support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo svetlá SMD LED diódy, žiarovky do auta a LED prídavné svetlomety značky PIAA logo led

SMD LED diódy, žiarovky do auta a LED prídavné svetlomety značky PIAA

04.Feb.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

PIAA je svetoznáma, japonská firma, zaoberajúca sa vývojom a výrobou špičkových svetelných zdrojov, určených predovšetkým pre využitie v motoršporte, avšak použiteľných taktiež vo svete tuningu a bežnej cestnej premávke. Firma tiež ponúka unikátne SMD LED diódové náhrady wolframových (klasických) žiaroviek pozostávajúcich z vysokosvietivých SMD LED modulov (každý obsahuje celkovo šesť čipov), ktoré sa vyznačujú unikátnou konštrukciou rozkladu svetelného lúča tak, aby čo najprirodzenejšie nasvietili zrkadlo paraboly.

Avšak nedá sa nespomenúť ani ich klasické halogénové žiarovky, xenónové výbojky a xenónové kity. My vám dnes prinášame doplnené portfólio firmy PIAA o niekoľko zaujímavých noviniek.

Prvou novinkou sú vysoko svietivé žiarovky Precious White, ktoré vďaka vysokému jasu 4800K a zvýšenému svetelnému výkonu (prostredníctvom zosilneného wolframového vlákna a vďaka zvýšenému tlaku inertného plynu a jeho zloženia) o viac než 100% (110% u žiaroviek s päticami H4, H7, HB a H11), sú plnohodnotným sekundantom xenónových výbojok.

Kompromis medzi tepelným, svetelným spektrom a vysokou svietivosťou bol dosiahnutý unikátnym filtrom v sklovine banky, ktorý je postupne tónovaný od priesvitnej až po namodralý tón pri špičke žiarovkovej banky.

piaa led moduly žiarovky

Svetelný kužeľ je takto nielen dlhší v porovnaní s klasickými OEM dodávanými žiarovkami, ale vďaka vyššiemu svetelnému výkonu je aj homogénny v celom svetelnom kuželi. Taktiež vďaka svetelnému spektru 4800K je výrazné horizontálne aj vertikálne osvetlenie dopravného značenia. Znamená to, že vodič vidí obrysy viac ako kilometer dopredu a môže tak predvídať členitosť komunikácie a jej charakter s dostatočným predstihom.

Dôležitým parametrom je samozrejme tiež štandardný príkon žiaroviek, resp. v oblastiach kde je povinné denné svietenie nie je svetlomet tepelne namáhaný a u novších vozidiel vybavených dátovou zbernicou nedochádza k chybovým hláškam. Žiarovky sú dodávané s päticami H1, H3, H4, H7, H8, H9, H11, HB3, HB4 a T10.

piaa led moduly žiarovky

Žiarovka Precious White (patica H8) je vynikajúcou voľbou pre svetelné krúžky angel eyes, modelového radu od r. 2008. V režime denného svietenia je výsledok veľmi podobný príplatkovým originálnym LED modulom a v prípade obrysového svietenia je výsledok viac, než uspokojivý. Avšak firma PIAA Corporation pripravuje na jar tohto roku plnohodnotný LED modul ako pre denné svietenie, tak aj pre obrysové svietenie.

piaa led moduly žiarovky

LED SMD moduly 4G


Druhou novinkou v portfóliu tejto japonskej firmy sú LED moduly SMD 4G určené do interiéru vozidla pod obchodným označením Spark Moon. Jedná sa o štvoricu rozdielne veľkých SMD LED modulov určených do interiéru vozidla s intenzitou svetla podľa veľkosti modulu od 52, cez 104 až do 170 lumenov, ktoré zaručene presvietia aj tie najtmavšie kúty interiéru vášho vozidla. Napájanie týchto modulov je pomocou káblovej redukcie určenej pre päticu T10, Ba9s a Sulfid.

piaa led moduly žiarovky

Žiarovky T10 Spark Moon


Technológia Spark Moon je využitá aj pre obrysové žiarovky T10 vo svetelnom spektre 5500K a 6000K bez namodralého podtónu, takmer dokonalo vyžarujúceho bieleho svetla do všetkých strán paraboly vďaka invexnej konštrukcii cylindra.

piaa led moduly žiarovky

Hmlovky (hmlové svetlá) a diaľkové svetlomety


Portfólio japonskej spoločnosti PIAA je rozšírené aj o prídavné LED diaľkové a hmlové svetlomety LP530 a LP570. Tieto prídavné svetlomety okrúhleho tvaru sa vyznačujú výrazne lepšou svietivosťou oproti klasickým prídavným svetlám a to vďaka použitým LED modulom s príkonom 8W, resp 16W, no so svietivosťou 4500, 18 000, resp. 75000Cd (kandelov) a s farebnou teplotou 6000K. Kit obsahuje pár okrúhlych svetlometov so špeciálne tvarovanými parabolami pre ešte intenzívnejšie osvietenie priestoru pred autom. Tieto prídavné svetlomety sú vhodné nielen do svetelných rámp rally špeciálov či terénnych áut, ale aj pre všetkých tých, ktorí sa na cestu pred sebou chcú pozerať s väčšou istotou.

Za zmienku tiež stoja nové modely prídavného univerzálneho LED denného svietenia dostupného v niekoľkých tvaroch: DR205 – podlhovasté LED denné svietenie s LEDkami o výkone 7 wattov, svietivosťou 800Cd a farbou obľúbených 6000K
DR305 – typ denného svietenia pozostávajúceho z piatich samostatných okrúhlych modulov LED so svietivosťou 1000 Cd a teplotou svetelného spektra 6000K (jasné biele svetlo)

piaa led moduly žiarovky

piaa led moduly žiarovky svetlá

SMD LED diódy, žiarovky do auta a LED prídavné svetlomety značky PIAA si môžete objednať tu:

Do poznámky uveďte objednávkový kód alebo presný názov tovaru o ktorý máte záujem, a počet kusov/sád:

V prípade, že nie ste si istí výberom tovaru a objednávkou, do poznámky uveďte vašu požiadavku, budeme vás kontaktovať:

katalog
PIAA LED diódy, žiarovky, LED moduly, prídavné svetláV našej ponuke môžete nájsť aj tieto LED žiarovky:

thumb thumb thumb thumb


Ako správne vymeniť klasické žiarovky za LEDky? Montážny návod tu:

thumb


Váš názor na tieto LED diódy, žiarovky a svetlá od PIAA ? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k iným LED produktom Vám radi poskytneme. Tieto nájdete na našej podstránke:

LED


V našej ponuke si môžete pozrieť aj iné autožiarovky pre vaše auto na našej podstránke tu:

ŽIAROVKY


V našej ponuke si môžete pozrieť aj všetky druhy svetiel na našej podstránke tu:

SVETLÁ


Viac informácií o produktoch firmy PIAA Vám radi poskytneme. Tieto nájdete na našej podstránke:

PIAA


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Zdeno Hladký
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 29980x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt