support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo led Svetelné výstražné svetlá - modré a oranžové profi LED majáky logo elektronika

Svetelné výstražné svetlá - modré a oranžové profi LED majáky

09.Apr.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Do ponuky určenej predovšetkým pre profesionálov pribudli nové oranžové a modré LED majáky, ktoré sa postarajú o to, že vás na ceste nikto neprehliadne. Ide o nevyhnutný bezpečnostný prvok vozidiel, ktoré sú určené na práce súvisiace s cestnou premávkou, resp. v prípade modrých majákov pre vozidlá s právom prednostnej jazdy.

Oranžové majáky sú nevyhnutnosťou pri vozidlách, ktorých činnosť môže obmedziť alebo ohroziť bezpečnosť cestnej premávky. Ide predovšetkým o smetiarske autá, odťahovky, nákladné autá, vozidlá cestnej údržby a pod. Modré majáky sú zase určené pre vozidlá s právom prednostnej jazdy. Pri oboch kategóriách vozidiel je mimoriadne dôležité práve to, aby boli riadne viditeľné. Aj preto sa v majákoch naplno začali využívať diódy s vysokou svietivosťou, ktoré poskytujú výborné svetelné vlastnosti.

Pripravených máme pre vás viacero druhov modrých a oranžových majákov, ktorých inštalácia je veľmi jednoduchá. Použiť ich môžete samozrejme iba v súlade so zákonom a aj preto sú určené predovšetkým profesionálom. Konkrétne sú to šoféri vozidiel s právom prednostnej jazdy, alebo vozidiel, ktorých činnosť súvisí s cestnou premávkou, resp. s jej obmedzením. LED majákom, ktoré nájdete v našej ponuke nechýba samozrejme potrebná homologizácia a vyznačujú sa dostatočne pevnou a odolnou konštrukciou.

Profesionálne LED majáky WL93


S označením WL93 uvádzame do ponuky nové profesionálne LED majáky s oranžovým ale aj modrým krytom. Kryt je možné samozrejme meniť podľa potreby. Osvetlenie zabezpečuje 24x3W LED čip, ktorý sa postará o výbornú viditeľnosť aj za zhoršeného počasia. Majáku postačí napájacie napätie 12-24 V a pripevniť ho môžete buď pomocou magnetu alebo pevnou montážou. Pri magnetickom upevnení sa odporúča maximálna rýchlosť jazdy do 110 km/h.

Majáky WL93 sú homologované podľa ECE R65 a vyznačujú sa certifikátom odolnosti IP56. Priemer majáka je 142 mm a výška 183 mm. Uvedené LED majáky sú určené na prevádzku v rozmedzí teplôt od -30 °C do +50 °C. Montáž aj používanie týchto majákov je veľmi jednoduché.

Hlavné výhody LED majákov:
- Výborné svetelné vlastnosti
- Dlhá životnosť
- Možnosť výmeny krytu (oranžový/modrý)
- Certifikát odolnosti IP56
- Homologizácia
- Jednoduchá montáž a použitie


Profesionálne LED výstražné majáky modré a oranžové


oranzove modre vystrazne led majaky svetla servisne vozidla pravo prednostnej jazdy

Profesionálne modré a oranžové výstražné LED majáky si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Ako sa vám pozdávajú tieto kvalitné profesionálne LED majáky ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Vodič vozidla vybaveného zvláštnym výstražným svetlom oranžovej farby je povinný toto svetlo používať, ak by mohol svojou jazdou alebo pracovnou činnosťou ohroziť bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky alebo na označenie prekážky cestnej premávky. Zvláštne výstražné svietidlá modrej farby, červenej farby alebo v kombinácii červenej a modrej farby sú určené len pre osoby ktoré môžu tieto zariadenia podľa § 40 ods. 2 a 3 zákona č. 8/2009 Z.z používať. Predaj je podmienený zákonom č.725/2004 Z. z. §23b a to len osobám podľa osobitného predpisu 13ba). Rampy, majáky, stroboskopy červenej farby, modrej farby a ich kombinácie môžu používať na verejných komunikáciach len vozidlá s právom prednostnej jazdy, organizačné zložky, polícia, mestská polícia, hasičské zbory a vozidlá ktorým Ministerstvo vnútra schválilo žiadosť a vydalo povolenie. Pri porušení tohto zákona hrozí pokuta.

V našej ponuke si môžete pozrieť aj ostatné majáky na našej podstránke tu:

MAJÁKY


Viac informácií k LED svetlám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o LED svetlách nájdete tu:

LED OSVETLENIE


V našej ponuke si môžete pozrieť aj všetky druhy svetiel na našej podstránke tu:

SVETLÁ


Viac informácií k autodoplnkom vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autodoplnkoch nájdete tu:

AUTODOPLNKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3453x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt