support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lamborghini Lamborghini Urus 4.0 BiTurbo - športové a luxusné SUV logo lamborghini

Lamborghini Urus 4.0 BiTurbo - športové a luxusné SUV

07.Mar.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Luxusné SUV sú jednoznačne v móde a bolo len otázkou času, kedy sa do tejto kategórie pridá aj automobilka Lamborghini. K Porsche Cayenne a Bentley Bentayga sa tak pridáva silný súper, ktorého výrobca však už má nejaké tie skúsenosti aj s inými než športovými modelmi. Lamborghini Urus bude rýchle a luxusné, a tomu bude samozrejme prispôsobená aj cena. Nepredbiehajme však a poďme sa pozrieť čím všetkým dokáže Urus očariť.

Kategória luxusných SUV sa utešene rozrastá a viacerým automobilkám sa vstup do tohto segmentu naozaj oplatil. Po Porsche či Bentley s vlastným SUV prichádza aj Lamborghini. Ponesie názov Urus a vyznačuje sa aktuálnym dizajnovým štýlom značky. Hoci je väčšie a vyššie než jeho ostatní súrodenci, ku svojej rodine príslušnosť rozhodne neutají. Lamborghini navyše už jedno auto podobného štýlu má, na model LM002 z roku 1986 si určite spomenie nejeden motoristický fanúšik. Ich vzájomné porovnanie by však nebolo celkom správne, Urus totiž pôjde celkom inou cestou.

Lamborghini Urus svoju hmotnosť kompenzuje poriadnou dávkou výkonu


Lamborghini Urus zaujme nielen svojim dizajnom ale aj samotnými proporciami. Na mysli máme najmä hmotnosť, ktorá predstavuje až 2 200 kg. Urus prekvapí aj celom veľkorysým rázvorom 3 003 mm, čo je viac než napríklad pri Porsche Cayenne. Napriek tomu, že novinka nepatrí medzi žiadnych krpcov, dokáže sa postarať o celkom slušný vietor. SUV od Lamborghini je vybavené 4.0-litrovým osemvalcom s dvoma turbami, ktorý sa vyznačuje maximálnym výkonom 650 koní a maximálnym krútiacim momentom 850 Nm. Motoru sekunduje 8-stupňový automat, ktorý krútiaci moment posiela na všetky štyri kolesá.

Ako sme už naznačili, Urus nie je napriek svojej hmotnosti žiaden ťažkopádny lenivec. Z 0 na 100 km/h sa rozbehne už za 3,6 sekundy a z 0 na 200 km/h to tomuto SUV potrvá len 12,8 sekundy. Počítať môžete aj s maximálnou rýchlosťou 305 km/h.

lamborghini urus

Asi neprekvapí, že Lamborghini Urus je vybavené množstvom elektroniky. Samozrejmosťou je voľba rôznych jazdných režimov či vzduchové pruženie s možnosť nastavenia svetlej výšky. Do ponuky zároveň výrobca uviedol rôzne disky s priemerom 21 až 23 palcov. Štandardom sú aj karbon-keramické brzdy, pričom predné kotúče sa vyznačujú priemerom 440 mm a zadné 370 mm.

lamborghini urus

Interiéru kraľuje moderný multimediálny systém a digitálny prístrojový štít. Vnútrajšok si bude možné objednať v 5-miestnej ale aj 4-miestnej konfigurácii. Na výber sú samozrejme rôzne farby a druhy luxusného čalúnenia. Zaujímavosťou je, že špeciálneho tlmenia sa dočkal aj športový trojramenný volant. To preto, aby mal šofér maximálne pohodlie a volant neprenášal vibrácie pri prejazde terénom. K dispozícii bude samozrejme aj široké spektrum príplatkovej výbavy, na ktorej nebude chýbať ani audio systém Bang&Olufsen.

lamborghini urus

Výrobca Lamborghini Urus štartuje už v apríli a automobilka nateraz počíta s výrobou 3 500 kusov ročne. V priebehu roka na nás ale čakajú ešte dve novinky. Urus sa predstaví s menším šesťvalcom a tiež vo výkonnejšej verzii Performante. Dodajme, že podľa dostupných informácií bude Urus začínať na cene približne 180 000 eur, konkrétna konfigurácia však tuto cenu môže ešte veľmi slušne navýšiť.

lamborghini urus

lamborghini urus

lamborghini urus

lamborghini urus

lamborghini urus

lamborghini urus

lamborghini urus

lamborghini urus

lamborghini urus

lamborghini urus

lamborghini urus

Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Čo povieš na toto športovo-luxusné SUV s menovkou Lamborghini URUS ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky Lamborghini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

LAMBORGHINI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1762x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt