support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Japonský LEXUS RC 350 Coupe - luxus, športový vzhľad a radosť z jazdy

19.Dec.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Svetová premiéra nového automobilu Lexus RC Coupe sa konala 20. novembra 2013 na autosalóne „Tokyo Motor Show“. Konferenciu novinárov a živý prenos z tejto udalosti ste mohli sledovať aj online na webovej stránke www.lexus-int.com.

Vysoko výkonný šesťvalcový spaľovací a hybridný motor zdôrazňuje športový charakter tohto vozidla. Vysoko kontrastné farby interiéru s unikátnym novým čalúnením zvyšujú pohodlie a radosť z jazdy.

Na autosalóne boli predstavené dva varianty motora – RC 350, čo je 3,5 litrový šesťvalec a RC 300h - hybrid s 2,5 litrovým motorom. RC prináša do života luxus a sústreďuje sa na emocionálny prejav skrz svoju dynamickosť. Bolo vyvinuté, aby vyzdvihlo status tejto značky medzi širšie publikum a Lexus tak získal nových zákazníkov.

Dizajn exteriéru


Tím dizajnérov vniesol do modelu RC nový, doposiaľ nevidený look s hlbokými a výraznými obrysovými líniami. Taktiež integroval doteraz najširšiu a najnižšie položenú prednú mriežku. Trojuholníkové svetlomety evokujú športový vzhľad. Na stretávacie svetlá patentoval L-kové svetlá, ktoré symbolizujú motív Lexusu. Hliníkové kolesá je možné vybrať z dvoch ich variantov – hlboko tvarované 19-palcové kolesá s desiatimi lúčmi alebo masívnejšie 18-palcové s piatimi lúčmi. Dizajnéri prišli aj s novým procesom farbenia, pri ktorom sa využíva viac vrstiev laku, čo privádza RC k životu v jasnejších a kontrastnejších odtieňoch, obzvlášť to platí pri pikantnom červenom prevedení.

Dizajn interiéru


Vnútro RC je značne ovplyvnené športovým konceptom s maximálnym využitím kontrastných farieb, materiálov a osvetlenia. Lexus ponúka veľmi inovatívny spôsob osvetlenia, a to tak, že svetlá nesvietia nahor, ale skôr nadol, aby dokonale obklopovali interiér. Veľmi kontrastné vnútorné obloženie, vrátane nového farebného tónu nazvaného Clove, umocňuje línie a celkovo ladí s vnútrom kabíny. Do okolitého obloženia sú zakomponované aj drevené detaily. Kabína vodiča je rozdelená na prevádzkovú a displejovú zónu. V hornej zóne je umiestnená prístrojová doska a navigácia so sedem-palcovou obrazovkou, zatiaľ čo stredová konzola obsahuje nové dotykové rozhranie. Najdôležitejšia časť - sedadlá - sú podobne tvarované ako závodné sedadlá, s cieľom zabezpečiť čo najvyšší komfort a oporu.

lexus rc coupe

lexus rc coupe

lexus rc coupe

lexus rc coupe

lexus rc coupe

lexus rc coupe

lexus rc coupe

Ako sa vám páči nové kupé LEXUS RC 350 z Japonska?Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Pokiaľ máte záujem o ďalšie články zo sekcie auto news, navštívte našu podstránku GLOBAL AUTO NEWS.

GLOBAL AUTO NEWSVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10662x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt