support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Lester tentokrát nadopoval Subaru Impreza WRX STI ! logo fiat

Lester tentokrát nadopoval Subaru Impreza WRX STI !

16.Jun.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dnes máme pre vás horúcu novinku z dielne talianskych mágov na tuning, firmy LESTER. Pre svoje čarovanie si zobrali na pomoc auto, ktoré aj napriek tomu, že je na motoristickej scéne len 14 rokov, sa stalo doslova legendou hlavne v motoristickom športe. Hovoríme o svalnatom krásavcovi menom Subaru Impreza.

Základ tvorí špičkový model z ponuky, Subaru Impreza WRX STI. Už v továrenskej úprave sa výrazne odlišuje od svojho civilného neupraveného brata. A nielen výrazným, pre Subaru v motoršporte príznačným modrým lakovaním (Wr Blue Mica) , ale aj rôznymi agresívno–športovými doplnkami ako sú športové nárazníky, prahy, zadné prítlačné krídlo obrovských rozmerov a hlavne do očí bijúce nádherné disky kolies zlatožltej farby. Nezanedbateľné sú aj technické parametre, ktoré si ale predstavíme neskôr.

Galéria obrázkov „sériovky“ Subaru Impreza WRX STI:Najvýraznejšie zmeny oproti sériovému modelu sa udiali v prednej časti automobilu. Predný nárazník vychádza zo sériového. Pridaním spodného spojleru sa docielilo optické zmohutnenie prednej časti. V nárazníku po bokoch sú pridané predné svetlomety do hmly kruhového tvaru.

Lester Subaru Impreza WRX STI
Pôvodná maska chladiča bola nahradená za novú, ktorá už nie je členená a je vyplnená buď čiernym, alebo strieborným ťahokovom. Ďalším prvkom podčiarkujúcim športové ambície auta sú tzv. mračítka predných svetlometov. Svojim tvarom vynikajúco zapadajú do celkového dizajnu automobilu a plynule nadväzujú na líniu prednej kapoty.

Mierne úpravy sa dotkli aj charakteristického predného nasávača vzduchu na kapote. Ďalší rýdzo rallye prvok pribudol na streche vozidla. Jedná sa o repliku nasávacieho otvoru vzduchu. V rallye automobiloch zabezpečuje prísun čerstvého vzduchu do kabíny. V tomto prípade plní esteticko-vizuálnu stránku.

Z bočného pohľadu zistíme, že pribudli bočné prahové nástavce, ktoré ale mohli byť trochu agresívnejšieho vzhľadu. Taktiež sa porúčali pôvodné spätné zrkadlá a na ich miesto prišli zaujímavé športové kúsky.

Pre Subaru Impreza WRX STI charakteristické zlatožlté disky kolies nahradili disky nové. Vpredu s rozmerom 8,5x19“ a vzadu 9,5x19“ . Obuté sú do pneumatík Pirelli P Zero Rosso s rozmermi 235/35 R19 vpredu a 255/30 R19 vzadu.

V zadnej časti dominuje spojler, ktorý je o niečo menší ako v „sériovke“, ale zato lepšie dizajnovo zvládnutý. Spojler nad zadným oknom podstúpil len minimálne zmeny. Tvar zadného nárazníka vychádza taktiež zo sériového. V spodnej časti sú dva otvory. V ľavom si svoje miesto našiel výfuk značky Inoxcar. Druhý otvor je potiahnutým ťahokovom.

Obrázky Subaru Impreza WRX STI v úprave od Lester-a:


Lester Subaru Impreza WRX STI
Subaru Impreza WRX STI, nadopovaná LESTER-om je individualista. Spoľahlivé auto s nekompromisne športovými jazdnými vlastnosťami a nezameniteľným vzhľadom. Legenda pokračuje.

„Sériová“ Impreza WRX STI má vo svojich útrobách štvorvalcový, horizontálne uložený motor typu „boxer“ , 16 ventil s rozvodom DOHC, s objemom 2457 cm3 Samozrejmosťou je turbo a variabilné časovanie ventilov. Výkon je 206 kW (280 PS) pri 5600 otáčkach za minútu. Krútiaci moment 392 Nm / 4000 ot./min. Subaru Impreza s týmto motorom dosahuje maximálnu rýchlosť 255 km/h a zrýchlenie z 0-100 km/h je na hranici 5,4 sekundy.

Prevodovka je manuálna, šesťstupňová. Pohon je charakteristický pre Subaru a to pohon všetkých štyroch kolies. Podvozok vpredu je typu McPherson, súčasťou je stabilizátor, vinuté pružiny v spojení s kvapalinovými tlmičmi obráteného typu sa starajú o bezpečné držanie stopy. Zadná náprava je viacprvková (MultiLink) , doplnená o stabilizátor a taktiež vinuté pružiny s kvapalinovými tlmičmi obráteného typu.

O bezpečné a plynulé spomalenie vozidla sa starajú kotúčové brzdy s vnútorným chladením. Pri svojich rozmeroch d/š/v/ 4465/1740/1440 mm, ponúka priestor na zvezenie pre štyri dospelé osoby, núdzovo aj päť. Pri jazde si ale komfortu moc neužijete, pretože podvozok je naladený nekompromisne tvrdo. Výhodou je bezpečný prejazd zákrutami, kde auto do značnej miery bezpečne drží stopu. Problémy nastávajú pri prejazde priečnych nerovností ale u takéhoto typu vozidla sa s tým musí jednoducho počítať. Ostáva už len dodať hodnoty spotreby. V meste treba rátať so spotrebou 15,3l/100 km. Priemerná spotreba vychádza na 10,9l/100km.


Wallpaper s námetom Subaru Impreza WRX STI v úprave od Lester:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Lester sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy LESTER si stiahnite tu:

preview
download
[ 396 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy LESTER si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma LESTER bola založená v roku 1973 a dnes sídli v mestecku Trecate, západne od Milana v severnom Taliansku. Všetko to zacalo v malom laboratóriu na zaciatku 70-tych rokov. Bola to viac vášen, ako len práca. Robili náhradné casti pre závodné automobily ako Porsche, Stratos a Abarth 131. To bola doba, ked zacali skúmat prvé spojlery na bežných sériových autách, tak aby mohli byt viac konkurencieschopné a originálnejšie. Odvtedy však tento obchod u Lestra nabral stúpajúci trend z malého výrobného podniku na spolocnost, ktorá predáva svoje výrobky na celom svete. Odo dna, ked oslávili u Lestera 13-te narodeniny sa rozsah druhov produktov enormne rozšíril.

preview
V súčasnosti ich ponuka zahŕňa cca. 4.000 typov spojlerov, čím takmer úplne pokrývajú európsky automobilový trh. Všetky ich produkty spĺňajú aerodynamické a dizajnérske funkcie a nemenia akýmkoľvek spôsobom štruktúru daného vozidla. Spojlery Lester sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a splňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Ü berwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kra ftfahrzeug-Überwachungsverein). Taktiež je Lester schopný navrhnúť a vyrobiť špeciálne diely na základe požiadaviek klienta.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: ALFA ROMEO / Model: GTV Spider
Značka: CITROEN / Model: Saxo
Značka: FIAT / Model: Coupe
Značka: FORD / Model: Fiesta VI
Značka: MERCEDES / Model: Vito
Značka: NISSAN / Model: 350 Z

Značka: OPEL / Model: Meriva
Značka: SMART + SMART Roadster
Značka: OPEL / Model: Tigra TwinTop
Značka: SUBARU / Model: Impreza 2003

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely a značky áut.


Kompletná ponuka firmy Lester je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LESTER 2004 / 2005. Tento katalóg na takmer 270 stranách môže byť váš len za 299,-Sk.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu

preview
katalog
Objednávka katalóguDoplnky od firmy LESTER si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na úpravu Subaru Impreza WRW STI od talianskeho úpravcu LESTER ? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lester, tak navštívte našu podstránku:

LESTER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Subaru vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Subaru tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Samuel Fraňo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 57737x    hodnotenie: 116/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt