support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo fiat Nový Fiat Grande Punto - bojovník vyšľachtený talianskym trénerom Lester logo fiat

Nový Fiat Grande Punto - bojovník vyšľachtený talianskym trénerom Lester

02.May.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Fiat Grande Punto zaútočil nielen svojou silnou a pútavou reklamou, ale hlavne nezameniteľným talianskym dizajnom, ktorý má na svedomí Giugiaro. Práve vďaka dizajnu dostalo Grande Punto podprahové označenie “neklamný taliansky charakter”.

Sériový Fiat Grande Punto


Fiat Grande Punto
Fiat – talianska automobilka, ktorá bola vždy originálna a inovatívna, tiež označovaná ako “dieťa Masserati” prináša na trh malého (s dĺžkou 4m) bojovníka s bezpečnosťou 5 hviezdičiek na pôde Euro NCAP.

Vozidlo bolo navrhnuté tak, aby spĺňalo najprísnejšie bezpečnostné požiadavky vo svojom segmente. „Odjazdilo“ si neuveriteľných 60 crash testov, po ktorých mu bolo uvedených 5 hviezdičiek Euro NCAP na ochranu cestujúcich, 3 hviezdičky Euro NCAP na ochranu chodcov a 3 hviezdičky Euro NCAP na ochranu detí.

So svojou dĺžkou 4 metre sa stavia na popredné pozície vo svojej triede. Vďaka tomuto „číslu“ poskytuje dostatočný vnútorný priestor ako pre pasažierov vpredu, tak aj vzadu. Čo však dopomáha k jazdným vlastnostiam a dá sa povedať, že aj posúva toto vozidlo „na tuning určené“, je veľký rázvor kolies, ktorý prispieva k jeho vynikajúcej stabilite.

3-dverové Grande Punto nájdeme v ponuke až šesť agregátov. Tri benzínové a tri naftové motory so systémom vstrekovania paliva Common Rail Multijet. Pre komfortnosť jazdy a čo najnižšiu spotrebu nájdeme v ponuke 6-stupňovú manuálnu prevodovku pre motory 1.3 Multijet 16v s výkonom 90 koní a 1.9 Multijet s výkonom 130 koní.

Tuning by Lester


Lester Fiat Grande Punto
A práve pre trojdverovú verziu, prináša taliansky úpravca Lester bodykit na špičkovej úrovni. Bodykit, ktorý posúva Grande Punto na prvé miesta medzi upravenými malým automobilmi.

Už aj tak dizajnový skvost nám predstavuje Lester ešte unikátnejší. Športový charakter nie je postavený iba na bodykite, ale tiež „preobliekli“ Punto do novej farby pod poznačením „funny orange“.

Predný nárazník neprešiel mohutnými úpravami, zato však decentným faceliftom, ktorý viac ako dostatočne mení charakter vozidla. „Hmlovky“ ostali na pôvodnom mieste, iba spodná časť bola predĺžená (dalo by sa povedať o podnárazník).

Nad svetlami nájdeme mračítka svetiel. Pri prvom pohľade ma síce trochu zamrazilo, však načo mračítka na svetlá, ktoré sú pretiahnuté ďaleko do predných blatníkov.

Po dlhšom obzeraní, som to však privítal ako efektný doplnok, ktorý nenásilne vykresľuje tvar predných svetiel.


Fiat Grande Punto upravené firmou Lester:


Zaujímavosťou prednej časti je nadstavec na vrchnej strane kapoty, ktorý „schováva“ stierače a zvyšuje aerodynamiku. Podobné úpravy sme mohli už vidieť aj na Slovensku. Išlo však o klampiarsku úpravu, pri ktorej sa naváral kus plechu priamo na kapotu a prakticky sa tým predlžovala. Ide o totožný úkon ako pri „zamračovaní“ kapoty, iba na opačnej strane. Je to dizajnérsky kúsok, ktorý vám nenásilne zakryje nežiadúce stierače. Lester ponúka túto úpravu plastovým nadstavcom.

Lester Fiat Grande Punto
Bočné prahy majú ostrejšie hrany, kde ich tvar akoby kopíroval celé auto – predok naklonený dopredu, zadok pekne hore a doširoka.

V zadnej časti nájdeme efektné náduchy trojuholníkového tvaru. Zadný nárazník bol doplnený o podnárazník s imitáciou difúzoru, spomedzi ktorého trčia dve koncovky oválneho tvaru zahnuté pekne dohora.

Zadný podnárazník má vďaka spomínanej imitácii difúzora agresívny výraz nadupaného „športiaka“. Duplex koncovka výfuku nie je iba imitáciou, ale ide o kompletné výfukové potrubie s dvomi koncovými športovými (prechodnými) tlmičmi.

Kufor je „tunersky“ vyriešený už od výroby – zahladený bez kľučky iba s logom automobilky. Lester logo ponechal a k označeniu Punto pridal ešte svoje logo Lester.

Na strechu použil plastové krídlo vo farbe auta na dvoch nožičkách. So zaoblenými hranami nenarúša harmóniu dizajnu, naopak vyzdvihuje dynamický dojem zadnej časti.


Grande Punto Lester stojí pevne na „nohách“, ktoré nesú názov H&R a je obutý do diskov MAK Veleno v neskutočnom rozmere 7x17” s pneumatikami YOKOHAMA Parada 205/45/ZR17.

Musím sa priznať, že som zaťažený na malé a výkonné autá, a pokiaľ by moja kúpa smerovala k Fiat Grande Punto, rozhodne by tento body-kit bol jeho súčasťou.

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Lester sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy LESTER si stiahnite tu:

preview
download
[ 396 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy LESTER si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma LESTER bola založená v roku 1973 a dnes sídli v mestecku Trecate, západne od Milana v severnom Taliansku. Všetko to zacalo v malom laboratóriu na zaciatku 70-tych rokov. Bola to viac vášen, ako len práca. Robili náhradné casti pre závodné automobily ako Porsche, Stratos a Abarth 131. To bola doba, ked zacali skúmat prvé spojlery na bežných sériových autách, tak aby mohli byt viac konkurencieschopné a originálnejšie. Odvtedy však tento obchod u Lestra nabral stúpajúci trend z malého výrobného podniku na spolocnost, ktorá predáva svoje výrobky na celom svete. Odo dna, ked oslávili u Lestera 13-te narodeniny sa rozsah druhov produktov enormne rozšíril.

preview
V súčasnosti ich ponuka zahŕňa cca. 4.000 typov spojlerov, čím takmer úplne pokrývajú európsky automobilový trh. Všetky ich produkty spĺňajú aerodynamické a dizajnérske funkcie a nemenia akýmkoľvek spôsobom štruktúru daného vozidla. Spojlery Lester sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a splňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Ü berwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kra ftfahrzeug-Überwachungsverein). Taktiež je Lester schopný navrhnúť a vyrobiť špeciálne diely na základe požiadaviek klienta.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: ALFA ROMEO / Model: GTV Spider
Značka: CITROEN / Model: Saxo
Značka: FIAT / Model: Coupe
Značka: FORD / Model: Fiesta VI
Značka: MERCEDES / Model: Vito
Značka: NISSAN / Model: 350 Z

Značka: OPEL / Model: Meriva
Značka: SMART + SMART Roadster
Značka: OPEL / Model: Tigra TwinTop
Značka: SUBARU / Model: Impreza 2003

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely a značky áut.


Kompletná ponuka firmy Lester je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LESTER 2004 / 2005. Tento katalóg na takmer 270 stranách môže byť váš len za 299,-Sk.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu

preview
katalog
Objednávka katalóguDoplnky od firmy LESTER si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Páči sa vám bodykit na nový Fiat Grande Punto od talianského úpravcu Lester? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lester, tak navštívte našu podstránku:

LESTER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Fiat vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FIAT tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.crossrebel.com

Autor textov: Jakub Drgoň
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 48397x    hodnotenie: 78/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt