support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Športový duch s talianskou visačkou “LESTER”. Novinky 2006

Športový duch s talianskou visačkou “LESTER”. Novinky 2006

07.Mar.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Automobilový tuning je už tak rozšírený, že takmer v každej krajine nájdeme nejakú firmu zaoberajúcu sa tuningom. Či je to len predaj tuningových dielov alebo aj samotná montáž, resp. úprava áut, všade ide o tuning ako taký. Nie je pravidlom, že v každej krajine musí byť len jedna takáto firma. Veď si zoberme napríklad Nemecko. Je to „krajina tuningu“ bez akýchkoľvek rečí. Stačí tiež spomenúť napríklad firmy ako Mattig, Carzone Specials, atď. a je jasné, o čom je tu reč. Ani prímorské krajiny vôbec neostávajú pozadu. Požiadavky „tuningového“ trhu sú čoraz viac náročnejšie a firma LESTER to dobre vie. Preto prichádzajú do nového roka s novými produktmi a tak isto ani tie staré zatiaľ „nehádžu do koša“.

TALIANSKY ŠTÝL NA VYSOKEJ ÚROVNI


Taliansko je prímorská pokojná krajina, s krásnymi plážami, bohatou históriou (pán Caesar :-) ) a teplou klímou. Mnohým z nás sa pri slove Taliansko vybaví buď futbal alebo automobilové značky ako Ferrari, Maserati alebo Lamborghini. Koho by napadlo, že Taliansko, konkrétnejšie mesto Trecate neďaleko Milána, je tiež rodiskom tuningovej firmy.

LESTER je talianska tuningová firma, ktorá sa zaoberá úpravou takmer všetkých značiek áut od BMW cez Citroen, Fiat, Peugeot, Volvo až po VW. Ich prioritou sú buď samostatné nárazníky, prahové nadstavce, spojlery alebo aj celé bodykity. Ak túžite po zmene vášho štvorkolesového miláčika, určite sa obráťte na firmu LESTER. Tá vám určite vyhovie.

Títo „taliani“ ponúkajú predné a zadné nárazníky, bočné prahy, celé, resp. kompletné bodykity, výduchy kapôt a blatníkov, zadné aj strešné krídla, koncovky výfukov, predné masky, mračítka svetiel. Proste všetko, čo má nejaký súvis s plastovými doplnkami na auto. Výrobky tejto firmy určite stoja za „podívanú“ a sú určite na vysokej úrovni, čo sa týka profesionálneho tuningu.

Ako býva zvykom, do nového roka po „novom“. Firma LESTER na to myslí a pripravila do nového roka 2006 hneď niekoľko noviniek. Skúsime sa vám ich v skratke priblížiť.

Citroen Saxo - Lester


Citroen
Pre milovníkov značky Citroen, firma LESTER pripravila kompletný bodykit, pozostávajúci z predného nárazníka „WRC Look“ a bočných prahov „Sport“ + zadného pomerne veľkého krídla „Sport“.

Chcete, aby váš „citrón“ vyzeral ako WRC Xsara? Tak práve pre vás je určený tento „balík“. Vyznačuje sa miernou jednoduchosťou, ale za to o to väčšou štýlovosťou a zvýrazňuje tak mierne športové krivky tohto „Francúza“.

Pre ďalšieho člena z radov Citroen, populárneho „trpaslíka“ Saxo, je tiež pripravený celkom slušný balík doplnkov. Ide o predný (bez alebo s prednými hmlovkami) a zadný nárazník, bočné športové prahy, mračítka predných svetiel, športové zadné krídlo (výškovo nastaviteľné) a „WRC Look“ spätné zrkadlá (elektrické alebo manuálne).

Predný nárazník z tejto sady vzbudzuje poriadny rešpekt a dodáva tomuto „autíčku“ poriadnu dávky agresivity. Tento tuningový balík spraví aj z tak malého, ale za to populárneho auta, akým Saxo určite je, nebezpečného „gangstera“ na našich cestách. Dlho už neostane nepovšimnutý.

Obrázky tuningových „balíkov“ pre značku Citroen nájdete tu:

Subaru Impreza - Lester


Značka Subaru vyrába už sériové automobily, čo sa týka vizuálnej ale aj motorovej stránky veľmi športové a dravé. Avšak úpravcom z LESTER-u to očividne nestačí a dávajú spotrebiteľom poriadne zabrať. Prvým z balíkov tuningových dielov je určený pre Subaru Impreza 2003.

Subaru Impreza
Veľmi populárne auto s riadnou dávkou športového charakteru, dostane do „vena“ nový spodný spojler a to buď typ „S“ alebo „DTM“. Tak či onak, obidva dodávajú tomuto autu ešte viac na agresivite. „Balík“ ešte obsahuje prednú masku vyplnenú striebornym ťahokovom, výduch prednej kapoty (niečo podobné ako Lancer EVO VIII) taktiež vyplnený strieborným ťahokovom, športové „späťáky“ typu „M-Look“ alebo „WRC Look“, taktiež manuálne alebo elektrické.

Poslednou súčasťou tohto balíka pre Imprezu je zadné, veľké „WRC“ krídlo s tretím brzdovým svetlom. Celkom slušne novinky pre tohto tátoša. Avšak netreba sa diviť, je to predsa firma LESTER ;-).

Nezabudlo sa ani na staršiu Imprezu, rok ´95 – 2000. Tá sa môže pýšiť novým predným nárazníkom spolu s prednou maskou. Obidve dostali nový strieborný ťahokov a spolu sa výborne hodia ku krivkám auta. Predný nárazník je pritom „plný” rôznych otvorov a prepážok a možno práve preto budí dojem extravagancie. Pýšiť sa tiež môže zadným nárazníkom s dvoma podlhovastými otvormi vyplnenými ťahokovom. V tomto „sete” pre toto Subaru sa ešte nachádza taký „bonbónik” v podobe vzduchových nasáčov.

Jeden je umiestnený na streche a druhý na prednej kapote. Obidva sú vyplnené strieborným ťahokovom a dodávajú tomuto autu poriadnu dávku agresivity. Ešte treba spomenúť späťáky typu „M-Look” (el. alebo manuálne) a zadné „WRC” športové krídlo s tretím brzdovým svetlom. Celý tento set výrazne dodá tomuto Subaru športový vzhľad a nejedno otočenie hlavy okoloidúcich.

Fotografie plastových dielov pre autá značky Subaru nájdete tu:

Smart Roadster - Lester


Čo takto dať si niečo malé? Reč je o automobilke Smart, ktorá vyrába dá sa povedať extravagantné vozy. Autá viac menej pre mladých a nenáročných užívateľov, ktorý chcú dynamickosť a športový dizajn v jednom. Ide o model Roadster. Samo o sebe so športovým dizajnom. Avšak nie natoľko, aby si ho chlapci z fimy LESTER nevšimli. Aj preňho pripravili balík dielov, ktoré ho „oživia“.

Medzi novinkami sa nachádza predný prídavný spojler pod predný nárazník a tak isto aj pre zadný nárazník. K tomu sú ešte „pribalené“ poriadne agresívne bočné prahy a tak isto aj „vlnovité“ zadné krídlo. Tak isto nesmieme zabudnúť na späťáky typu „M-Look” (el. alebo manuálne). Dokopy tento „set“ dáva kombináciu agresivity, jedinečnosti a originality, ktorej pri Smarte určite nie je málo.

Ako vyzerá Smart Roadster od firmy LESTER? Takto:

Fiat Coupe - Lester


Firma LESTER pripravila niečo aj pre „domácu produkciu“. Jedná sa o kompletný KIT pre 5-dverovú verziu Fiat Stilo. Pozostáva z predného a zadného spodného spojlera a bočných prahov. Toto je celkom pekný príklad ako sa z nie sériovo športového auta, dá celkom ľahko vytvoriť „kára“ s poriadnou dávkou športovosti.

Fiat Coupe
Teraz je rad pre „fajnšmekrov“. Hádam každý z nás si vie predstaviť Fiat Coupe. kedysi veľmi populárny voz, ktorý dodnes „behá“ po našich cestách a ani trochu mu na sláve neubudlo. Práve preňho prichystala firma LESTER veľmi zaujímavý set doplnkov. Obsahuje predný nárazník spolu s maskou vrátane výplne otvorov strieborným ťahokovom.

Týmto dvom doplnkom spolu s mračítkami nevšedne tvarovaných predných svetiel a poriadnemu výduchu prednej kapoty nie je čo vytknúť. Spolu tvoria až „nezdravo“ agresívnu kombináciu, ktorá sa na toto auto určite veľmi hodí. V tomto balíku sú aj, samozrejme, dravo tvarované bočné prahy, ktoré určite neujdú vašej pozornosti.

Ako by toho nebolo dosť, tak úpravcovia ešte pridali na bočné strany auta po niekoľko výduchov, resp. nasávačov vzduchu. Hneď za predným kolesom a pred zadným kolesom sa týčia otvory pre prívod chladného vzduchu. Veľmi šikovný ťah. K tomuto setu patrí ešte zadný spodný spojler, športové krídlo (ako v prípade Smart-u Roadster.) a samozrejme späťáky typu „M-Look” (el. alebo manuálne). Takouto úpravou získa toto auto poriadny rešpekt aj pred extrémne vytunenými kárami.

Takto si LESTER poradil s domácou scénou – FIAT a ALFA ROMEO:

Ford Fiesta - Lester


Ford Fiesta
LESTER myslel aj na milovníkov značky Ford a pripravil pre menšieho člena niečo naozaj špeciálne. Ide o novinku v podobe plastových doplnkov pre Ford Fiesta VI 2003.

Týmto setom Fiesta ozaj „ožila“ a zmenila sa na poriadneho dravca. Do „vena“ dostala nový predný nárazník a to hneď v dvoch variantoch.

Ten prvý je o niečo agresívnejší (dodávaný s alebo bez hmlových svetiel), ale zato ten duhý za ním s ničím nezaostáva.

Výnimočné na tom prvom je to, že obsahuje pomerne veľký nasávací otvor, ktorý má privádzať chladný vzduch ku chladiču motora, zakrytý tmavým ťahokovom.

Práve to robí auto tak dravým. Zmenená bola aj predná maska, ktrorá sa dodáva bez znaku Ford a pokrytá takisto tmavým ťahokovom. Nesmieme tiež zabudnúť na výduch prednej kapoty. Set tiež obsahuje tuningový zadný nárazník, ktorý má ozaj nevšedný dizajn.

Z jeho dvoch bočných otvorov vykukujú dva páry oválnych koncoviek výfuku, ktoré sú tiež súčasťou balíka. Taktiež bok a strecha auta neostali bez povšimnutia. Boli „obdarené“ bočnými prahmi a strešným krídlom. Na výber sú tiež späťáky typu „M-Look” (el. alebo manuálne). Je vidieť, že firma LESTER sa ozaj pohrala s týmto „autíčkom“ a vytvorila tak dokonalý súlad jednotlivých dielov, kde výsledkom je extrémna dávka športovosti a jedinečnosti.

Upravená Ford Fiesta od firmy Lester:

Seat Ibiza - Lester


Fiat Coupe
A napokon je tu aj niečo pre automobilku Seat, konkrétnejšie pre ich model Ibiza 2002. Veľmi populárne auto, ktoré sa veľmi dobre hodí na tuningovú úpravu.

Set pre túto káru je taktiež veľmi obsiahly a zaujme myslím každého. Set obsahuje športový predný nárazník „Jet“, ktorý sa vcelku hodí ku krivkám tohto auta. Ak nechcete meniť celý nárazník, práve pre vás je tu spodný spojler „DTM Look“, ktorý určite zaujme svojim dizajnom.

Pribudli taktiež mračítka predných svetiel a predná maska. Všetky otvory na prednej časti sú vyplnené štýlovým strieborným ťahokovom. Set obsahuje aj poriadne agresívne bočné prahy s mrežovitými otvormi á la „žraločie žiabre“.

V ponuke je aj spodný spojler pre zadný nárazník, ktorý obsahuje 3 podlhovasté otvory vyplnené strieborným ťahokovom.

A napokon je to decentnejšie strešné krídlo. Na výber sú tiež späťáky typu „M-Look” (el. alebo manuálne).

Obrázky doplnkov pre Seat Ibiza si môžete pozrieť tu:


Tak čo na to poviete? „Taliani“ začali nový rok poriadnym „boomom“. Je si ozaj z čoho vyberať, tak dlho neváhajte. Firma LESTER opäť potvrdila svoje kvality!

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom daných značiek áut ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Lester sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy LESTER si stiahnite tu:

preview
download
[ 396 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy LESTER si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma LESTER bola založená v roku 1973 a dnes sídli v mestecku Trecate, západne od Milana v severnom Taliansku. Všetko to zacalo v malom laboratóriu na zaciatku 70-tych rokov. Bola to viac vášen, ako len práca. Robili náhradné casti pre závodné automobily ako Porsche, Stratos a Abarth 131. To bola doba, ked zacali skúmat prvé spojlery na bežných sériových autách, tak aby mohli byt viac konkurencieschopné a originálnejšie. Odvtedy však tento obchod u Lestra nabral stúpajúci trend z malého výrobného podniku na spolocnost, ktorá predáva svoje výrobky na celom svete. Odo dna, ked oslávili u Lestera 13-te narodeniny sa rozsah druhov produktov enormne rozšíril.

preview
V súčasnosti ich ponuka zahŕňa cca. 4.000 typov spojlerov, čím takmer úplne pokrývajú európsky automobilový trh. Všetky ich produkty spĺňajú aerodynamické a dizajnérske funkcie a nemenia akýmkoľvek spôsobom štruktúru daného vozidla. Spojlery Lester sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a splňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Ü berwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kra ftfahrzeug-Überwachungsverein). Taktiež je Lester schopný navrhnúť a vyrobiť špeciálne diely na základe požiadaviek klienta.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: ALFA ROMEO / Model: GTV Spider
Značka: OPEL / Model: Meriva
Značka: MERCEDES / Model: Vito
Značka: NISSAN / Model: 350 ZKompletná ponuka firmy Lester je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LESTER 2004 / 2005. Tento katalóg na takmer 270 stranách môže byť váš len za 299,-Sk.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu

preview
katalog
Objednávka katalóguDoplnky od firmy LESTER si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na výrobky firmy Lester? Máte s nimi už skúsenosti? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lester, tak navštívte našu podstránku:

LESTER tuning


Viac informácií k aktuálnym cenám, akciám a ostatným produktom značky Lester vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 39387x    hodnotenie: 114/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt