support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Kozmická loď na štyroch kolesách - Lexus LF-A Concept logo

Kozmická loď na štyroch kolesách - Lexus LF-A Concept

05.Dec.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Únik informácií vedúci k „odhaleniu“ najnovšieho konceptu od luxusnej odnože Toyoty, určenej najmä pre americký trh sa podarilo zistiť priamo od tlačového oddelenia materskej značky Lexusu.

preview
Všetko sa to stalo tohto roku na Severoamerickej medzinárodnej auto-moto výstave (NAIAS). Dvojsedadlový koncept v sebe ukrýva veľký výkon, a zároveň nesie punc luxusného športiaku. Dizajn prísne kopíruje úmysel automobilky ukázať, akým smerom sa bude v blízkej budúcnosti uberať. Konštrukcia a dizajn vychádza z ich stajne F1 Toyota, kde sa snažia vyváženou kombináciou ingrediencii ako rýchlosť, obratnosť, agilnosť a spoľahlivosť pripraviť špecialitku, ktorá pokorí všetky iné „labužnícke dobroty“ z celého sveta, k akým nepochybne patria vozy ako Mercedes SL 55, Porsche 911 Turbo, Aston Martin DB7, alebo Ferrari F 430.

Viceprezident Toyoty pre predaj sa vyjadril, že Lexus LF-A nieje ako žiadne doposiaľ navrhnuté, alebo existujúce športové auto. „Momentálne je to len koncept, ale pôsobí ako realistická vízia nášho smerovania v oblasti návrhov exotických športových automobilov“, povedal.

preview
Pohonným ústrojenstvom Lexusu je spaľovací motor , ktorý ma výkon viac ako 500 koní. Vzhľadom k objemu motora, ktorý je menej ako 5 litrov, je to úctyhodné číslo, pretože litrový výkon je viac než 100 koní. V kombinácií s excelentným sprevodovaním, rozložením a úsporou hmotnosti a aerodynamických vlastnosti, ktoré mu nadelili do vienka konštruktéri a dizajnéri, nieje problém pokoriť hranicu maximálky 200 míľ/hod (322km/h).

Ako sme už spomenuli, auto bolo vyvíjané za výdatnej pomoci inžinierov, ktorí majú prsty aj v stavbe monopostov F1. Snažíme sa vám naznačiť, že pri vývoji boli použité mnohé prvky pohonu, ktoré môžete nájsť aj práve v monopostoch F1.

V tejto galérii si môžete pozrieť obrázky tohto konceptu Lexus LF-A:


Na „zovňajšku“ sa pracovalo celé dva roky. Tento zdĺahvý proces bol akousi potrebou značky ukázať svetu, ako si oni predstavujú pojem exotický športiak. Spojili prijemné s užitočným, a spolu s konceptom predstavili novú dizajnovú líniu nazvanú L-Finesse. Predurčuje nám, asi akým smerom sa automobilka bude orientovať v najbližších rokoch. Na LF-Ačku prevláda čistý a vyvážený štýl dizajnu inšpirovaný jednoduchosťou a eleganciou.

preview
Jednoduchosť možno badať v ladných krivkách karosérie a aj v celkovom výzore. Cieľom dizajnérov bolo postaviť auto, ktoré je čitateľné, pôsobí ladným dojmom a jeho výsledný prejav nepôsobí rušivo. Opäť je tu cítiť badateľný vplyv prejavu, ktorý je úzko spätý s formulou. Kontrast medzi elegantným zovňajškom, ktorý napriek svojej jednoduchosti vytvára z Lexusu dojem dynamického auta plného sily a temperamentu.

Elegancia na vás „dýcha“ najmä z pilotovej kabíny. Autori interiéru sa najskôr riadia porekadlom, že v jednoduchosti, je krása. Prirodzená elegancia pôsobiaca miestami až trosku prekvapivo, je citeľná hlavne v spracovaní, ktoré je precízne a znesie aj tú najtvrdšiu kritiku. Lexus LF-A koncept je odvážnym počinom automobilky, ktorý odstránil „rúško tajomstva“ nad cestou dizajnu, akou sa firma rozhodne kráčať v najbližších rokoch.


Ako sa vám pozdáva tento koncept Lexus LF-A? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácií k autu Lexus LF-A Concept sa dozviete na stránkach výrobcu:

LEXUS


Viac informácii k tomuto nezvyčajnému konceptu ako aj ostatným unikátom značky Lexus vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Andrej Špánik
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7826x    hodnotenie: 23/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt