support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lexus Lexus LS600hL GT VIP Style – japonská limuzína len pre vyvolených logo lexus

Lexus LS600hL GT VIP Style – japonská limuzína len pre vyvolených

01.Aug.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuningový svet na netočí len okolo bodykitov a hliníkových diskov, ale je potrebné rozšíriť si obzory a pozrieť sa aj mimo našu krásnu Európu. Hovorí vám niečo VIP Style? Nie? Tak pozorne čítajte nasledujúci článok.

Dnes vám chceme predstaviť niečo iné, niečo, čo nie je možné vidieť každý deň nielen v našich končinách. Základom nasledujúceho projektu je jedno z najluxusnejších vozidiel v ríši automobilov – Lexus LS600hL (L ako Long verzia). Automobil, ktorý disponuje takými technológiami nielen z oblasti bezpečnosti posádky, o ktorých sa mnohým z nás ani len nesníva. Ak vyžadujete skutočne reprezentačné vozidlo, ktoré je navyše unikátne, určite siahnite po modeloch automobilky Lexus. Limuzína LS600hL je stelesnením prestížneho luxusu a komfortu, ktorý je navyše podložený viac než dobrým menom samotnej automobilky.

Lexus LS600hL je výnimočný aj v inom smere. Model LS600hL je najvýkonnejší plne hybridný luxusný sedan na svete. Ide totiž o to, že okrem päťlitrového osemvalca VVTi sa v aute nachádza taktiež živý elektromotor, ktorý funguje pri nízkych rýchlostiach, vypína sa pri vyšších a kombinuje svoj chod s benzínovým motorom. Výkon benzínového osemvalca je pritom 388 koní (290 kW), avšak pri kooperácii s elektromotorom dosahuje táto hybridná sústava výkon439 koní (327 kW). Možno si teraz v duchu kladiete otázku, kto môže byť taký odvážny a upraviť si takto luxusné a technológiami prepchaté auto? Odpoveďou je jedine vyznávač VIP Styl-u.

lexus is600hl vip style

Že vám VIP nič nehovorí? V skratke sa jedná o úpravu luxusných limuzín vo forme podvozku a iných detailných záležitostí. Zabudnite teda na kadejaké stylingové vychytávky a nezmyselné karosárske či motorické diely...VIP je o niečom inom.

Je veľmi dôležité povedať, že na VIP Style je potrebné mať isté finančné prostriedky, resp. človek „na to musí mať“. To očividne nie je problém pre majiteľa takéhoto vyblýskaného Lexusu. Prvým krokom pri prestavbe tohto klenotu bolo kontaktovanie japonskej tuningovej firmy WALD International, ktorá majiteľovi dodala jednotlivé diely bodykitu. Konkrétne sa jedná o predný a zadný podnárazník v decentnom štýle, predné blatníky so špecifickými výduchmi, prahové nástavce a odtrhovú hranu kufra.

lexus is600hl vip style

Cieľom teda nebolo vytvoriť masívne plastové čudo, ale decentne zvýrazniť potenciál tohto krásneho auta. Celá táto paráda bola nakoniec zahalená do custom paint finišu v podobe odtieňa metalického makadamu z dielne Guy De Alvis z VIP Auto Salon. Príjemnou, no možno na prvý pohľad nebadateľnou zmenou bola úprava vnútorného a vonkajšieho osvetlenia chlapcami z firmy VLEDS, ktorých LEDkové aplikácia žiaria perfekcionizmom. A že vo výsledku to vyzerá viac než dokonale, o tom niet pochýb.

lexus is600hl vip style

Neodmysliteľnou súčasťou nielen VIP Style, ale každej vydarenej prerábky je podvozok. A to doslova. Majiteľ tohto Lexusu položil auto úplne k zemi prostredníctvom vzduchového podvozku od firmy Universal Air. Podvozok je možné ovládať z diaľky pomocou diaľkového ovládača podobnému zariadeniu iOS a to buď manuálnym nastavením výšky alebo voľbou z troch defaultných nastavení. Majiteľ k takémuto úžasnému setupu zvolil úplne dokonalé disky v podobe vysokokvalitných HRE Wheels model P93L. Tieto nádhery sú vo veľkosti 22x10 palcov vpredu a 22x11 palcov vzadu a obuté sú do high performance pneumatík Falken, s rozmermi 245/30/22 na prednej náprave a 285/25/22 na náprave zadnej. Dámy a páni, o tomto VIP presne je!!!

lexus is600hl vip style

Čo sa týka motorickej stránky tohto hybridu, majiteľ nechal pohonnú jednotku úplne nedotknutú. Koniec koncov, auto má dostatočný výkon a babrať sa v tak modernom agregáte nie je žiadna sranda. Tak či onak, posilnené bolo predné brzdové ústrojenstvo prostredníctvom šesť-piestikových strmeňov Brembo a vŕtaných 15-palcových kotúčov a osadený bol taktiež performance výfukový systém Joe Z Series.

lexus is600hl vip style

Posledným stage bola úprava interiéru tohto moderného Lexusu. Je pravda, že jeho interiér je viac než dokonalý už zo sériovej výroby a to nielen vďaka dizajnu samotného interiéru, ale najmä vďaka použitým moderným prvkom, ako LCD displeje, masážne systémy osobitne pre každé sedadlo, ako aj klimatizácia pre každé sedadlo zvlášť atď. Interiér zveril do rúk firme Top Stitch, o ktorej výsledku sa ale majiteľ nezmieňuje, avšak jednať sa bude o zmene farby interiérových častí. Všetky okná boli taktiež zatmavené špeciálnou keramickou fóliou Huper Optik.

lexus is600hl vip style

lexus is600hl vip style

lexus is600hl vip style

lexus is600hl vip style

lexus is600hl vip style

lexus is600hl vip style

lexus is600hl vip style

lexus is600hl vip style

lexus is600hl vip style

lexus is600hl vip style

lexus is600hl vip style

Ako sa vám pozdáva tento upravený Lexus LS600hL GT v štýle VIP ?


Viac informácií o značke Lexus vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

LEXUS tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: SPEEDHUNTERS.com

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14979x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt