support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lexus Lexus LS430 - luxus VIP v stance štýle a Aimgain bodykite logo lexus

Lexus LS430 - luxus VIP v stance štýle a Aimgain bodykite

16.Oct.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hovorí sa, že s vekom prichádza múdrosť a rozhodnosť. No platí to aj pri autách? Prehliadli sme si jeden špičkovo upravený Lexus LS430, ktorý zdobí slnkom zaliate ulice na Havaji. Jeho hrdý majiteľ venoval tento japonskej limuzíne kus svojho života a dá povedať, že pri ňom dospel. Chris a jeho žena sa ešte pred rokmi rozhodli trochu zvoľniť tempo a na brázdenie ciest sa rozhodli vybrať si pohodlnú limuzínu. Lexus LS430 s rokom výroby 2004, ktorý si napokon kúpili, však bez úprav nezostal dlho.

Tipovali by ste tomuto Lexusu už 11 rokov? Ani my nie, je to nielen vďaka tomu, ako je o toto auto postarané ale aj pre množstvo nových dielov, ktoré LS430 dali do vienka. S inšpiráciou vo VIP štýle sa už krátko po kúpe pustili do úprav. Chris sa však nikam neponáhľal a tak množstvo prvkov, ktoré dnes vidíte pribudlo až neskôr.

Lexus LS430 - luxusný VIP tuning z Havaja


Pozorným čitateľom pri pohľade na fotografie určite neušla istá podobnosť s novším modelom LS600. Práve od neho si tento model prepožičal predné hmlovky, čo si vyžiadalo úpravu nárazníka. Bodykit samotný pochádza pritom od Aimgain JUN VIP. Od rovnakého výrobcu je aj decentný spojler na veku batožinového priestoru. Predné a zadné svetlá zase pochádzajú z príbuzného modelu Toyota Celsior. Došlo tiež k rozšíreniu blatníkov a kompletnému prelakovaniu do bieleho perleťového "hávu". Dodajme, že uvedená biela perleť je vhodne kombinovaná so zlatými doplnkami. VIP vzhľad podčiarkujú aj 20-palcové kolesá s patričným odklonom a diskami Work Durandals DD5.2.

lexus ls430 stance style tuning

Ešte predtým, než si pozrieme ostatné časti tejto VIP limuzíny, nahliadnime pod prednú kapotu. Tu sa neodohralo veľa zmien a ako sme spomenuli vyššie, o výkon majiteľovi až tak nešlo. Motorový priestor sa však rozhodol vylepšiť po vizuálnej stránke a tak na akomkoľvek zraze môže kapotu hrdo otvoriť. Úplne nové sú presne tvarované drevené kryty a perleťovo biely kryt motora. Pohľad na takto spracovanú "strojovňu" poteší bez ohľadu na to, že tu k žiadnym ďalším úpravám nedošlo.

lexus ls430 stance style tuning

Ako to pri autách upravených v tomto štýle spravidla býva, aj tento Lexus LS430 má kompletný vzduchový podvozok Airrunner so systémom Accuair. Upravené bolo prakticky všetko, vrátane zavesenia kolies a ramien, čím je umožnené nastaviť výrazné odklony kolies a doslova extrémne zníženie. Dostalo sa aj na brzdy. Použité boli kotúče Futura Design BBK s priemerom 380 mm vpredu a 356 mm vzadu. Kotúče sú okrem toho aj prevŕtané, strmene pokrýva perleťový biely lak, rovnako ako samotnú karosériu. Okrem toho pribudli aj odolnejšie oceľové hadičky.

lexus ls430 stance style tuning

Dá sa povedať, že zvonku tento Lexus klame telom o svojom veku. O interiéri to však platí dvojnásobne. Čakajte kombináciu svetlej kože a kvalitného javorového dreva. Obklady z neho nájdete dokonca aj v batožinovom priestore. Nové sú tiež panely dverí, volant, prahy zase pochádzajú z Toyoty Celsior. K tomu si ešte pridajte viacero drobností od JP ako napríklad, opierky hlavy, clony, vankúše a ďalšie. Vo vnútri nechýba ani drevený stolík a osvetlenie zabezpečuje súprava kvalitných LED Sylvania. A viete čo je najlepšie? Chris na tomto aute spolupracoval so svojou ženou a ich vzťahu to pekne prospelo...

lexus ls430 stance style tuning

lexus ls430 stance style tuning

lexus ls430 stance style tuning

lexus ls430 stance style tuning

lexus ls430 stance style tuning

Ako sa vám pozdáva táto limuzína Lexus LS430 vo VIP stance štýle ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Lexus vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

LEXUS tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2298x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt