support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lamborghini Lamborghini Huracán LP 610-4: hrdý nástupca Gallarda prichádza logo lamborghini

Lamborghini Huracán LP 610-4: hrdý nástupca Gallarda prichádza

12.May.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Lamborghini uvádza nový model Huracán, ktorý má predstavovať prvého zástupcu úplne novej generácie športových modelov. Prakticky hneď po svojom odhalení získal Huracán obdivné ohlasy zo strany motoristickej kritiky. Nástupca modelu Gallardo prichádza s uhladeným moderným vzhľadom a špičkovou technikou, ktorou získava náskok pred svojou konkurenciou.

Lamborghini Gallardo môžeme považovať za najpredávanejší model automobilky. Továreň opustilo až 14 022 kusov, čo je na pomery tejto talianskej značky vysoké číslo. Počas desiatich rokov predaja nastavilo Gallardo latku veľmi vysoko a preto novému modelu venovali vývojári v Lamborghini množstvo času a pozornosti. Lamborghini Huracán má ponúknuť luxus, rýchlosť, dravosť a všetko ostatné, čo športovému autu nesmie chýbať.

Lamborghini Huracán je novou generáciou talianskych športiakov


Lamborghini Huracán prichádza s výrazne inovovaným dizajnom, ktorý na prvý pohľad pôsobí veľmi jednoducho. Vyzdvihnúť však musíme čisté športové línie a najmä zadnú časť, ktorá dokonca mierne pripomína niektoré historické momenty. Zadok dopĺňajú zaujímavo tvarované LED svetlá a štyri poriadne koncovky výfukovej sústavy. Dizajnových zmien však nie je toľko, aby ste hneď na prvý pohľad nevedeli tento model zaradiť do tej správnej "stajne". Kombinácia osvedčených hranatých tvarov s novými jemnejšími líniami sa ukazuje ako ideálna cesta. Dodajme, že po prvý raz ponúkne Lamborghini predné LED svetlá už v rámci štandardnej výbavy.

Pod zadným krytom sa ukrýva nový desaťvalec s objemom 5.2 l, ktorý sa dokáže postarať o maximálny výkon 448 kW/610 koní. Takáto motorizácia Huracánu stačí na to, aby dokázal zrýchliť z 0 na 100 km/h už za 3,2 sekundy. Ešte dodajme, že hranicu 200 km/h prekoná pri štarte z nuly už za 9,9 sekundy. Maximálna rýchlosť činí 325 km/h.

Pri športovom aute nejde ani zďaleka o smerodajný údaj, ale výrobca nás neukrátil ani o informácie o spotrebe. Okrem toho, že Lamborghini Huracán je štandardne vybavené Stop&Start systémom, uvádza výrobca kombinovanú spotrebu 12,5 l/100 km. Treba však poznamenať, že ide o výsledok laboratórnych meraní, takže v praxi budú uvedené čísla skôr iba zbožným želaním majiteľa. Ešte dodajme, že Huracán sa môže pochváliť hmotnosťou 1 422 kg, ktorej vďačí predovšetkým úplne novému šasi z karbónu a hliníka. Očakávať od takéhoto riešenia môžete aj adekvátnu pevnosť, pričom na druhej strane bude auto pôsobiť stále celkom obratne a mrštne.

lamborghini huracan lp610-4

Huracán ponúka pohon všetkých štyroch kolies a prepracované elektronické systémy


Najnovší prírastok v stáde Lamborghini disponuje úplne novou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou LDF (Lamborghini Doppia Frizione). Sila z motora je distribuovaná na všetky štyri kolesá. Šofér bude mať zároveň na výber z trojice jazdných režimov - bežného Strada, ostrejšieho Sport a posledným variantom je Corsa pre jazdy na okruhu. Elektronika nového Lamba sa bude snažiť pracovať tak, aby ste mali vždy ten najlepší pocit z jazdy, či už ide o nastavenie posilňovača riadenia alebo tuhosti pruženia.

Vnútrajšok budí aj spolu s hranatou palubnou doskou veľmi dobrý dojem a nepochybujeme o výbornom spracovaní. Jednou z dominánt je prístrojový štít, ktorý je tvorený 12,3-palcovým displejom. Očakávať od neho môžete graficky prepracované prostredie a prehľadné zobrazovanie informácií.
lamborghini huracan lp610-4

Lamborghini Huracán sa už od januára predstavuje na rôznych VIP akciách a menších výstavách, kde automobilka svoju novinku prezentuje pred finančne veľmi dobre zabezpečeným publikom. Nový model vyvolal veľmi dobré ohlasy a už teraz automobilka eviduje vyše 700 záväzných objednávok. Vyzerá to tak, že Huracán je veľmi schopným nástupcom Gallarda. Len pre zaujímavosť dodajme, že základná cena za toto Lamborghini bola stanovená na takmer 220 000 eur.

lamborghini huracan lp610-4

lamborghini huracan lp610-4

lamborghini huracan lp610-4

lamborghini huracan lp610-4

Lamborghini Huracán LP610-4 - oficiálne video:Ako sa vám pozdáva nový športový model Lamborghini Huracán LP610-4 ? Nech sa páči, hlasujte tu:Viac informácií o autách Lamborghini vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

LAMBORGHINIVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete,
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2026x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt