support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo koenigsegg Koenigsegg Agera RS Gryphon: lahôdka pre fajnšmekrov logo koenigsegg

Koenigsegg Agera RS Gryphon: lahôdka pre fajnšmekrov

16.Jun.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak túžite po superšportovom aute a chcete sa zároveň blysnúť niečím výnimočným, najnovší Koenigsegg môže byť pre vás tou správnou voľbou. Popri mimoriadne kvalitnom spracovaní a vysokom výkone totiž ponúka aj množstvo vcelku originálnej príplatkovej výbavy. Majiteľ malej automobilky Koenigsegg svojimi modelmi rád púta pozornosť. Presadiť sa v tomto segmente vozidiel je popri iných značkách celkom náročné, no tejto automobilke sa darí, a núdzu o zákazníkov rozhodne nemá. Tí sú často ochotní čakať na auto napríklad aj rok. Pri parametroch, ako má napríklad Agera RS Gryphon by sme však určite horeli nedočkavosťou a počítali každý jeden deň do dodania vytúženého športiaka.

Koenigsegg Agera RS Gryphon: superšport ovenčený šperkami


Nechoďme ale príliš okolo horúcej kaše. O poriadnu silu Koenigseggu Agera RS Gryphon sa stará 5.0-litrový osemvalec, ktorého prepĺňanie zabezpečuje dvojica turbodúchadiel. Motor je umiestnený za sedadlami, kvôli lepšiemu rozloženiu hmotnosti a relatívne vysokým priestorovým nárokom. To, čo tento motor dokáže je naozaj pôsobivé, veď pohrdli by ste výkonom 866 kW/1177 koní? Ale pri tejto hodnote to končiť vôbec nemusí!

Dostávame sa už k voliteľnej výbave. Model, ktorý máte možnosť vidieť je totiž dodávaný s príplatkovým variantom pohonnej jednotky. V tomto prípade je motor naladený na výkon až 1 360 koní čo je v pomere k hmotnosti 1:1. A to už je priam hranica fantázie aj tých najnáročnejších. K voliteľnej výbave máme ešte jednu zaujímavosť. Ak sa rozhodnete, že chcete do svojho športiaka tankovať palivo E85 (bioetanol), automobilka vám to za bližšie nešpecifikovaný príplatok umožní úpravou agregátu.

koenigsegg agera rs gryphon

Motor však nie je to jediné, čím Koenigsegg Agera RS Gryphon poriadne vytŕča z davu. Výrazných vylepšení sa dočkala celková aerodynamika vozidla. Všimnúť si môžete postranné aerodynamické prvky, výrazné bočné prahy a tzv. aktívny zadný spojler. Ten svoju polohu prispôsobuje počas jazdy aktuálnym podmienkam tak, aby adekvátne reguloval smer vzduchu. Ak by ste mali ešte nejaké finančné prostriedky navyše, investovať ich môžete napríklad do rozšíreného aerodynamického paketu, ktorý zahŕňa napríklad dodatočné otvory kapoty či aktívnu lištu predného nárazníka.

Hoci Koenigsegg Agera RS Gryphon bude doma najmä na okruhoch, bez problémov si s ním môžete zajazdiť aj na bežných cestách. Popri technickej stránke je Koenigsegg Agera RS Gryphon vyšperkovaná aj v interiéri. Okrem kvalitných materiálov čalúnenia tu nechýbajú niektoré lahôdky ako napríklad dekoratívny list z 24-karátového zlata. Možností príplatkov v interiéri je naozaj veľmi veľa a tak si môžete vnútrajšok prispôsobiť presne podľa vašich predstáv, či predstáv o účelne vynaložených finančných prostriedkoch.

koenigsegg agera rs gryphon

Na zozname voliteľnej výbavy nechýbajú také prvky, ako napríklad senzor náklonu, prémiový audio systém, bezdrôtové pripojenie cez Koenigsegg cloud či technológia Bluetooth. Ak si radi užívate vietor vo vlasoch, priplatiť si môžete aj za skladaciu strechu.

koenigsegg agera rs gryphon

Koenigsegg Agera RS môže byť vaša v rôznych podobách, páči sa nám, že výrobca umožňuje nevídane široké možnosti prispôsobenia, od pomerne stroho vybaveného športiaku až po hyperluxusný šperk na 4 kolesách.

koenigsegg agera rs gryphon

koenigsegg agera rs gryphon

koenigsegg agera rs gryphon

Koenigsegg Agera RS Gryphon na Ženevskom autosalóne:Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Čo tvoj názor na tento superšportiak Koenigsegg Agera RS Gryphon ? Nech sa páči, hlasuj tu:Ostatné úpravy áut značky Koenigsegg nájdete v zozname našich článkov tu:

KOENIGSEGG tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1959x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt