support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lexus Lexus LF-LC Blue Concept – luxusné hybridné auto s futuristickým dizajnom interiéru logo lexus

Lexus LF-LC Blue Concept – luxusné hybridné auto s futuristickým dizajnom interiéru

10.Dec.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Japonská prémiová značka Lexus odhalila svoj najnovší koncept stelesňujúci ponímanie luxusného auta budúcnosti ešte začiatkom tohto roka. Že to s ním myslí vážne potvrdzuje aj jeho nová verzia Blue, ktorú automobilka predstavila len nedávno v Sydney a zásobila nás novými zaujímavosťami. V podaní tohto konceptu sa nám dostáva poriadnej dávky futurizmu a pokrokových technológii, no jeho sériová výroba nie je až tak vzdialená! A Lexus LF-LC Blue je toho priamym dôkazom.

Ešte v januári (2012) sme boli v Detroite svedkami odhalenia odvážneho konceptu Lexus LF-LC a boli sme konfrontovaní s jeho odvážnym vnímaním budúcnosti. Značka patriaca automobilke Toyota si prémiovým pojatím získala po celom svete celkom dosť popularity a ak hovoríme o jej obľúbenosti, musíme vyzdvihnúť najmä fakt, že značku Lexus obľubujú najmä v USA. Miesto odhalenia prvej verzie tohto konceptu teda určite nebolo vybrané náhodne. Čo však chcú tvorcovia touto štúdiou ukázať? Koncept LF-LC nám dáva ako tak ucelenú predstavu o výzore luxusného športového vozidla. Nepochybujeme, že niektoré dizajnové prvky zdedí aj nová vlajková loď Lexusu, no tento koncept nám priamo ukazuje, ako by mohol vyzerať konkurent Mercedesu CL, resp. BMW 6 v podaní tejto japonskej značky.

Lexus LF-LC Blue je druhým krokom k novému modelu


Ako sme spomenuli vyššie, na autosalóne v Sydney strhli predstavitelia Lexusu plachty z ďalšieho pokračovania tohto konceptu a dočkali sme sa aj bližších údajov. Všetko pritom nasvedčuje tomu, že v Lexuse to s týmto modelom myslia naozaj vážne a jeho výroba je zrejme bližšie, než sme si spočiatku mysleli. Karoséria Lexusu LF-LC Blue je vyrobená opäť z kvalitných kompozitných materiálov kombinovaných s hliníkom a jej tvary naznačujú budúce dizajnové smerovanie nových modelov. Môžeme samozrejme predpokladať, že tvary nového modelu budú o niečo uhladenejšie a celkovo, že LF-LC stratí časť zo svojej odvážnosti. Z hľadiska dizajnu môžeme len dúfať, aby bolo zmien oproti tejto štúdii čo najmenej. Dodajme ešte, že LF-LC Blue využíva niektoré technológie, ktoré sú už dnes súčasťou športového modelu LFA. Bohužiaľ predstavitelia značky Lexus už ďalej nekonkretizovali o čo presne ide. Pozrime sa však na pýchu, ktorú v sebe tento atraktívny koncept ukrýva.

lexus lf lc blue coupe koncept športové kupé hybrid

Lexus LF-LC má najvýkonnejší hybridný pohonný systém


Na medzinárodnom autosalóne v Sydney sa motoristická verejnosť v expozícii značky Lexus nerozplývala iba nad jeho krásnym lakom Opal Blue, ale zároveň aj nad predstaveným pohonným ústrojenstvom. Keďže Toyota a teda tým pádom aj Lexus sa vidí ako popredný výrobca hybridných technológií, rovnako je ich nositeľom aj tento koncept. O jeho pohon sa stará kombinácia zážihového agregátu spolu s elektromotorom označená ako Advanced Lexus Hybrid Drive, ktorá je schopná postarať sa o maximálny výkon 372 kW/500 koní. Z hľadiska vývoja hybridných technológií to pre automobilku znamená pokorenie ďalšej významnej méty. Doteraz je to totiž najvýkonnejší hybridný systém, aký sa im podarilo vyrobiť. Ešte si určite nejaký ten rok počkáme, kým budeme môcť vyskúšať sériovú podobu tohto vozidla, no sme si istí, že s touto päťstovkou hybridných koní určite nuda nebude.

lexus lf lc blue coupe koncept športové kupé hybrid

Lexus LF-LC Blue prináša sviežosť a odkazy na budúcnosť aj v interiéri. S takto spracovaným kokpitom nemôžeme síce v prípade sériovej výroby príliš počítať, no ani súčasná produkcia v tomto smere rozhodne nie je pre Lexus hanbou. Vnútrajšok Lexusu LF-LC Blue je spracovaný až s geometrickou presnosťou a charakterizujú ho jasné a výrazné línie, ktoré sa navzájom vhodne dopĺňajú. Futuristickú palubnú dosku dotvárajú elektronické ukazovatele a moderný palubný systém ovládaný cez dotykovú obrazovku. Okrem toho vo vnútri nájdeme len tie najkvalitnejšie materiály, nevynímajúc drevené a hliníkové obklady, či kožu.

Lexus LF-LC Blue, respektíve jeho sériový nástupca, bude určite chcieť zbúrať mýty o tom, že hybrid musí byť nudné auto, s ktorým sa dá jazdiť jedine „na spotrebu“. Tiež vás presvedčí, že hybrid môže vyzerať športovo a rovnako tak aj jazdiť. Na budúcnosť v ponímaní Lexusu sa už naozaj tešíme.

lexus lf lc blue coupe koncept športové kupé hybrid

lexus lf lc blue coupe koncept športové kupé hybrid

lexus lf lc blue coupe koncept športové kupé hybrid

lexus lf lc blue coupe koncept športové kupé hybrid

lexus lf lc blue coupe koncept športové kupé hybrid

lexus lf lc blue coupe koncept športové kupé hybrid

Lexus LF-LC Blue vo fotogalérii:


Lexus LF-LC Blue Concept :Aj vy si myslíte, že koncept Lexus LF-LC Blue s hybridným pohonom je nastávajúce luxusné auto budúcnosti ? Hlasujte tu:Viac informácií o upravených autách Lexus vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

LEXUS tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete,
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10854x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt