support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lexus Lexus IS 250 – dokonalá čistota od tunera menom Stan Wong logo lexus

Lexus IS 250 – dokonalá čistota od tunera menom Stan Wong

22.Jul.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V Európe sú obľúbené autá typu napríklad Volkswagen Golf alebo Škoda Octavia, na západe či ďalekom východe sú to napríklad vozidlá autá značky Toyota alebo Lexus. Nepísané pravidlo - v jednoduchosti je krása ale platí v obidvoch prípadoch rovnako a my vám to dokážeme na dnešnom predstavenom projekte z ďalekého západu – Lexus IS 250.

Najnovšia modelová rada Lexus IS. je príťažlivá nielen vďaka svojmu špecifickému dizajnu, ale taktiež vďaka schopnosti skĺbiť v sebe dva aspekty – plnohodnotný sedan s výrazom športového jedinca. Modely IS boli a aj sú populárne najmä zo strany nadšencov úprav vozidiel pre ich širokú škálu náhradných dielov, výkonné motory v kombinácií s pohonom zadných kolies a samotného potenciálu možností úprav. Dnešný projekt sa točí okolo modelu IS 250., čo predstavuje model s motorom 2,5 litra V6., ktorého výkon dosahuje hodnotu 204 koní. (153 kW).

Je jedno, či ide o starý alebo nový model IS, obidve generácie majú veľký tuningový potenciál tzv. na tisíc spôsobov. Jedným z nich sa máte možnosť zoznámiť práve dnes. Ako sme už na začiatku spomenuli, ide o nový model IS 250 v krásnej bielej perleti., ktorý dostal zopár modifikácií, ktoré mali za úlohu zvýrazniť jeho naozaj krásny dizajn. Tuneri mimo Európy majú výrazne odlišné, resp. lepšie možnosti výberu tuningových a stylingových dielov, preto ich výsledky snaženia sa od tých našich diametrálne líšia.

lexus is250 jdm stan wong

Tento Lexus rady IS. je krásnym príkladom toho, že aj z malého počtu zásahov sa dá vykúzliť dokonalé dielo. Karoséria preto dostala určité špecifické zásahy, ktoré ocenia najmä milovníci tohto štýlu – predný podnárazník od firmy Vertex, štýlové prahové nástavce. od INGS, zadný lip (podnárazník). spolu so zadnou lištou kufra. od GFX, strešná lišta. od JUN a bočné clony okien. od AVS. Funkčným doplnkom je ešte xenónová HID sada. do predných svetlometov a hmloviek s výkonom 6000k. Nič viac toto nádherne auto nepotrebuje a je viac než skvelé, že majiteľ si to uvedomuje na sto percent! Ruka v ruke s týmto faktom by si to mali uvedomiť aj naši tuneri...

lexus is250 jdm stan wong

Ďalším nesmierne dôležitým krokom bola vhodná voľba obutia a podvozkového setupu, keďže od kolies a podvozku sa odvíja celkový výsledok akejkoľvek úpravy. Majiteľ zvolil setup v podobe podvozku D2 Racing., ktorý je spevnený zadnou rozpernou tyčou F-Sport.. K tomu majiteľ vybral maximálne úžasné .disky Linea Corse 818., vpredu so šírkou 8,5 palca. plus 30 mm offset vpredu a vzadu so šírkou 10 palcov. a ofsetom 38 mm. Tieto nádherné disky sú obuté do kvalitných pneumatík Falken. s rozmermi 225/35/19 vpredu a 245/35/19 vzadu. Celkový dojem z takto zloženého podvozku je viac než magický a všetci tuneri by si z tohto mali brať príklad, teda pokiaľ sa chcú uberať takýmto štýlom.

lexus is250 jdm stan wong

IS 250 je vcelku výkonné auto, a tomu kto nevyžaduje stovky koní navyše, bude tento model postačovať. Majiteľ tejto bielej krásky avšak siahol po zopár neveľkých modifikáciách. Ide o systém sania od JoeZ so vzduchovým filtrom. HKS, výfukový systém. od Tanabe so stredovým kusom Invidia. Taktiež interiér, ktorý je od výroby veľmi dobre vyzerajúci dostal len minimum zmien. Pôvodný volant bol nahradený custom športovým volantom. s karbónovým insertom, karbón sa usadil aj na interiérových dieloch ako stredový panel a hlavicu páky vystriedal kus z produkcie F-Sport. O zábavu v aute sa stará aparatúra Kenwood zložená z 1000-wattového zosilovača a 12-palcového subwoofera.

lexus is250 jdm stan wong

lexus is250 jdm stan wong

lexus is250 jdm stan wong

lexus is250 jdm stan wong

lexus is250 jdm stan wong

Fotogaléria Lexus IS 250 od tunera Stan Wong :Váš názor na tento upravený Lexus IS250 od tunera Stana Wonga ?


Viac informácií o značke Lexus vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

LEXUS tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15971x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt