support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo dodge KW Suspensions Dodge Challenger SRT8 – Amerika na nemecký spôsob logo dodge

KW Suspensions Dodge Challenger SRT8 – Amerika na nemecký spôsob

05.Aug.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Úpravy amerických automobilov európskymi tuningovými firmami, nie sú v poslednom čase ničím výnimočným a novým. Európska precíznosť sa čím ďalej, tým viac dostáva aj za oceán, o čom svedčí už množstvo vydarených úprav, či projektov. Hold, Európa vie ako nato :-). Najnovším počinom z európskej dielne, konkrétne spoza múrov nemeckého podvozkového špecialistu KW Suspensions, je úprava znovuzrodenej americkej ikony, Dodge Challenger SRT8.

DODGE CHALLENGER


Každá krajina či štát má niečo, s čím sa môže pred ostatnými chváliť. V prípade Ameriky je to bezpochyby automobilová história za ktorú sa ozaj nemusia hanbiť. Ak by sme šli do detailov, tak o bujarú americkú históriu sa podpísalo hneď niekoľko modelov amerických producentov automobilov. Jedným z týchto skvostov je aj Dodge Challenger, ktorého vývoj sa začal ešte v šesťdesiatych rokoch ako odpoveď na modely Camaro a Mustang. Prvá generácia Challenger sa začala predávať v roku 1970 a výroba spolu s inováciou pokračovala až do roku 1983. Zlomovým rokom bol rok 2008, kedy sa odštartoval predaj znovuzrodeného Challegner-u, ako symbol americkej automobilovej dokonalosti.

Nový Challenger dizajnovo vychádza z prvej generácie z roku 1970, je teda „plný“ svalov, agresívnych tvarov a predná maska dáva jasne najavo, s kým máme tú česť. Nový Challenger spolu s novým Camaro-m, Charger-om a Mustangom predstavujú „za oceánom“ novú etapu automobilovej histórie. Challenger sa vyrába v niekoľkých modelových verziách, z ktorých najvýkonnejšou, resp. najsvalnatejšou je verzia SRT8. Pod kapotou tejto verzie bije pravý americký muscle engine v podobe 6,1 litrovej HEMI V8-čky, ktorá produkuje 425 konských síl. Súčasťou verzie SRT8 sú napríklad 20 palcové kolesá, bi xenónové svetlomety, vyhrievané športové sedačky v koži, brzdy Brembo atď.

CHALLENGER V STAJNI KW


Firma KW Suspensions je známa výrobou jedných z najkvalitnejších podvozkových komponentov na svete. Posledným prírastkom do ich produktového portfólia je podvozkový set pre nový Dodge Challenger.

Firma KW nainštalovala na toto mohutné auto podvozkový set Variant 1, ktorý sa vyrába z nehrdzavejúcej ocele, čo zabezpečí bezchybnú funkčnosť po dlhé roky. Veľkým plusom tohto kitu je možnosť regulácie svetlej výšky auta v rozmedzí 1050 mm, čo autu dodá nielen skvelý vzhľad, ale taktiež zlepší jeho jazdné vlastnosti. KW Variant 1 sa vyznačuje športovou tuhosťou ale aj komfortnou mäkkosťou zároveň.

Aby KW urobil túto „prerábku“ ešte zaujímavejšou, osadil taktiež vertikálne otváranie dverí známe ako LSD spolu s bezpečnostným systémom ich otvárania GRS (Guided Roller System). Nainštalovaný bol taktiež športový vzduchový filter K&N a kompletný výfukový systém Magnaflow s priemerom potrubia tri a pol palca (9cm).

Pre lepší vzhľad auta sa firma KW rozhodla obuť nový Challenger do dvojdielnych diskov HRE Wheels, konkrétne model HRE 995R s priemerom 22 palcov.

dodge chllenger srt8 kw lsd doors


dodge chllenger srt8 kw lsd doors


dodge chllenger srt8 kw lsd doors


dodge chllenger srt8 kw lsd doors


dodge chllenger srt8 kw lsd doors


Čo všetko vydrží kvalitný KW Suspension podvozok? Napr. toto:Zopár starších recenzií KW produktov nájdete tu:

kw suspesion kw suspesion volvo v50 kw suspesion


Nissan Silvia S15 s upraveným podvozkov KW Competition v driftovacej akcii. Síce po francúzsky, ale komu to tu vadí? :-)):Kompletný sortiment výrobkov od firmy KW si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
KW je bezpochyby jeden z najvýznamnejších výrobcov športových podvozkových systémov, tlmiacich a pružiacich komponentov pre bežné resp. normálne použitie v aute ale aj pre závodné účely. V segmente závitových podvozkov dokonca patrí k lídrom na trhu a tým aj udáva hlavný smer vývoja nových technológií. Svetové postavenie firmy KW zdôrazňuje aj fakt, že sa v ich produktovom sortimente nájde viac ako 1500 rôznych aplikácií pre takmer všetky značky a modely áut. Z malého tímu, počítajúc v roku 1992 troch zamestnancov pracujúcich na celkovej prevádzkovej ploche päťdesiat metrov štvorcových, vznikol postupne gigant, ktorý dnes zamestnáva viac ako 90 pracovníkov a to na vyše 7500 metroch štvorcových v novo vybudovaných priestorov v nemeckom mestečku Fichtenberg, východne od mesta Stuttgart.


preview
KW sa už roky angažuje mimoriadnym spôsobom v motošporte a to samozrejme z dobrých dôvodov. Práve tu je totiž pôda ideálna pre vývoj nových progresívnych technológií odpruženia a tlmenia vozidiel, ktoré potom nachádzajú po dlhodobom testovaní svoje uplatnenie aj v sériových cestných automobiloch. Firma čerpá a zbiera neoceniteľné skúsenosti zo športových sérií ako je nemecký ADAC GT Cup, DTC, STW, ETCC alebo FIA GT Cup. Firma KW nikdy neprodukovala podvozky, pružiny a diely pre masu ale pre takých entuziastov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, z hľadiska výkonnosti, bezpečnosti a spoľahlivosti.


Aký je váš názor na výrobky od KW Suspension a LSD Doors?Viac informácií k tlmičom firmy KW a produktom firmy LSD Doors vám radi poskytneme. Zoznam článkov k tejto téme nájdete tu:

KW suspension


LSD Doors


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 88122x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt