support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lamborghini Lamborghini Gallardo Victory – víťazná trofej ! logo lamborghini

Lamborghini Gallardo Victory – víťazná trofej !

22.Nov.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Poslaním superrýchlych automobilov je pobaviť človeka. Kto vlastní Porsche, Ferrari, či Lamborghini, je poriadny frajer. Jednoducho stiahnuť okná, vystrčiť ruku von a prejsť sa 30-kilometrovou rýchlosťou neďaleko pešej zóny. No na svete sú ale vodiči, ktorí si takéto extravýkonne a extradrahé autá nekupujú kvôli frajerine a len tak zo zábavy. Je nutné podotknúť, že takíto doslova maniaci sa vyžívajú v superrýchlych strojoch, pretože keď im nestačí sériový výkon Modeny, Carrery či Gallarda, potom tu asi niečo nebude v poriadku. Vyššie menované autá sú dokonalým stelesnením ľudskej túžby byť prvý a najlepší. Vozy ako Ferrari, Lamborghini, či Porsche sa už od svojich prvopočiatkov stali štvorkolesovými klenotmi azda všetkých svetových ciest. Nás bude ale momentálne zaujímať už spomenuté Lamborghini Gallardo, z ktorého ide strach už pri samom počutí jeho „mena“. Toto auto budeme dnes spomínať v súvislosti s nemeckým úpravcom, ktorému nie je nič postačujúce a ktorý si hovorí Hamann. Vďaka nemu vzniklo „niečo“, čo nesie označenie Victory.

LAMBORGHINI GALLARDO


Je ťažké v skratke opísať tento bezpochyby výnimočný voz. Už od mladosti automobilka Lamborghini vystupovala ako jeden z najväčších a najlepších výrobcov superšportiakov. Nebolo to ako u väčšiny iných automobiliek, ktoré začínali výrobou civilných vozidiel a až neskôr sa zamerali aj na športové vozy. Lamborghini bolo iné, už od začiatku vyrábalo autá, ktoré sa vyznačovali mimoriadne agresívnym vzhľadom a extra výkonnými motormi. Ináč tomu nie je ani dnes, kedy výroba vozidiel s býkom v znaku pokračuje aj naďalej. A treba povedať, že rovnako úspešné, ako kedysi.

Lamborghini Gallardo pozná určite väčšina z vás. Nízke, nápadité auto s výrazným dizajnom a revúcim motorom. Jednoducho je to superšport s veľkým „S“, ktorému sa nedá zaprieť takmer nič. Svedčí o tom aj jeho skutočné nadupaná pohonná jednotka, pričom sa jedná o skutočnú lahôdku. Pod zadnou kapotou tejto beštie vrie desaťvalcový päťliter s celkovým výkonom 520 konských síl (382 kW) pri 8000 ot./minútu a 510 Nm už pri 4250 ot./minútu. Vďaka takýmto hodnotám urobí toto Gallardo "stovku" za smiešnych 3,95 sekundy a ručička tachometra sa zastaví až na hranici 315 km/h. Komu sa toto máli, klobúk dole.

LAMBORGHINI GALLARDO HAMANN MOTORSPORT


U firmy Hamann sme zvyknutí na kadejaké možné variácie úprav, no isté však je, že tejto nemeckej firme nie je žiadny výkon a žiadny sériový dizajn postačujúci. Preto sa stalo to, čo Hamann označuje slovíčkom Victory.

Hamann Lamborghini Gallardo Victory
Exteriér
Každému je jasné, že dizajn Lamborghini Gallardo je premyslený do posledného detailu, čo má za následok dokonale vyzerajúcu karosériu, ktorá bez debaty naháňa strach. Ak by som niečo také zbadal vo svojom spätnom zrkadle, dvakrát by som si rozmyslel, čo urobím. No firmu Hamann tento dokonalý dizajn neuspokojuje a svetlo sveta uzrel tuningový paket označený ako Víťazstvo, t.j. Victory, s prídavkom Wide body.

Celý tento tuningový „seriál“ začal v prednej časti vozu. Mohutná pýcha Lamborghini Gallarda, predný nárazník, bol obdarený prítlačným krídlom, resp. difúzorom, ktorý sa tiahne po celej šírke nárazníka, pričom ukončený je dvojicou bočných spojlerov.

Tie sa súvislo napájajú na modifikované boky nárazníka v zmysle dvojice podlhovastých otvorov pre prívod vzduchu k brzdám a v neposlednom rade aj pre potreby vytiahnutých blatníkov. Sériové Gallardo sa firme Hamann zdá asi nie príliš mohutné :-D. V prednej časti vozidla ešte nájdeme nie veľmi efektné kryty svetlometov a na streche sa objavil mohutný výduch.

Hamann Lamborghini Gallardo Victory
Na tomto kúsku úpravy je krásne vidieť, že ak sa niekomu niečo máli a vie, že by to mohlo byt podľa jeho predstáv, tak s istou dávkou odhodlania to je možné. Úprava sa ďalej presunula na bok auta, ktorý je doslova preplnený rôznymi otvormi a výduchmi. Hneď prvú dvojicu otvorov nájdeme za prednými kolesami, vďaka ktorým je odvod zohriateho „brzdového“ vzduchu zabezpečený. Vytiahnuté predné blatníky ďalej napájajú na prídavne bočné prahy s integrovaným dlhým stredovým otvorom. Pravý zmysel slova „mohutný“ je zrejmý až pri pohľade na zadné kolesá, resp. vytiahnuté zadné blatníky. Značná šírka zadnej nápravy spolu s karosárskymi dielmi dodali autu poriadnu dávku sebavedomia a nebezpečného výrazu. Ďalšiu štvoricu otvorov nájdeme pred zadnými kolesami a to v podobe zvýraznenej dvojice sériových otvorov, umiestnených hneď za dverami, a druhej dvojice otvorov implementovaných do zadných vytiahnutých blatníkov. Práve máte dočinenia so zhmotnenou fantáziou úpravcu. Jednoducho, agresívna nádhera.

Poslednou zastávkou v rámci úpravy interiéru bol zadný nárazník. Rovnako ako predný prešiel modifikáciou jeho bokov, pre potreby napojenia vytiahnutých blatníkov spolu s podlhovastými otvormi. Nainštalovaný bol aj spodný difúzor efektne rozdelený dvojicou priečok.

V rámci zvyšovania výkonu auta boli osadené aj dva páry okrúhlych koncoviek nového športového výfukového systému, ktorý dokonale spolupracuje s preprogramovanou riadiacou jednotkou (ECO). Úpravca neuvádza nové výkonové hodnoty.

Hamann Lamborghini Gallardo Victory
Poslednými prvkami exteriéru je pár rebrovitých otvorov nad zadnými blatníkmi a obrovské štvordielne prítlačné krídlo. Lahôdka ako vyšitá z rozprávky na čokoládu.

Mimochodom, viete, kto ako prvý začal používať vertikálne otváranie dverí LSD? Nikto iný ako automobilka Lamborghini a preto tento typ otvárania dverí (Lamboo Style Doors) nesmel chýbať ani na tomto upravenom Gallarde. A že celkový dojem je viac než dokonalý, dokazujú aj samotné fotografie.

Do očí bijúce je aj výrazne čierne lakovanie karosérie v kombinácii s oranžovým pruhom idúcim cez celé auto. Oranžové sú aj spätné zrkadlá, polepy, strmene nových športových bŕzd, atď.

Azda najzaujímavejšou časťou samotnej úpravy sú disky. Ako je u Hamann-a zvykom, jeho kolesá sú jadna exkluzivita za druhou. Ináč to nebolo ani v tomto prípade.

Gallardo dostalo luxusné mnoholúčové čierne 20-palcové disky modelovej rady „Edition Race“, obuté v pneumatikách Hankook.

Interiér sa veľkých zmien nedočkal, akurát pribudli karbónové doplnky v oranžovej farbe ako sú napríklad stredový panel, športový volant, a iné.

Hamann Motorsport Lamborghini Gallardo:Aký je váš názor na úpravu Lamborghini Gallardo od firmy Hamann Motorsport? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

Hamann tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Lamborghini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Lamborghini tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Archív CT

Autor textu: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8982x    hodnotenie: 24/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt