support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

LEXANI „luxury alloy wheels“ - len pre výnimočných

LEXANI „luxury alloy wheels“ - len pre výnimočných

09.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ako už názov prezrádza, tento článok sa bude venovať luxusným a exkluzívnym diskom renomovanej americkej značky Lexani , určeným len pre výnimočných :-). No nielen im, ale to už predbiehame.

preview
Od založenia kalifornskej Lexani Wheel Corporation v roku 1996 už uplynul nejaký ten čas. Spoločnosť vyvíja zliatinové kované disky, ktoré svojou kvalitou výroby, použitými technológiami, materiálmi a dizajnom zahanbia nejedného renomovaného výrobcu. Ich produkty sú určené najmä pre luxusné automobily a fajnšmekrov, ktorí svojej káre chcú len to najlepšie. A ako sa na Lexani patrí, svojimi neustálymi inováciami otvára nové možnosti poznania na poli technológií aj dizajnu. Za túto dobu sa spoločnosť, ako dnes každá prosperujúca firma, pekne rozrástla.

Pod jej krídla dnes už patria aj iné značky ako Asanti a Tezzen, ktoré sú známe najmä americkým zákazníkom. S pribúdajúcim časom sa rozšíril aj sortiment ponúkaných produktov od diskov až po šperky a oblečenie. Pretože, keď Lexani, tak od hlavy po päty! :-)

Pár ilustračných príkladov exkluzívnych diskov LEXANI sme pripravili v nasledovnej fotogalérii:


Začnime teda technológiami výroby. Výskumný tím inžinierov od Lexani vyvíja disk spoločne s pneumatikou, čo môžeme smelo nazvať priekopníctvom v tejto oblasti. Umožňuje im to úzka spolupráca s firmou Nitto Tire Company. Výsledkom ich vzájomného „snaženia sa“ sú riešenia, ktoré určite stoja za zmienku. Ide o patent nazvaný Extended Flange Technology, čo povoľuje výrobu diskov nadpriemerných veľkostí. Rozmery od 16“ až po 24“, 26“ a dokonca aj 28 palcov !!! Viete si predstaviť aká veľká by musela byť guma, aby ste ju natiahli na tak veľký disk? ;-) Donedávna limitujúci faktor, ale nie pre Lexani! Navrhli totiž koleso, ktorého vnútorná stena je v súlade s vonkajším obrysom pneumatiky, čo umožní inštaláciu 22-palcovej gumy na 27-palcový disk. V praxi to znamená, že na špeciálne navrhnuté 27-palcové disky obujete pneumatiky „bežných“ rozmerov 305/45. Ďalšou významnou výhodou je úspora financií pri nákupe obutia, kde je možné cenu zredukovať na 1/3!

V tejto galérii si môžete pozrieť Lexani disky na autách rôznych značiek:


Lexani-The World Leader in Custom Wheels. Tak tento slogan je viac než výstižný. Akoby aj nie, veď dnes si môžete objednať z viac než 50 rôznych modelov od „jednoduchších“ 1-dielnych, až po „komplikované“ a prekliate drahé 3-dielne disky, ktoré sú nezriedka obtiahnuté kožou, pozlátené, či dokonca vykladané šperkami. Ak patríte medzi tých najnáročnejších nieje problémom ani nechať si vyrobiť disky podľa vlastného vkusu. V Lexani ich volajú prototypmi a vyrábajú ich len v malých množstvách. Tak máte zaručenú nielen exkluzivitu, ale aj jedinečnosť, po ktorej prahne snáď každý tuner.

preview
Sérii Asanti-Forged firma vďačí za svoj momentálny rozmach. Ide o patent, kde sú stredy 3-dielnej série diskov od Lexani vyfrézované z hliníkových platní, ktoré sa následne vyleštia a skrášlia troma vrstvami chrómu. Punc úplnej dokonalosti získavajú disky lakovaním, alebo obtiahnutím kožou, ktorá môže mať aj odtieň laku auta. Používaný kožený poťah si môžete objednať v dvoch povrchových vyhotoveniach ako Alligator, alebo Ostrich-Pštros. Do tejto série patria série AF111, AF112,...až AF128.

Z hľadiska technológie výroby je azda najjednoduchšia 1-dielna séria Lexani. Disky sú odliate, následne vyleštené a nakoniec povrchovo upravené troma vrstvami chrómu. Patria sem modely ako ENFINITY, FIRESTAR, KRYSTAL,...

Príklady diskov značky ASANTI-Forged nájdete v nasledovnej fotogalérii:


3-dielna séria Lexani sa vyrába rovnako ako séria Asanti-Forged. Tu si však výrobca “odpustil“ toľkú pompéznosť. Nenechajte sa však pomýliť pohľadom na disky ako MAXIMUS, či MADRID. Naše tvrdenie dokonale upiera pohľad na disky V.P. a ROMA2, ktoré si môžete objednať aj v čiernom laku, aj v pozlátenom vyhotovení. Použité je skutočné zlato s kvalitou 24 karátov!

Rozsiahly sortiment výroby uzatvárajú série Asanti Skin a Tezzen Design. Krásne bizarné tvary diskov plné zlata a chrómu.

Príklady diskov Asanti Skin a Tezzen Design nájdete v nasledovnej fotogalérii:


Tento rok boli na snáď najväčšej tunerskej výstave sveta SEMA predstavené dva modely jedinečných diskov, ak sa to tak dá vôbec nazvať, a to FIRESTAR a ENFINITY. Sú vyzdobené veľkými, prekrásnymi, ručne opracovanými 150-karátovými zirkónovými šperkami, ktorých farbu si môžete zvoliť napríklad k šnúrkam na topánkach :-)

Zvučné mená šoubiznisu ako Nelly, Paul Pierce, Black Eyed Peas či JaddaKiss, robia reklamu produktom Lexani a svoje naleštené „bavory“, „meďáky“ a „hummery“ si nechali obuť na niektoré z diskov.

Pár celebrít, ktoré si nechali obuť svojich tátošov do diskov Lexani, nájdete tu:


Na záver ešte jedna zaujímavosť. Možno viete, možno nie, ale Lexani vyrába aj spinnery. Na tom by nebolo nič neobvyklé, kým sú nainštalované na diskoch. Ale videli ste už spinnery na teniskách?! Toto šialenstvo vzniklo v spolupráci s famóznym basketbalistom Latrellom Sprewellom a firmou Dada Footwear.

Len sa nás, prosím nepýtajte, či sú v Lexani skutočne normálni.:-)

Sme o tom presvedčený, že sa tieto výnimočné disky budú páčiť väčšine entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na disky od firmy LEXANI sa pohybujú okolo 20 až 30 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). I keď sa pri diskoch všeobecne jedná o relatívne jednoduchú aplikáciu tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným a skúseným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník amerických diskov od firmy LEXANI si stiahnite tu:

preview
download
[ 2,37 MB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Ak potrebujete poradiť ohľadom niektorých produktov firmy LEXANI, radi Vám pomôžeme. Takže, stiahnite si katalóg, vyberte niektorý z diskov, objednajte a exkluzívna premena vášho miláčika sa môže začať :-)

Tu si môžete stiahnuť malý promo katalóg diskov LEXANI 2004 (formát PDF):

preview
download
[ 3,3 Mb ]


Disky od firmy Lexani si môžete kúpiť a nechať namontovať aj u niektorých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na tento luxus v podobe diskov od firmy Lexani? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak sa chcete o firme Lexani dozvedieť ešte viac, a ovládate angličtinu, tak mrknite aj na stránky výrobcu:

LEXANI


Viacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom firmy LEXANI vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17075x    hodnotenie: 49/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt