support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw KW Suspension pre BMW 3 Cabrio a Mazda 3 MPS ! logo mazda

KW Suspension pre BMW 3 Cabrio a Mazda 3 MPS !

22.Oct.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak sa spomenie úprava vozidla, veľa ľudí si pod touto dvojicou slov predstaví výrazné plasty, vysvietený interiér, či veľké disky. Ale nie stále je to len o tom. V istých prípadoch ani nie sú potrebné nejaké väčšie, drastické zásahy, práve naopak. Stačí navonok „neviditeľná“ úprava a auto dostane rázom taký šmrnc, že sa za ním otočí nejedna hlava. Častokrát aj malé veci robia veľké výsledky. Nebudeme už viac chodiť okolo horúcej kaše a rovno si povieme, o čom bude dnešný článok. Podvozkového mága z Nemecka, KW Suspension určite pozná drvivá väčšina motoristov. Je to jedna z mála firiem, ktorá si svojou prácou vydobyla prvenstvo vo svete športových podvozkov. Na svojom konte má podvozkové kity pre azda každú automobilovú značku, nevynímajúc „luxus“ typu BMW 3, či „mršnú pohodu“ s označením Mazda 3 MPS. Práve tieto dve autá sa stali najnovším terčom firmy KW a môžu byť ozaj radi, že sa tak stalo.

BMW 3 E92 S VÝBAVOU KW SUSPENSION


kw pruženie
Prvým „dobrovoľníkom“ firmy KW bolo nové BMW 3 E92 Cabrio. Ak niekto hľadá skutočne štýlové auto, plné oblých kriviek, s výkonným motorom, je na správnej ceste. Nové trojkové BMW v sebe ukrýva obrovskú dávku elegancie, zmyselnosti a pravého športového charakteru, ktorým sú vozidlá BMW tak známe. Kompaktné kupé s pevnou strechou je určené najmä pohodovým milovníkom slnečného počasia, ale aj ľuďom, ktorí v sebe neskrývajú túžbu predviesť sa a užiť si s plynovým pedálom svojho auta.

Ak sa bavíme o užívaní si, s BMW 335i to pôjde ozaj ľahko. Automobilka BMW je totižto známa svojským prístupom (množstvo moderných prvkov, atď.) k pohonným jednotkám svojich vozidiel a ani v prípade tohto tátoša to nebolo inak. Najsilnejším motorom z ponúkanej trojice je benzínový trojliter so šiestimi valcami, ktorý je sprevádzaný dvojicou „slimákov“ (Twin Turbo). Vďaka takejto kombinácii dosahuje tento agregát maximálny výkon blížiaci sa k hodnote 306 konských síl (225 kW), vďaka čomu je auto schopné dosiahnuť stokilomerovú rýchlosť za pekných 5,8 sekundy.

K silnému motoru neodmysliteľne patrí adekvátny podvozok, ktorý by cestujúcim zaručil športové pohodlie a v neposlednom rade aj istý pocit bezpečnosti. Práve v takýchto prípadoch je tu firma, ktorá sa zaoberá vývojom podvozkových častí auta, firma KW Suspension.

Táto firma pripravila pre toto dynamické BMW 335i tri varianty odpruženia, ktoré sú zárukou vysokého stupňa bezpečnosti a samozrejme adekvátneho pohodlia. Podvozkový set pre BMW 3 E92 dovoľuje znížiť svetlú výšku auta o 3060 mm na prednej náprave a o 2050 mm na náprave zadnej. Dôležité je taktiež povedať, že tlmiče KW sú vyrábané z nehrdzavejúcej ocele špeciálnou technológiou Inox-line, čo je zárukou vysokej kvality a dlhej životnosti.

Podvozok KW Suspension pre BMW 3 E92 Cabrio:


V prípade tohto BMW sa konkrétne jedná o tieto tri typy odpruženia:

Variant 1 – je určený pre ľudí, ktorým záleží na vzhľade auta, no nechcú sa vzdať tej „sériovej“ komfortnej jazdy. Tento prvý variant v sebe ukrýva dokonalú rovnováhu medzi bezpečnosťou, pohodlím a pôžitkom z jazdy.

Variant 2 – je ideálny typ pre športových vodičov, ktorí ale požadujú od svojho podvozku adekvátne spätné tlmenie, pričom tuhosť, resp. svetlú výšku chcú mať „šitú“ na mieru. Jednoducho povedané, pohodlná športová jazda.

Variant 3 – predstavuje najvyšší možný stupeň podvozkového výkonu, resp. ladenia. Tretí variant je plne nastaviteľný nezávisle na každom kolese, pričom tlakové tlmiče sa plne prispôsobujú rýchlosti jazdy. Pri pomalej je podvozok nastavený na režim pohodlie, no pri vyšších rýchlostiach sa tlak v tlmičoch zväčší, čoho výsledkom bude tvrdší a športovejší podvozok. Okrem vyššie spomínaných výhod v prípade podvozku KW Suspension, zákazník taktiež získa nezameniteľný športový výzor svojho tátoša.

MAZDA 3 MPS OBDARENÁ FIRMOU KW SUSPENSION


kw pruženie
Druhou spomínanou novinkou je podvozkový kit pre „malú“ Mazdu 3 MPS. Trojkovú Mazdičku pozná väčšina z vás, no čo sa však skrýva pod označením MPS?

Ide o športovú verziu už spomínanej Mazdy a keď vravíme športovú, myslíme to vážne. 18-palcové disky, športové sedačky, bodykit a mnoho iného, to sú prvky, ktoré robia z obyčajného pomocníka niečo viac. Ináč povedané, Mazda 3 MPS „Zoom-zoom“ je auto pre náročnejších užívateľov, ktorý ale nechcú príliš vytŕčať z davu, no veľmi radi si užívajú.

Ak sme začali o športovom, tak tu je dôkaz, že sme o tom začali oprávnene - 2,3 litrový MZR DISI benzínový turbo motor, ktorý dokáže vyvinúť maximálny výkon 260 koní (191 kW). Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy.

Ak ešte stále pochybujete o potenciáli tejto mašiny, je najvyšší čas prebudiť sa. Mazda 3 MPS predstavuje nový smer športového charakteru v segmente strednej triedy.

Aj pre toto divoké vozítko pripravila firma KW Suspension športový podvozkový set, taktiež v troch variantoch, ktorých charakteristiky sú totožné s podvozkom v prípade BMW 3 E92. Jediný rozdiel je vo svetlej výške vozidla, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 2050 mm.

Podvozok KW Suspension pre Mazda 3 MPS:Kompletný sortiment výrobkov od firmy KW si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
KW je bezpochyby jeden z najvýznamnejších výrobcov športových podvozkových systémov, tlmiacich a pružiacich komponentov pre bežné resp. normálne použitie v aute ale aj pre závodné účely. V segmente závitových podvozkov dokonca patrí k lídrom na trhu a tým aj udáva hlavný smer vývoja nových technológií. Svetové postavenie firmy KW zdôrazňuje aj fakt, že sa v ich produktovom sortimente nájde viac ako 1500 rôznych aplikácií pre takmer všetky značky a modely áut. Z malého tímu, počítajúc v roku 1992 troch zamestnancov pracujúcich na celkovej prevádzkovej ploche päťdesiat metrov štvorcových, vznikol postupne gigant, ktorý dnes zamestnáva viac ako 90 pracovníkov a to na vyše 7500 metroch štvorcových v novo vybudovaných priestorov v nemeckom mestečku Fichtenberg, východne od mesta Stuttgart.


preview
KW sa už roky angažuje mimoriadnym spôsobom v motošporte a to samozrejme z dobrých dôvodov. Práve tu je totiž pôda ideálna pre vývoj nových progresívnych technológií odpruženia a tlmenia vozidiel, ktoré potom nachádzajú po dlhodobom testovaní svoje uplatnenie aj v sériových cestných automobiloch. Firma čerpá a zbiera neoceniteľné skúsenosti zo športových sérií ako je nemecký ADAC GT Cup, DTC, STW, ETCC alebo FIA GT Cup. Firma KW nikdy neprodukovala podvozky, pružiny a diely pre masu ale pre takých entuziastov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, z hľadiska výkonnosti, bezpečnosti a spoľahlivosti.


Čo hovoríte na kvalitu výrobkov značky KW suspension? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Viac informácií k tlmičom firmy KW vám radi poskytneme. Zoznam článkov k tejto téme nájdete tu:

KW suspension


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8720x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt