support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo alfa Niečo na taliansky vkus - Alfa Romeo GT v objatí firmy Lester ! logo alfa

Niečo na taliansky vkus - Alfa Romeo GT v objatí firmy Lester !

26.Jul.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Autá s označením GT, GTI alebo R istým spôsobom vytŕačajú zo svojích tried. Je to predovšetkým ich výkonom a vzhľadom. Sme zvyknutí na to, že takéto autá sa odlišujú od svojich súrodencov výrazne športovejším vzhľadom. Či sú to väčšie disky, športový podvozok, doplnky v interiéry alebo výraznejšie nárazníky. To všetko sú znaky týchto športových modelov. Avšak nie vždy je to postačujúce. Mám tým na mysli tuningové firmy, ktoré sa zaujímajú aj o takéto autá. Ich výraznejšie športovejší vzhľad im očividne nestačí a preto sa púšťajú do ich úprav. Vybavujú ich tuningovými bodykitmi, diskami a poprípade aj iným doplnkami. I keď dalo by sa polemizovať o tom, prečo úpravcovia upravujú vozy so športovým charakterom. Odpoveď, tuning je tuning :-). Predstavujeme vám nové Alfa Romeo s prívlastkom GT a jeho rodnú tuningovú firmu Lester.

SÉRIOVÉ GT


alfa_romeo_gt
Korene automobilky Alfa Romeo siahajú až do roku 1906, kedy si Alessandro Darracq otvoril obchod s automobilmi, z ktorého vznikla v roku 1909 firma A.L.F.A. (Anonima Lombardo Fabbrica Automobili). V roku 1915 sa do čela spoločnosti dostal Nicola Romeo a pripojil svoje meno k názvu firmy.

Od tej doby nesie talianská automobilka meno Alfa Romeo. Už od začiatku bolo jasné, o čo pôjde tejto automobilke. Ich prvým modelom sa začala éra športových a závodných vozov. To im ostalo a vďaka tomu tu máme dnes športovú verziu Alfa Romeo, s označením GT.

Tento športiak ponúka nielen maximálny zážitok pri riadení, ale tiež pohodlie vo veľkorysom interiéri. Kompaktný, agresívny vzhľad, ktorý zapadá do nezameniteľných dizajnových tradícií značky Alfa Romeo. Voz určený nielen pre mladých nadšencov športových áut. Chcete dizajnový skvost a agresivitu v karosérií aj pod kapotou? Alfa GT-čko je tá správna voľba pre vás.

Toto Alfa Romeo disponuje troma motormi, z ktorým len jeden je dízlový, I keď, čo je lepšie pri športovom aute.

Najsilnejším z ponúkaných motorov je 6-válec 3,2 liter 24v so sériovým výkonom 240 koní (176 kW) pri 6200 ot./min. a max. krútiacim momentom 300 Nm. Maximálna rýchlosť tohto športovca je 243 km/h a zrýchlenie z nuly na stovku uskutoční za pekných 6,7 sekundy. Svojim výkonom sa radí do novej triedy športových „sérioviek“, kde bezpochyby patria vozy ako Mitsubishi EVO VIII alebo IX a tak lákavý VW Golf R32.

ALFA ROMEO GT V ÚPRAVE LESTER


Lester sa pustil do úpravy tohto GT-čka zhurta a pripravil pre nás zaujímavý balík doplnkov. Začneme od začiatku.

alfa_romeo_gt_lester
Lester si bol istý športovým charakterom tohto auta a preto prednú časť nemodifikoval vo veľkom rozsahu. Jediná zmena nastala v prednom nárazníku a to v podobe zaoblenia bočných otvorov za účelom opticky zväčšiť nárazník a pridanie spodného spojlera. Aby ešte podporili športový charakter auta, všetky otvory prednej časti zakryli tmavým ťahokovom. Presne tu sa hodí jedno slovné spojenie, „v jednoduchosti je krása“.

To sa avšak nedá povedať o bočných prahoch, ktoré sú podané vo výrazne agresívnom štýle. Sú tvarované tak, aby dokonale ladili s krivkami karosérie a zároveň aby pôsobili dravo.

Najviac obohatená o nové doplnky je zadná časť. V rámci zadného nárazníka došlo k zmene v podobe spodného spojlera s miestom pre dve koncovky výfuku Inox Car. V strede spojlera sa nachádzajú dve rebrá, ktoré zabraňujú víreniu vzduchu pod autom. Výraznou zmenou je pridanie športového zadného krídla a krídla na zadné sklo za účelom opticky predĺžiť strechu. Zadné športové krídlo je na koncoch ohnuté smerom ku kufru, čo je neklamným znakom toho, že ide o ozaj športový prvok výborne sa hodiaci ku charakteru tohto auta.

Príjemným doplnkom sú ešte „pretiahnuté“ športové spätné zrkadlá typu „Furios Cup“ so smerovkami. Nič náročné, ale dostatočne efektné. Na dverách ešte môžme vidieť nálepky firiem, ktoré sa nepriamo podieľali na úprave tohto auta, ale boli použité ich výrobky ako auto-doplnky.

Aj mechanická časť auta prešla zmenou a to v podobe športového podvozku firmy Eibach. Nesmieme zabudnúť ani na disky. Lester si dal záležať a zvolil firmu MOMO a jej modelovú radu FXL 2 (dvojdielne disky) v striebornej farbe. Úprimne, čierne disky by sa možno hodili viac, ale Lester asi vie, čo robí. Sú 18-palcové a obuté do nízkoprofilových pneumatík Yokohama.

Tak čo na to poviete? Lester sa opäť ukázal v pozitívnejšom svetle.

Fotogaléria opticky upravenej Alfy Romeo GT od Lester tuning:


Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Lester sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy LESTER si stiahnite tu:

preview
download
[ 396 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy LESTER si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma LESTER bola založená v roku 1973 a dnes sídli v mestecku Trecate, západne od Milana v severnom Taliansku. Všetko to zacalo v malom laboratóriu na zaciatku 70-tych rokov. Bola to viac vášen, ako len práca. Robili náhradné casti pre závodné automobily ako Porsche, Stratos a Abarth 131. To bola doba, ked zacali skúmat prvé spojlery na bežných sériových autách, tak aby mohli byt viac konkurencieschopné a originálnejšie. Odvtedy však tento obchod u Lestra nabral stúpajúci trend z malého výrobného podniku na spolocnost, ktorá predáva svoje výrobky na celom svete. Odo dna, ked oslávili u Lestera 13-te narodeniny sa rozsah druhov produktov enormne rozšíril.

preview
V súčasnosti ich ponuka zahŕňa cca. 4.000 typov spojlerov, čím takmer úplne pokrývajú európsky automobilový trh. Všetky ich produkty spĺňajú aerodynamické a dizajnérske funkcie a nemenia akýmkoľvek spôsobom štruktúru daného vozidla. Spojlery Lester sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a splňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Ü berwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kra ftfahrzeug-Überwachungsverein). Taktiež je Lester schopný navrhnúť a vyrobiť špeciálne diely na základe požiadaviek klienta.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: ALFA ROMEO / Model: GTV Spider
Značka: CITROEN / Model: Saxo
Značka: FIAT / Model: Coupe
Značka: FORD / Model: Fiesta VI
Značka: MERCEDES / Model: Vito
Značka: NISSAN / Model: 350 Z

Značka: OPEL / Model: Meriva
Značka: SMART + SMART Roadster
Značka: OPEL / Model: Tigra TwinTop
Značka: SUBARU / Model: Impreza 2003

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely a značky áut.


Kompletná ponuka firmy Lester je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LESTER 2004 / 2005. Tento katalóg na takmer 270 stranách môže byť váš len za 299,-Sk.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu

preview
katalog
Objednávka katalóguDoplnky od firmy LESTER si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš dojem z úpravy od Lester pre auto Alfa Romeo GT? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lester, tak navštívte našu podstránku:

LESTER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Alfa Romeo vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ALFA ROMEO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16859x    hodnotenie: 17/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt