support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lancia Lancia Ypsilon Sport Momo Design logo lancia

Lancia Ypsilon Sport Momo Design !

28.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Lancia Ypsilon Sport Momo Design
Lancia - značka na Slovensku pomerne neznáma, ten kto sa nedostal do susedných krajín môže poznať jej autá len z obrázkov. Samozrejme zopár Lancii na Slovensku jazdí, ale vo veľmi obmedzenom počte. Najmenšie auto od Lancie je Ypsilon a toto autíčko si zobral do parády taliansky úpravca MomoDesign.

Týmto sa dosiahlo spojenie dvoch legendárnych spoločností. Vzniklo z toho auto ktoré zaujme na prvý pohľad svojim dizajnom, prekvapí dynamikou, no je to stále elegantné auto s ktorým budete zaručene (aspoň trošičku) vyčnievať z más.

Automobil je primárne určený na mestské prostredie a preto bolo auto obdarené silnejšími brzdami. Bezo zmien nezostal ani podvozok, ktorý bol nahradený športovejším a auto kleslo nižšie k zemi. Samozrejme na auto poputovali aj väčšie disky a to v podobe šestnásť palcových zliatinových.

Čo sa týka motorov, MomoDesign si vzal do parády motory 1,3 Multijet 16V a 1,4 16V.


Lancia Ypsilon Sport Momo Design
1,3 Multijet 16V ponúka 105 koní pri 4000 otáčkach a 200Nm pri 1750 otáčok za minútu. Tento motor je vybavený 5 stupňovou prevodovkou. Auto zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 10,5 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je 177 km/h. Spotreba je veľmi priaznivá a to 4,7l / 100km.

Benzínová verzia 1.4 16V je vybavená 6 stupňovou prevodovkou a jej maximálny výkon je 95 koní.

Nakoniec sa firma MomoDesign pustila aj do stylingovej stránky a do interiéru. Čo sa týka farebných kombinácií je možné kombinovať cez 15 rôznych farieb, najznámejšia bude zrejme kombinácia žlto-čiernej.

Mnohí z vás poznajú taliansku firmu MomoDesign hlavne kvôli interiérovým doplnkom ako volanty, sedačky a pod. Samozrejme tu nemohlo Momo sklamať a preto pre zákazníkov pripravilo to najlepšie čo mohlo. Samozrejmosťou je klimatizácia, systém ‘Dual Drive’, rádio s CD prehrávačom, elektronické otváranie a zatváranie dverí pomocou ovládača, kožený volant, špeciálnu rýchlostnú páku a nesmie chýbať ani elektrické ovládanie spätných zrkadielok.

O bezpečnosť sa stará ABS s EBD, predné a bočné airbagy, kontrola trakcie pomocou ESP s ASR. Za príplatok môžete dostať aj presklennú strechu, dvojzónovú klimatizáciu, kompletné ozvučenie od firmy Bose a satelitnú navigáciu.

Lancia Ypsilon Sport MomoDesign je auto určené pre ľudí ktorí sa chcú odlíšiť, majú radi dynamickú jazdu no potrebujú auto, ktoré im poskytne dostatočný komfort a eleganciu. Preto ak sa radíte medzi takúto skupinu ľudí mali by ste porozmýšlať práve o takomto aute.

Fotogaléria Lancia Ypsilon Sport MomoDesign:
Aký je váš názor na úpravu Lancie Ypsilon firmou Momo Design? Nech sa páči, hlasujte:Viac informácií k možným úpravám áut značky Lancia vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Lancia tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matúš Babinec
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6883x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt