support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Lancia Delta HPE Concept Car.

14.Sep.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

lancia_delta_hpe_concept_car
Automobilka Lancia využila svoj sponzorský vplyv v rámci organizácie 63. ročníka prestížneho filmového festivalu v Benátkach a po prvýkrát verejne odprezentovala koncepčné vozidlo Delta HPE. Automobil podmanivých tvarov je s dĺžkou 4,5 m, šírkou 1,8 m a výškou 1,5 metra dimenzovaný evidentne ako predstaviteľ súčasného stredného segmentu C, čo potvrdzuje aj rázvor náprav 2 700 mm. Vzhľadom k proporčnému riešeniu konceptu a tiež jeho neprehliadnuteľnému názvu vznikajú celkom oprávnene dohady o blížiacom sa uvedení nástupcu slávneho modelu Delta, aj keď Lancia takúto informáciu zatiaľ oficiálne nepotvrdila.
Koncept Lancia Delta HPE je primárne zameraný na demonštráciu schopností výrobcu postaviť automobil stredného formátu, ktorý dokáže poskytnúť nadpriemerný priestorový komfort všetkým cestujúcim a súčasne prepraviť aj ich batožinu o objeme viac než 400 litrov. Subjektívnu vzdušnosť priestoru pre cestujúcich podporuje aj rozmerný strešný panel z priehľadného materiálu. Vysoká úroveň cestovného pohodlia, ktorá je jednou z hlavných priorít konštrukcie automobilov značky Lancia, je popri nadštandardných priestorových pomeroch dosiahnutá aj mimoriadne nízkou hladinou hluku prenikajúcou do kabíny a vysokou kvalitou použitých materiálov v interiéri, vrátane dreva, kože, alcantary a velúru. Priekopnícke ambície značky naznačuje pokrokové vybavenie konceptu.

Multimediálne zariadenie v interiéri má zabudovaný MP3 prehrávač s USB portom a podporuje technológiu Bluetooth®, hlavným tromfom je však nový komunikačný systém Blue&Me®, vyvinutý ako výsledok spolupráce koncernu Fiat a softvérového gigantu Microsoft na báze operačného systému Windows Mobile, ktorý vodičovi umožňuje ovládanie inštalovaných zariadení prostredníctvom hlasových povelov.

Detaily o pohonnej jednotke Lancia nezverejnila, známe je len, že koncept Delta HPE je konštruovaný pre benzínové aj naftové motory, ktoré môžu byť kombinované so šesťstupňovou manuálnou, resp, robotizovanou prevodovkou. Výrobcom odhadované výkonové spektrum prípadnej motorizácie 120 až 200 koní je ďalším indikátorom, že znovuzrodenie Delty by mohlo pripadať do úvahy. Nechajme sa teda prekvapiť, každopádne novodobý bojovník formátu Delty, takej ako si ju všetci pamätáme, by svojím južanským temperamentom určite rozvíril relatívne „chladné vody“ súčasného segmentu C.

Lancia Delta HPE concept car:

preview
preview


Lancia Delta HF integrale:

preview


Myslíte, že najnovší koncept Lancie naznačuje príchod nástupcu slávneho modelu Delta?


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

LANCIA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: LANCIA.com

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5752x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt