support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Hydraulic Lift System KW Suspension

Hydraulic Lift System KW Suspension

13.Jan.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuning ako taký nesúvisí vždy len s úpravou auta v zmysle jeho individualizácie a takpovediac zlepšenia či skrášlenia. Modernizácia a vývoj automobilových dielov dospela do takého štádia, že nám doslova pomáha zjednodušiť si život, resp. každodenné používanie našich štvorkolesových tátošov. Inovatívne technológie a láska k automobilovej modifikácií sa spojili a vzniklo tak niečo, čo tu jednak ešte nebolo a zároveň otvára akúsi imaginárnu bránu do moderného tunerského sveta. Dnešná novinka je totižto niečím novým a je viac než isté, že o nejaký ten čas si nájde uplatnenie aj v „bežných“ vozidlách, nielen v značkách Porsche a Ferrari. Predstavujeme vám hydraulický systém HLS od renomovanej nemeckej firmy a špecialistu na podvozkové systémy, firmy KW Suspension.

RAZ HORE, RAZ DOLE


KW Suspension Hydraulic Lift System
Odborníka na podvozky, firmu KW Suspension pozná azda každý tuner. Podvozkové systémy tejto firmy pochádzajúcej z Nemecka a vyznačujú sa dokonalým spracovaním, dlhou trvácnosťou a samozrejme svetovou kvalitou. O vysokom postavení tejto firmy svedčí množstvo ocenení a ešte väčšie množstvo spokojných zákazníkov z celého radu zákutí automobilového sveta. Je predsa jasné, že znížený a pritvrdený podvozok je základom každého upraveného auta bez ohľadu na to, či sa jedná o závodný alebo streetový špeciál, či dokonca o klasický upravený voz pre potešenie svojho majiteľa. Tak či onak, znížený podvozok neprináša len radosti, ale práve naopak aj starosti. Je zdrojom množstva iných problémov, z ktorých je azda najvážnejším nízka svetlá výška vozidla a to bez ohľadu na to, po ceste akého štátu jazdíte. Prosto, musíte si dávať väčší pozor.

A práve sťažnosti, reklamácie a neustále problémy majiteľov vozidiel Porsche Carrera GT, prinútili inžinierov firmy KW prísť s inovatívnym riešením týchto „cestných“ problémov. Ak si vezmeme, že originálny celokarbónový predný nárazník na Carreru GT, bez lakovania a inštalácie stojí vyše 14 000 eur, niet sa čomu čudovať. Takto je každý sebe menší výmoľ alebo spomaľovač nočnou morou pre majiteľov tohto superšportu.

KW Suspension Hydraulic Lift System
Dnes je ale situácia iná a firma KW Suspension prichádza s celosvetovou novinkou, ktorá má trefný názov Hydraulic Lift System alebo HLS. Ide o sofistikovaný systém zmeny svetlej výšky vozidla, založený na vzduchovej hydraulike. Stisnutím jediného tlačidla si tak majiteľ v prípade prekážky na ceste vie zdvihnúť svoje auto o 3045 mm. Vďaka tomuto systému je prejazd nerovnosťami odteraz bezproblémovou záležitosťou.

Systém sa dodáva ako celok pre všetky štyri kolesá alebo osobitne pre kolesá prednej (HLS 2 a HLS 4). Obrovským plus tohto hydraulického systému je tiež to, že je možné ho aktivovať aj pri jazde v rýchlosti až 80 km/h bez nutnosti zastaviť. Výhodou je tiež to, že ak auto ostane zdvihnuté, po dosiahnutí istej rýchlosti je systémom automaticky znížené do pôvodnej polohy. Systém HLS sa montuje medzi pružinu a dolné uchytenie pružiny na tlmiči, pričom nie sú potrebné žiadne splete káblov, či iné zbytočné súčasti. Do interiéru pribudne len jedno nepatrné tlačidlo, resp. ovládací panel. Zaujímavé sú tiež časy potrebné na zdvihnutie a spustenie auta. Hydraulická pumpa sa pritom montuje do priestoru rezervného kolesa, resp. pod prednú kapotu v prípade vozidiel Porsche. Potrebné je taktiež preprogramovanie riadiacej jednotky.

Pre zdvihnutie prednej nápravy sú potrebné 34 sekundy, pri obidvoch nápravách je to 68 sekúnd. Pri spúšťaní prednej nápravy je čas 12 sekundy a pri obidvoch sú to 34 sekundy. Celkovo vzaté, čas potrebný na zdvihnutie a spustenie auta pri prejazde nerovnosťou je ozaj zanedbateľný. Lepšie je si pár sekúnd počkať, než platiť nekresťanské peniaze za nové karosárske diely. Systém HLS je momentálne dostupný pre vozidlá Porsche, všetky modely 997, GT2, GT3 a GT3 RS a vozy Ferrari, modely 360, 430 a 599.

Teraz už môžeme len čakať, kým sa systém HLS objaví aj pre iné automobilové značky.

KW Suspension Hydraulic Lift System


Krátka ukážka hydraulického systému:Kompletný sortiment výrobkov od firmy KW si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
KW je bezpochyby jeden z najvýznamnejších výrobcov športových podvozkových systémov, tlmiacich a pružiacich komponentov pre bežné resp. normálne použitie v aute ale aj pre závodné účely. V segmente závitových podvozkov dokonca patrí k lídrom na trhu a tým aj udáva hlavný smer vývoja nových technológií. Svetové postavenie firmy KW zdôrazňuje aj fakt, že sa v ich produktovom sortimente nájde viac ako 1500 rôznych aplikácií pre takmer všetky značky a modely áut. Z malého tímu, počítajúc v roku 1992 troch zamestnancov pracujúcich na celkovej prevádzkovej ploche päťdesiat metrov štvorcových, vznikol postupne gigant, ktorý dnes zamestnáva viac ako 90 pracovníkov a to na vyše 7500 metroch štvorcových v novo vybudovaných priestorov v nemeckom mestečku Fichtenberg, východne od mesta Stuttgart.


preview
KW sa už roky angažuje mimoriadnym spôsobom v motošporte a to samozrejme z dobrých dôvodov. Práve tu je totiž pôda ideálna pre vývoj nových progresívnych technológií odpruženia a tlmenia vozidiel, ktoré potom nachádzajú po dlhodobom testovaní svoje uplatnenie aj v sériových cestných automobiloch. Firma čerpá a zbiera neoceniteľné skúsenosti zo športových sérií ako je nemecký ADAC GT Cup, DTC, STW, ETCC alebo FIA GT Cup. Firma KW nikdy neprodukovala podvozky, pružiny a diely pre masu ale pre takých entuziastov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, z hľadiska výkonnosti, bezpečnosti a spoľahlivosti.


Čo hovoríte na kvalitu výrobkov značky KW ? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Viac informácií k tlmičom firmy KW vám radi poskytneme. Zoznam článkov k tejto téme nájdete tu:

KW suspension


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9117x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt