguar, Mazda, Ford, Volvo ale aj Toyota. Všetky výrobky (tuning doplnky, disky,...) od Loder 1899 sú vyrobené precízne a v čo najvyššej kvalite, a sú certifikované a homologizované v EÚ, spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein).

Váš názor na Ford Focus II RS v úprave od Loder 1899 ? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Loder 1899, tak navštívte našu podstránku:

Loder 1899 tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Martina Englerová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13519x    hodnotenie: 34/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt