support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo opel Opel GT aime logo opel

Königseder Opel GT´aime – nikdy nekončiaca zábava

15.Jan.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Športové roadstery boli odjakživa lákadlom pre väčšinu mužskej populácie. V týchto autách sa skrýva niečo, čo inde, napríklad pri luxusno-športových sedanoch určite nenájdeme. Roadstery jednoducho stelesňujú nespútanú radosť z jazdy a ten skvelý pocit bez strechy nad hlavou. Už prvé mercedesy kabriolety prestavovali dôležitý prvok v živote vyfinteného pána, aj príťažlivého casanovu. Ináč tomu nie je ani dnes, kedy si roadstery našli zastúpenie v mužskej „skupine“ zloženej napríklad z manažérov, pouličných frajerov a taktiež z ľudí, ktorý si jednoducho žijú pre daný okamih. Filozofiou „naplno si užiť jazdu“ sa riadi aj automobilka Opel, ktorá tak pred istým časom navrhla model GT – čistokrvný roadster. O tom, že je to veľmi populárny model, je zbytočné pochybovať. A možno aj preto sa GT-čko stalo terčom istého tuningového mága, ktorý pochádza z Rakúska a hovorí si Königseder.

HRAVÝ OPEL GT


Königseder Opel GT
Rok 2007 bol rokom nesmierneho množstva udalostí, v automobilovom svete nevynímajúc. Konkrétne v čase konania ženevského autosalónu sa udiala jedna pomerne významná udalosť. Bola vyhlásená cena „Kabriolet roku 2007“, ktorú získal už spomínaný roadster Opel GT. Auto, ktoré spojuje starú školu s prvkami modernej doby.

V skratke povedané, Opel GT je štýlový kabriolet so skladacou platenou strechou, ktorý vychádza zo svojho takmer 40 ročného súrodenca. Pýši sa svojim netradične vyzývavým dizajnom, charizmou dvojmiestneho športiaku a výkonným motorom. Opel GT je auto, s ktorým bude aj ten najvšednejší deň okorenení poriadnym množstvom štipľavého korenia.

Aj keď sa vraví, že obal predáva, jasno by malo byť aj pod kapotou kupovaného tátoša. Opel GT bol obdarený dosť slušnou motorovou zástavbou, ktorou nie je nič iné ako výkonný motor 2.0 Turbo ECOTEC s priamym vstrekovaním paliva a dvoma vyvažovacími hriadeľmi. Celkový výkon produkovaný týmto turbo motorom je 264 konských síl (194 kW) a 353 Nm.

Výkon sa prenáša na zadnú nápravu prostredníctvom päťstupňového manuálu. Turbo je k dispozícií už od 1400 ot./minútu, čo stačí na zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť 229 km/h.

OPEL GT´AIME KONIGSEDER


Königseder Opel GT
Opel GT je už od výroby veľmi dobre, športovo vyzerajúce auto. Tuner Königseder priložil poleno do ohňa a z tohto auta spravil nadupaný športový roadster, ktorý sa za nič nemusí hanbiť. Pre toto kabrio je pripravený optický paket, ktorý navyše zahŕňa úpravu motora.

Dizajn zovňajšku auta je tak prepracovaný, že každý sebe menší zásah môže znamenať katastrofické zhyzdenie výzoru. Toho si bol rakúsky úpravca vedomí a preto k tejto úprave pristúpil s cítiteľnou dávkou opatrnosti a rešpektu. V prednej časti auta sa snúbi nový spodný spojler umiestnený pod „nedotknutým“ predným nárazníkom.
Navrhnutý je tak precízne, že celkový dojem z neho je viac ako perfektný. Dokonale sa totiž hodí k nemilosrdnému výrazu prednej časti vozu a zároveň nenarúša karosársku harmóniu GT-čka.

Ďalší, resp. aj posledný prvok úpravy exteriéru nájdeme až v zadnej časti vozu, kam putovali číre svetlomety a výrazné, no nekričiace prítlačné krídlo. Tak ako v prednej časti, tak aj tu platí, že dizajn krídla bol navrhnutý lepšie než výborne.

Königseder Opel GT
Jedno milé prekvapenie čaká taktiež pod prednou kapotou, kde je ukrytý upravený dvojliter. Vďaka novej riadiacej jednotke v kombinácií so športovým výfukovým systémom, dosiahol Königseder nárast výkonu o „viditeľných“ 35 koní, čoho výsledkom je maximálny výkon 300 konských síl. Na 1,3 tony vážiace dvojmiestne auto to vôbec nie je málo.

Z dôvodu zvyšovania výkonu museli byť posilnené aj podvozkové časti. V prvom rade na auto putoval nový športový podvozok od firmy KW Suspension, ktorý nielenže auto viac priblížil k zemi, ale taktiež zlepšil jeho stabilitu. Vylepšenia sa dočkali aj brzdy, ktoré dodala firma Brembo a ide o rezané taniere s priemerom 332mm a štvorpiestikové strmene v krásnej červenej farbe.

Osadené boli aj nové kolesá, vďaka ktorým dostalo auto ten správny luxusný nádych, v ktorom tleje tá správna športová iskra. Auto stojí na päťlúčových 20-palcových diskoch s modelovým označením Las Pegas Giovanna Dalar.
Aj interiér sa dočkal nepatrných zmien ako napríklad luxusné čierno-červené koberce s logom GT´aime.


Fotogaléria Opel GT aime v úprave rakúskeho Königseder:Opel-GT-Konigseder

Opel-GT-Konigseder

Opel-GT-Konigseder

Celý sortiment z produkcie Königseder si môžete nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma KÖNIGSEDER bola založená v roku 1987, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a plastov pre rôzne, ale najmä európske značky ako AUDI, BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, VW a ďalšie. Vtedy začínali v malej garáži v mestečku Eferding. Už v roku 1992 sa museli kvôli obmedzeným kapacitám presťahovať do neďalekého mesta Bad Hall. V tomto roku vznikali aj prvé vlastné projekty ako napr. štúdia auta BMW Mini Cabrio. V roku 1994 sa firma musela opäť presťahovať do ešte väčších priestorov. V 2001 bolo vo firme KÖNIGSEDER založené vlastné dizajnové a konštrukčné oddelenie. To znamená, že od tohto momentu si zabezpečujú všetko vo vlastnej réžii, teda od prvých náčrtov až po finálne produkty a sériovú výrobu.

Priestory firmy Königseder vyzerajú takto:

preview
preview
preview


KÖNIGSEDER je teda špecialistom aj na kompletné úpravy áut a to v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ, a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Týmito skúsenosťami patrí takmer 20 rokov k skoro jediným elitným výrobcom a úpravcom rakúskej tuningovej scény, a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Dnes firma KÖNIGSEDER sídli v meste Kremsmünster, južne od mesta Linz v Rakúsku. Táto spoločnosť stále vyvíja nové prototypy a iné extrémne modifikácie - inak sériových áut. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Okrem vlastnej výroby zastupuje táto spoločnosť a ponúka doplnky od rôznych iných renomovaných európskych výrobcov ako sú ESQUISS (F), CARACTERE (B), ABBES DESIGN (B), STROSEK (D) a iné.

Krátke prezentačné video firmy Königseder nájdete tu:

preview
download
[ 4.5 MB ]

Tu máme pre vás ešte krátky výber z ich ostatného sortimentuKönigsedrové doplnky si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na túto super úpravu Opel GT od firmy Königseder? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Königseder, tak navštívte našu podstránku:

Königseder tuning


Viac informácií k úpravám vozidiel značky Opel nájdete na našej podstránke:

Opel tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13732x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt