support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist


DENNÉ SVIETENIE - LED diódové svetlá homologované (atest) certifikované

06.Feb.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Postupné zavádzanie celoročného svietenia v jednotlivých krajinách EU núti vodičov mať rozsvietené svetlá. Bežné stretávacie svetlá nie sú veľmi vhodné na celoročné svietenie. Hlavné nevýhody sú prehrievanie svetlometov v letných mesiacoch, zvýšená spotreba pohonných hmôt a samozrejme zvýšená spotreba žiaroviek. Ako ideálne riešenie tohto problému sa ukazujú denné diódové svetlá. Obsahujú vysokosvietivé LED diódy s dlhou životnosťou (až 50 000 hodín) a minimálnym odberom elektrickej energie (od 4,4W na jedno svetlo).

LED DENNÉ SVIETENIE


V súlade s budúcou novelizáciou vyhlášky o celoročnom svietení na pozemných komunikáciách SR, je nutné, aby prídavné LED svetlá spĺňali homologizáciu ECE Directive R87 (pre produkty ako také) a ECE Directive R48 (technicky správna aplikácia týchto produktov), sú jediné s vysokosvietivými diódami a ako produkt takto schválené pre používanie ako plnohodnotne denné svietenie !!!

!!! U P O Z O R N E N I E !!!

Na značný dopyt zákazníkov a čitateľov nášho internetového magazínu, sme pripravili aktuálne legislatívne informácie týkajúcej sa vyhlášky 464/2009 Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky z 3. novembra 2009, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevádzke vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách.

Ide najmä o správne a legálne používanie prídavného univerzálneho LED denného svietenia, ktoré ponúkame:

REKLAMA: Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


vyhláška 464 2009 paragraf 7 denné svietenie


Príklad homologizačných značiek ES (EHS) a EHK OSN, akceptovaných pre zariadenia vonkajšieho osvetlenia vozidiel na Slovensku. Číslo v značke je rozlišovacím znakom štátu, v ktorom bolo príslušné schválenie udelené, a môže byť odlišné od číslice v tomto príklade:

homologizácia info vysvetlenie pojem denné svietenie


Všetky na tejto stránke ponúkané a homologizované prídavné univerzálne LED denné svietenia vlastnia na čelnej strane skla každého svetla uvedený homologizačný kód/typové označenie ako hore v príklade uvedené.


Niektoré značenia môžu byť v drobnostiach odlišné medzi sebou, avšak disponujú vždy zákonom predpísaným obsahom.

DRL svetlá na denné svietenie!


Obsahujú modul, ktorý rozsvieti DRL svetlá automaticky po naštartovaní vozidla. Pri rozsvietení parkovacích alebo stretávacích svetiel sa modul DRL svetla vypne.
V našej ponuke nájdete LED svetlá s veľmi nízkou spotrebou, LED moduly (štartéry) s elektronickým riadením prúdu pre optimálnu svietivosť. Tieto svetlá majú rozptýlené svetlo, ktoré netvorí kužeľ (čiže neoslňuje), ale dostatočne zaisťujú základnú podmienku svetiel pre denné svietenie - byť videní. Vysoko výkonné LED svetlá s nízkou spotrebou energie (od 4,4W/1 svetlo), jasné biele svetlo s teplotou 6000K.

UPOZORNENIE: Pri rozsvietených svetlách na denné svietenie, nemusia byť pri nezníženej viditeľnosti rozsvietené obrysové alebo stretávacie svetlá. Naopak, pri zníženej viditeľnosti, je nutné mať zapnuté stretávacie svetlá, prípadne aj svetlá do hmly tak, ako to vyžaduje zákon.

Montáž týchto svetiel na denné svietenie nie je prestavbou vozidla ani zmenou technických údajov. Ich umiestnenie na vozdilo nepodlieha žiadnemu dodatočnému schvaľovaniu. Niektoré z týchto LED denných svetiel vyžadujú elektronický modul na spínanie.

Môžu vás stáť LED-svetlá pokutu?

...loading video...
!!! U P O Z O R N E N I E - niektoré tu z nižšie uvedených LED denných svetiel vyžadujú elektronický modul na spínanie, a samozrejme odbornú montáž. Pre viac info nás kontaktujte.!!! Najlacnejšie homologované LED denné svietenie ULTRA SLIM za super cenu !!!


najlacnejšie led denné svetlá 8led ultra slim

LED denné svietenie 8LED Ultra Slim (homologované) si môžete objednať tu:

katalog
Homologované LED denné svetlá 8LED Ultra Slim za 24,44€ / sada

elta Homologizované DRL Denné LED svietenie 12V


: : : . NOVINKA . : : : Homologizované (R87) DRL denné svietenie ELTA ELDRL01 - CHROME DESIGN

preview
katalog
Objednať
ELTA Homologizované DRL svetlo 5LED - chróm dizajn NOVINKA!!! - Toto homologizované svetlo ELTA pre denné svietenie je svojim dizajnom a chróm prevedení kompatibilné s rôznymi nárazníkmi a spojlermi. Vynikajúca CENA/VÝKON/ÚŽITKOVOSŤ. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky ELTA.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 190 x 25 x 25
49,-€ / sada


dectane Homologizované DRL Denné LED svietenie 12V


: : : . NOVINKA . : : : Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX14 “20LED” - hranaté chróm!!! ZNÍŽENÉ CENY !!! (zľavy až do 48%)

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 20LED LGX14 - hranaté chróm ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 119,-€) - Toto homologizované svetlo najnovšej rady LITEC - innovations pre denné svietenie je svojim hranatým dizajnom v chróm prevedení kompatibilné s rôznymi nárazníkmi a spojlermi. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 310 x 30 x 40
84,90€ / sada

: : : . NOVINKA . : : : Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX14B “20LED” - hranaté čierne

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 20LED LGX14B - hranaté čierne ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 119,-€) - Toto homologizované svetlo najnovšej rady LITEC - innovations pre denné svietenie je svojim hranatým dizajnom v čiernom prevedení kompatibilné s rôznymi nárazníkmi a spojlermi. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 310 x 30 x 40
84,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie “obdĺžníkové 26LED”

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 26LED LGX04 ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 77,50€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim univerzálnym dizajnom kompatibilné s rôznymi nárazníkmi a spojlermi. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 140 x 30 x 40
46,90€ / sada

HOMOLOGIZOVANÉ ČIERNE 28 LED GX DRL DENNÉ SVIETENIE - novinka na trhu !!!

preview
katalog
Objednať
28 LED svetlá ČIERNE DE LGX02B RL (homologizované) 12V ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 65,50€) - Sada 28 LED diód v počte 2ks + kabeláž, jednoduchá a rýchla montáž, možnosť zapojenia ľubovoľne napr. aj na "parkovačky". Jedinečný dizajn - tmavé sklo!
Rozmery (Š x V x H - v mm) 202 x 23 x 29
41,90€ / sada

HOMOLOGIZOVANÉ 28 LED GX DRL DENNÉ SVIETENIE - novinka na trhu

preview
katalog
Objednať
28 LED svetlá PALGX02 RL (homologizované) 12V ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 65,50€) - Sada 28 LED diód v počte 2ks + kabeláž, jednoduchá a rýchla montáž, možnosť zapojenia ľubovoľne napr. aj na "parkovačky".
Rozmery (Š x V x H - v mm) 202 x 23 x 29
41,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie “obdĺžníkové 30LED”

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 30LED LGX06 ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 87,50€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim univerzálnym dizajnom kompatibilné s rôznymi nárazníkmi a spojlermi. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 190 x 30 x 40
58,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie “oblúkovité 28LED”

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 28LED LGX05 ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 87,50€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim unikátnym dizajnom zaoblenia v uhle 15° prispôsobivé pre takmer každý typ nového auta. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 200 x 25 x 42
46,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie “oblúkovité 28LED”

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL (čierne) svetlo 28LED LGX05B ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 87,50€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim unikátnym čiernym dizajnom zaoblenia v uhle 15° prispôsobivé pre takmer každý typ nového auta. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 200 x 25 x 42
46,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX08 “20LED” - chróm

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 20LED LGX08 - chróm ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 69,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim univerzálnym dizajnom v chróm prevedení kompatibilné s rôznymi nárazníkmi a spojlermi. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 220 x 24 x 35
35,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX08B “20LED” - čierne

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 20LED LGX08B - čierne ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 69,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim univerzálnym dizajnom v čiernom prevedení kompatibilné s rôznymi nárazníkmi a spojlermi. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 220 x 24 x 35
35,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX13 “18LED” - chróm

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 18LED LGX13 - crhóm ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 69,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim univerzálnym dizajnom v chrómovom prevedení kompatibilné s rôznymi nárazníkmi a spojlermi. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 200 x 23 x 40
49,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX13B “18LED” - čierne

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 18LED LGX13B - čierne ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 69,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim univerzálnym dizajnom v čiernom prevedení kompatibilné s rôznymi nárazníkmi a spojlermi. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 200 x 23 x 40
49,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX09 “5LED” - chróm šikmé

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 5LED LGX09 - šikmé chróm ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 89,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim lomeným dizajnom v chróm prevedení kompatibilné s nárazníkmi a spojlermi šikmejšieho tvaru. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane. Šikmý úkos 12°.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 220 x 26 x 48
69,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX09B “5LED” - šikmé čierne

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 5LED LGX09B - šikmé čierne ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 89,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim lomeným dizajnom v čiernom prevedení kompatibilné s nárazníkmi a spojlermi šikmejšieho tvaru. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane. Šikmý úkos 12°.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 220 x 26 x 48
69,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX10 “4LED” - okrúhle chróm

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 4LED LGX10 - okrúhle chróm ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 89,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim okrúhlym dizajnom v chróm prevedení kompatibilné s nárazníkmi a spojlermi rôznych druhov. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Priemer 90mmm, hĺbka 71mm.
69,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX10B “4LED” - okrúhle čierne

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 4LED LGX10B - okrúhle čierne ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 89,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim okrúhlym dizajnom v čiernom prevedení kompatibilné s nárazníkmi a spojlermi rôznych druhov. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Priemer 90mmm, hĺbka 71mm.
69,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX11 “6LED” - chróm šikmé

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 6LED LGX11 - šikmé chróm ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 109,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim šikmým dizajnom v chróm prevedení kompatibilné s nárazníkmi a spojlermi rôznych druhov. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane. Šikmý úkos 7°.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 220 x 29 x 43
82,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX11B “6LED” - šikmé čierne

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 6LED LGX11B - šikmé čierne ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 109,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim šikmým dizajnom v čiernom prevedení kompatibilné s nárazníkmi a spojlermi rôznych druhov. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane. Šikmý úkos 7°.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 220 x 29 x 43
82,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX12 “6LED” - hranaté chróm

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 6LED LGX12 - hranaté chróm ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 109,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim hranatým dizajnom v chróm prevedení kompatibilné s rôznymi nárazníkmi a spojlermi. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 200 x 29 x 28
78,90€ / sada

Homologizované (R87) DRL denné svietenie LGX12B “6LED” - hranaté čierne

preview
katalog
Objednať
Dectane Homologizované DRL svetlo 6LED LGX12B - hranaté čierne ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 109,-€) - Toto homologizované svetlo pre denné svietenie je svojim hranatým dizajnom v čiernom prevedení kompatibilné s rôznymi nárazníkmi a spojlermi. Jednoduchá montáž, vysoká kvalita od značky Dectane.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 200 x 29 x 28.
78,90€ / sada
Homologizované DRL Denné LED svietenie 12V


!!! ZNÍŽENÉ CENY !!! (zľavy až do 29%)

HOMOLOGIZOVANÉ 4 LED DRL DENNÉ SVIETENIE - novinka na trhu

preview
katalog
Objednať
4 LED svetlá DRL (homologizované) 12V ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 75,50€) - Sada 4 LED diód v počte 2ks + kabeláž, štartér už vo svetlách, ešte jednoduchšia a rýchla montáž, možnosť zapojenia ľubovoľne napr. aj na "parkovačky".
Rozmery (Š x V x H - v mm) 120 x 36 x 48
63,90€ / sada

HOMOLOGIZOVANÉ OKRÚHLE 4 LED DRL DENNÉ SVIETENIE - novinka na trhu

preview
katalog
Objednať
4 LED svetlá DRL (homologizované) 12V ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 69,90€) - Sada 4 LED diód v počte 2ks + kabeláž, štartér už vo svetlách, ešte jednoduchšia a rýchla montáž, možnosť zapojenia ľubovoľne napr. aj na "parkovačky".
Rozmery (priemer x H - v mm) 70 x 53
63,90€ / sada

HOMOLOGIZOVANÉ 5 LED DRL DENNÉ SVIETENIE ´ŠIKMÝ ÚKOS´- novinka na trhu

preview
katalog
Objednať
5 LED svetlá šikmé LGX07 (svetlé) DRL (homologizované) 12V ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 60,50€) - Sada šikmého LED svietenia v počte 2ks + kabeláž, štartér už vo svetlách, ešte jednoduchšia a rýchla montáž, možnosť zapojenia ľubovoľne napr. aj na "parkovačky".
Rozmery (Š x V x H - v mm) 160 x 26 x 54
48,90€ / sada

HOMOLOGIZOVANÉ 5 LED DRL DENNÉ SVIETENIE ´ŠIKMÝ ÚKOS´ ČIERNY DESIGN - novinka na trhu

preview
katalog
Objednať
5 LED svetlá šikmé LGX07B (čierne) DRL (homologizované) 12V ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 69,-€) - Sada šikmého LED svietenia v počte 2ks + kabeláž, štartér už vo svetlách, ešte jednoduchšia a rýchla montáž, možnosť zapojenia ľubovoľne napr. aj na "parkovačky".
Rozmery (Š x V x H - v mm) 160 x 26 x 54
48,90€ / sada

HOMOLOGIZOVANÉ ŠIKMÉ 5 LED DRL DENNÉ SVIETENIE - novinka na trhu !!!

preview
katalog
Objednať
5 LED svetlá šikmé GX RL (homologizované) 12V ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 60,50€) - Sada 5 LED diód v počte 2ks + kabeláž, jednoduchá a rýchla montáž, možnosť zapojenia ľubovoľne napr. aj na "parkovačky". Super dizajn - šikmý úkos!
Rozmery (Š x V x H - v mm) 160 x 25 x 56
54,90€ / sada

HOMOLOGIZOVANÉ PODLHOVASTÉ 20 LED DRL DENNÉ SVIETENIE

preview
katalog
Objednať
20 LED svetlá podlhovasté DRL (homologizované) 12V ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 68,50€) - Sada 20 LED diód v počte 2ks + kabeláž, jednoduchá a rýchla montáž, možnosť zapojenia ľubovoľne napr. aj na "parkovačky". Super dizajn - podlhovastý tvar!
Rozmery (Š x V x H - v mm) 220 x 24 x 35
48,90€ / sada

HOMOLOGIZOVANÉ 5 LED DRL DENNÉ SVIETENIE

preview
katalog
Objednať
5 LED denné svetlá DRL (homologizované) 12V ZNÍŽENÁ CENA !!! (pôvodne 78,90€) - 5 LED denné svetlá (homologizované) 12V s vlastným štartérom v počte 2ks, dodaná kvalitná kabeláž, možnosť zapínania a vypínania svetiel samostatne vypínačom.
Rozmery (Š x V x H - v mm) 146 x 44 x 47
63,90€ / sada

ŠTARTÉR (modul) DRL DENNÉHO SVIETENIA

preview
katalog
Objednať
ŠTARTÉR (modul) DRL DENNÉHO SVIETENIA Tento výrobok „ŠTARTÉR DRL“ (denné svietenie) pri zapnutom motore zapne svetlá pre denné svietenie pričom sú vypnuté hlavné svetlomety (stretávacie svetlá). 15,90€ / sada

Ukážka LED DRL svetiel na aute Renault Thalia:

Ukážka LED GX DRL svetiel na aute Audi A6:

Ukážka LED GX05 DRL svetiel na aute Mitsubishi GT3000:


Dôležité medzinárodné certifikáty pre LED denné svietenie na stiahnutie (formát PDF):

Atest SJ-288E Atest SJ-287E Atest SJ-286E Atest SJ-285E
preview
download
[ 753 Kb ]
preview
download
[ 764 Kb ]
preview
download
[ 1232 Kb ]
preview
download
[ 1763 Kb ]

Smernice pre LED denné svietenie a ich aplikáciu v aute na stiahnutie (formát PDF):

ECE smernica R87 ECE smernica R48
preview
download
[ 604 Kb ]
preview
download
[ 1094 Kb ]Denné LED svietenie 12V

Denné LED svietenie 12V

schéma zapojenia denných LED svetiel


obrysové pozičné DRL Denné LED svietenie 12V

LED OBRYSOVÉ SVETLÁ


Upozornenie: ostatné pridavné svetlá, majúc E4 02 A homologizáciu sú tiež legálne použiteľné v cestnej premávke, ale iba ako prídavné, alebo pozičné svetlá, nie sú však certifikované pre denné svietenie resp. ako náhrada za hlavné svetlomety!!!

Denné osvetlenie 12V
Denné osvetlenie
katalog
LED obrysové svetlá 5-diódové 12V v cene 44,-€ za pár

katalog
LED obrysové svetlá 8-diódové 12V v cene 44,-€

..........................................................................................................
..........................................................................................................


Denné osvetlenie
Denné osvetlenie
katalog
LED obrysové svetlá 8-diódové 12V s vypínačom v cene 52,-€

katalog
LED obrysové svetlá 8-diódové 12V v cene 34,-€ za pár

..........................................................................................................
..........................................................................................................
Obrysové osvetlenie 12V
katalog
LED obrysové svetlá 11-diódové 12V v cene 37,-€

Denné osvetlenie 12V AUDI

Denné osvetlenie 12V FORD

Denné osvetlenie 12V PEUGEOT

Denné osvetlenie 12V SEAT

Denné osvetlenie 12V sada

Denné osvetlenie 12V schéma zapojenia

Viac informácií ku LED dennému svieteniu vám radi poskytneme. Viac nájdete aj na našej podstránke:

LED DENNÉ SVIETENIE


Volaj, píš alebo skypuj.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný
a Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 446074x    hodnotenie: 2539/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt