support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bugatti Ktoré je najdrahšie auto sveta ? – rebríček momentálne najdrahších áut na svete logo bugatti

Ktoré je najdrahšie auto sveta ? – rebríček momentálne najdrahších áut na svete

30.Apr.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Najdrašie auto na svete – ktoré to je ??? V množstve prípadov sa ľudia v tejto otázke nezhodnú, pretože každý má na mysli niečo iné. Bavme sa teda o sériovo vyrábaných vozidlách, ktorých predajné sumy majú minimálne šesť až sedem cifier. Áno, vždy budú existovať ľudia, ktorí sú ochotní zaplatiť takýto balík peňazí za niečo, čo ich vo väčšine prípadov urobí šťastnými.

Prvenstvo na zozname desať najdrahších áut sveta patrí dobre známemu Bugatti Veyron – najdrahšie, najsilnejšie a takmer najrýchlejšie sériovo vyrábané auto na svete. Auto pre vyvolených. V rebríčku sa nachádzajú autá, ktoré nanovo definujú pojem luxus, performance a samozrejme tučné bankové konto.

Všetky tu nižšie spomenuté autá sú sériovo vyrábané a sú taktiež street legal. Možno máte nutkanie nesúhlasiť s uvedeným zoznamom najdrahších áut, no spomenuté autá sú skutočne to najdrahšie, čo v dnešnom automobilovom svete môžete zohnať.

Aj keď je Veyron súčasným najdrahším autom planéty, mal predchodcu. Je ním 1931 Bugatti Royale Kellner Coupe, ktorý sa v roku 1987 predal za neuveriteľných 6 153 000 EUR. No keďže sa toto auto už nejaký ten „rôčik“ nevyrába, nie je obsiahnuté v tomto zozname momentálne najdrahších áut sveta. Je ťažké uveriť tomu, ako niekto dokáže minúť cez šesť miliónov eur naraz a kúpiť jediné auto. No ak máte dostatočne tučné konto, jedno z týchto desiatich áut môže byť vaše. Možno aj viac, ako len jedno...

TOP 10 najdrahších áut sveta – rebríček za rok 2010:1.miesto - Bugatti Veyron


bugatti veyron

1.miesto: Bugatti Veyron – 1 202 000 EUR – Tento klenot predstavuje najdrahšie „street legal“ auto posledného obdobia. Je najrýchlejšie šprintujúcim autom s časom 2,6 sekundy (0-100 km/h). Nie je síce najrýchlejším autom planéty, no svojimi parametrami stále vyráža dych – maximálna rýchlosť 407 km/h, 16 valcový motor a 1001 konských síl. Samotný dizajn auto, vnútri ako aj zvonku je viac než úchvatný a aj preto sa radí na prvé miesto v tomto rebríčku.

Váš názor na momentálnu jednotku Bugatti Veyron ?


2.miesto - Lamborghini Reventon


lamborghini reventón

2.miesto - Lamborghini Reventon - 1 131 000 EUR – Najsilnejšie a najrýchlejšie Lamborghini, aké bolo kedy vyrobené. Dosiahnuť sto kilometrovú rýchlosť trvá tomuto krásavcovi s motorom 6,5L V12 s výkonom 650 konských síl približne 3,3 sekundy a maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 339 km/h. Raritnosť tohto modelu (vyrobených 20 kusov) kombinovaná s extrémne špecifickým dizajnom robia z tohto auta takú exkluzivitu, za ktorú si treba priplatiť. Dizajn je inšpirovaný bojovými stíhačkami, karoséria je komplet z uhlíkových vlákien a pod kapotou sa nachádza dvanásťvalcový motor s výkonom 650 koní.

Váš názor na športové auto Lamborghini Reventon ?


3.miesto - McLaren F1


mclaren f1

3.miesto - McLaren F1 – 686 000 EUR – V roku 1994 predstavoval McLaren F1 najrýchlejšie a najdrahšie auto sveta. Je neuveriteľné, že 17-ročné auto dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť až 386 km/h so zrýchlením 3,2 sekundy. Aj keď McLaren F1 nie je najdrahším autom planéty, je stále v top v triede sériovo vyrábaných superšportiakov, ktorí aj po 17. rokoch života len ťažko nájde premožiteľa. Je to taktiež pre jeho unikátny motor z produkcie BMW – 6,1 litrový dvanásť valec s výkonom 627 koní.

Váš názor na superšport McLaren F1 ?


4.miesto - Ferrari Enzo


ferrari enzo

4.miesto - Ferrari Enzo – 474 000 EUR – Enzo je auto, na ktorého kúpu potrebujete oficiálnu pozvánku a navyše musíte vlastniť zopár predchádzajúcich modelov tejto talianskej automobilky. Enzo dosahuje maximálnu rýchlosť 349 km/h a zrýchlenie 3,4 sekundy a to všetko vďaka čistokrvnému srdcu 6,0L V12. Vyrobených bolo len 400 kusov.

Váš názor na Ferrari Enzo ?


5.miesto - Pagani Zonda C12 F


pagani zonda c12f

5.miesto - Pagani Zonda C12 F – 472 000 EUR – Tento superšport je vyrábaný malou továrňou v Taliansku a predstavuje piate najrýchlejšie auto a svete. Je zárukou maximálnej rýchlosti 346 km/h a zrýchlenia 3,5 sekundy. Pagani Zonda nie je obyčajné auto, má dušu. Pagani Zonda C12 F je dokonalou ukážkou majstrovského umenia pri stavbe superšportov. Váži len 1300 kg, pričom o pohon stará 7,3 litrový dvanásťvalec do V z Mercedesu AMG, ktorého výkon činí 650 koní a 760 Nm.

Váš názor na Pagani Zonda C12 F ?


6.miesto - SSC Ultimate Aero


scc ultimate aero

6.miesto - SSC Ultimate Aero – 463 000 EUR – Prvenstvo v kategórii najrýchlejšie street legal auto právom patrí tomuto americkému klenotu. Dosahuje totiž maximálnu rýchlosť s hodnotou 413 km/h (!!!) s neuveriteľným zrýchlením 2,7 sekundy. Toto divadlo sa deje prostredníctvom dvakrát preplňovaného motora V8 s výkonom dych berúcich 1183 koní a 1483 Nm!!! Aj keď je jeho cena takmer polovičná oproti Bugatii Veyronu, má dostatok sily aby sa postavil aj takýmto „veľkým rybám“. Vyrobených bude len 25 kusov.

Váš názor na SSC Ultimate Aero ?


7.miesto - Saleen S7 Twin Turbo


saleen s7 twin turbo

7.miesto - Saleen S7 Twin Turbo – 393 000 EUR – Jedná sa o prvý skutočný certifikovaný superšport pochádzajúci z Ameriky, ktorý sa vďaka maximálnej rýchlosti 399 km/h radí na tretie miesto najrýchlejších áut sveta. Sto kilometrovú rýchlosť dosiahne tento skvost za približne 3,2 sekundy, vďaka dvojitému preplňovaniu sedemlitrovej V8-čky s výkonom 750 koní. Ak ste ozajstný americký patriot, buďte hrdý na tento skvost!

Váš názor na Saleen S7 Twin Turbo ?


8.miesto - Koenigsegg CCX


koenigsegg ccx

8.miesto - Koenigsegg CCX – 386 000 EUR – Auto pochádzajúce zo švédskej produkcie sa radí na štvrté miesto v kategórii najrýchlejších vozidiel sveta. 4,8 litrová V8-čka s dvoma kompresormi dokáže vyvinúť výkon 806 koní a 919 Nm, vďaka čomu auto šprintuje na stovku pod 3,2 sekundy s hodnotou maximálnej rýchlosti 400 km/h!

Váš názor na Koenigsegg CCX ?


9.miesto - Mercedes-Benz SLR Mclaren Roadster


mercedes benz slr mclaren roadster

9.miesto - Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster – 350 000 EUR – GT Supercar, SLR McLaren predstavuje najrýchlejšie auto s automatickou prevodovkou na svete s hodnotou 331 km/h a zrýchlením 3,8 sekundy. V globále sa jedná o luxusný kabriolet s naozaj silným motorom (5,4L V8 Supercharged – 626 koní).

Váš názor na Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster ?


10.miesto - Porsche Carrera GT


porsche carrera gt

10.miesto - Porsche Carrera GT – 311 000 EUR – Superšport s dynamickou kontrolou stability a maximálnou rýchlosťou 329 km/h. Toto auto ponúka dokonalý športový zážitok, prežitý v luxusnom kabriolete.

Váš názor na Porsche Carrera GT ?


Výnimočne drahé autá sú obľúbenou výsadou bohatých mužov. No nie každému sa podarí splniť si sen prostredníctvom čo i len jedného z týchto vzácnych klenotov. Tak či onak, tieto autá sú drahé kvôli tomu, aké sú – krásne, silné, jedinečné a originálne.Viac informácií aj k iným superšportiakom vám radi poskytneme. Zoznam článkov o Superautách nájdete tu:

SUPERCARS


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 53771x    hodnotenie: 77/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt