support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

KOP – STAV s. r. o RALLY TEAM - RALLY EGER A RALLY ROŽŇAVA

KOP – STAV s. r. o RALLY TEAM - RALLY EGER A RALLY ROŽŇAVA

07.May.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

RALLY EGER


4. -6. apríla v Maďarskom Egry prebehla prvá súťaž Slovenských majstrovstiev v Rally. Pre našu posádku to znamenalo štart do novej sezóny. Pred štartom vládla v tíme prísna príprava. Ostali sme pri vlaňajšej technike, na ktorej bola prevedená kompletná generálka. Všetko sa stihlo pripraviť včas , my sme sa mohli vybrať do maďarského mestečka EGER.
Tréning prebehol v pokojnom tempe, všetko klapalo ako malo, Prekvapilo nás meranie rýchlosti organizátorom Rally a nie políciou. V piatok 4.apríla prebehlo administratívne a technické preberanie a večer o18 hod. slávnostný štart, ktorý v nás zanechal neskutočné dojmy. Toľko ľudí lemujúcich cestu som ešte nevidel, proste super atmosféra.
Prišla sobota , štart do rýchlostných skúšok a nás nepotešilo počasie, začalo pršať, my sme mali suché pneumatiky + 2krát Intermedia, čo na mokrej vozovke nebolo najlepším riešením.
RS boli veľmi rýchle , ťažké a šmykľavé. Neubránili sme sa ani menšiemu „výletu“. Náš najväčší súper v triede N1 Paľo Nagy na Fabií sa nám začal vzdiaľovať, snažili sme sa udržať tempo a druhé miesto v triede. Pre KOP STAV s.r.o RALLY TEAM to bola ďalšia dobrá skúsenosť. Napokon sme skončili na druhom mieste v triede N1 a na 22. mieste v Slovenskom majstrovstve. Potešilo nás však že v celkovom hodnotení súťaže sme porazili silné Suzuki Swift Sport a s jedným Ignisom sme mali zhodný celkový čas.

RALLY ROŽŇAVA


Na druhý pretek Slovenského majstrovstvá ktorý sa konal 25. -26.4.2008v Rožňave sa náš team veľmi tešil . Ja osobne preto , lebo som tužil pokoriť kopec Uhorná , ktorá mi v minulej sezóne vôbec nesadla, Tibor preto že v triede N1 nás bolo prihlásených až 5 posádok. Ako obyčajne býva ostrým štartom predchádzal tréning. Rýchlostné skúšky ostali tie isté až na RS Mlynky. V piatok 25.4.08 o 16.30 hod. bola Rally slávnostne odštartovaná.
RS Mlynky sme absolvovali úspešne, podobne aj RS Hnilec. Po dvoch RS sme mali 7 stotinový náskok pred Vilom Pavlinským. Paľo Nagy začal hneď zostra. Vzdiaľoval sa všetkým N1-čkárom. Prišlo druhé kolo, tie isté RS ale už za tmy. Naša posádka tieto RS absolvovala bez svetelnej rampy, čo nás stálo stratu 2 miesta v N1 a Vilo mal zrazu náskok 8 s. Obaja sme si vedomí že je to naša chyba, že sme si nedokázali zabezpečiť "Rampu".

V sobotu sa išli tieto RS 1 kolo: Podsúľová, Uhorná. 2. kolo Mestský okruh, Podsúľová Uhorná, 3 kolo: Podsúľová, Uhorná. Na Podsúľovej sme strácali na Pavlinského 1,6 s v RS, celkovo 11,9 s , čo nás hnalo bojovať až do konca. Prišla Uhorná, na ktorú sme sa obaja tešili. V cieli to bola strata tri stotiny, no celkovo 12 sekúnd na druhého v triede . Táto RS ma strašne chytila je to naj RS, akú som zatiaľ šiel.
Nasledoval servis, číže pre nás oddych a doplnenie energie. Po servise mestský okruh, ktorý je riadne šmykľavý a kvôli obrubníkom aj nebezpečný. Tu sa nám podarilo „naložiť“ ako sa vraví 7,5 s Pavlinskému. Celkovo to bola strata na posádku pred nami 4,7 s.V RS Podsúľová sa nám podarilo opäť stiahnuť nejaké sekundičky (konkrétne 2,5) a celkovo to bola strata na druhého 2,25s. Až prišla RS Uhorná , tam sme chceli stratu vymazať , všetko tomu aj nasvedčovalo, keby nebolo došlo k tomu čo nikto nečakal - posádke štartujúcej pred nami zhodou okolností z toho istého teamu ako my ( KOP STAV s. r. o RALLY TEAM) praskla prevodovka, na cestu vytiekol olej v tom najnevhodnejšom mieste. Bolo to v pravom „vracáku“, ktorý nasledoval po veľmi rýchlej pasáži. Tento olej sa nám stal skoro osudným, ale všetko nakoniec dopadlo dobre až na náš súboj o lepšie skóre, ktorý pre nás skončil. 26 sekúndova strata sa za dve RSky pry normálnych okolnostiach veľmi stiahnuť nedá . Rally Rožňava bola, je a dúfam že aj bude nádherná súťaž. Skončili sme v nej na treťom mieste v triede a 24. absolútne.

Ďakujeme všetkým fanúšikom, naším sponzorom za dôveru a pomoc, a hlavne mechanikom za super prácu.

Copilot Jozef Tischler
KOP - STAV s.r.o Rally team

Šamo Tischler rally posádka KOP STAV

Šamo Tischler rally posádka KOP STAV

Šamo Tischler rally posádka KOP STAV

Šamo Tischler rally posádka KOP STAV

Šamo Tischler rally posádka KOP STAV

Viac informácií ku košickej posádke Šamo/Tischler vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží z motor-športovej scény nájdete tu:

RELY, PRETEKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textu: Jozef Tischler
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10776x    hodnotenie: 38/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt