support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo suzuki Suzuki Swift Kőnigseder logo suzuki

„Maznáčik“ Suzuki Swift od firmy Königseder

25.Mar.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nové Suzuki Swift očarilo celú verejnosť už na svojej celosvetovej premiére na parížskom autosalóne. Podarený dizajn mal už aj jeho starší brat Ignis, ktorý sa teší mimoriadne dobrej predajnosti a taktiež obľube v motoristickom športe.

Swift je taktiež „dizajnovaný“ v decentnom a nenásilnom štýle, plnom oblých tvarov a línií, ktoré sa môžu eventuálne zapáčiť asi každému oku. Prvý priamy predchodca nového Swiftu bol vyrobený už v roku 1983, preto má automobilka Suzuki dlhoročné skúsenosti v tomto segmente automobilov.

Sériový Suzuki Swift


suzuki swift
Nový Swift je auto navrhované pre európsky trh a je to na ňom vidieť. Svojimi oblými tvarmi pôsobí dojmom veselého autíčka a v človeku evokuje pocit dobrej nálady. Celý strih karosérie nie je riešený netradične. Je plný nových, neopozeraných prvkov, čo mu pridáva na originalite, a pritom to nie sú hypermoderné tvary, ktoré sa opozerajú za pár týždňov.

Malé, športovo ladené auto poskytuje v interiéri priestor pre 5 osôb. Tým trom na zadných sedadlách sa síce najpríjemnejšie cestovať nebude, ale to tu neriešme :-D Tvorcom Swiftu sa interiér skutočne vydaril. Najmä prístrojová doska, charakteristická jednoduchosťou tvarov, eleganciou a kvalitnými materiálmi. Športovo ladený je aj trojramenný, výškovo nastaviteľný volant, ktorý na sebe nesie tlačidlá na ovládanie audio sústavy, a prevodová páka s guľovou hlavicou dotvára športový dojem celého interiéru.

Dobrý dojem po nasadnutí do nového Swiftu nepokazí ani naštartovanie a stlačenie plynového pedálu. Agregáty montované do Swiftu sa vyznačujú dobrými jazdnými vlastnosťami, pružnosťou a dobrou spotrebou. Pochváliť môžme aj podvozok, ktorý si udrží dostatočnú stabilitu aj na nekvalitných vozovkách.

Königseder a jeho „svifťák“ Suzuki Swift


suzuki swift Königseder
Jednou vetou, Suzuki postavilo naozaj veľmi vydarené auto, ktoré dokáže veľmi jednoducho čeliť akejkoľvek konkurencii na našom trhu. A čo je dobré, môže byť ešťe lepšie. Presne toho sa drží aj rakúsky úpravca áut – Königseder.

Königseder už nie je žiaden nováčik vo svojom obore. Pod ruku sa mu dostali už mnohé autá, či už ázijských, európskych, či iných svetových značiek. A pokiaľ ste už o jeho prácach počuli, čo verím, že áno, tak viete, že Königseder tvorí kvalitné a naozaj nádherne vyzerajúce bodykity.

Swiftík“ dostal v prvom rade nový, masívnejší predný nárazník s mohutnejším otvorom privádzajúci prúdiaci vzduch k chladiču. Aj zadok dostal nový nárazník s difúzorom, v ktorom je integrovaná zadná hmlovka.

Spopod neho vykukujú dve koncovky výfuku v naozaj netradičnom tvare. Na netradičné tvary koncoviek výfuku si budeme musieť u Konigsedera zvyknúť, nie je to prvý úlet z jeho dielne, no aspoň je to originálne.


suzuki swift Königseder
Zmenený predný a zadný nárazník, to znie ako bežný bodykit. Konigseder ale považoval Nový Swift za úzky, preto mu pripravil aj rozšírené blatníky. Auto s nimi pôsobí omnoho bacuľatejšie a dodávajú mu naozajstný pretekársky ráz.

Na široké blatníky nadväzujú aj rozšírené prahy. Vráťme sa ešte dozadu a na hrane strechy si všimnime decentný ale pritom dostatočne veľký strešný spojler. Spojler predsa nesmie na žiadnom športovom aute chýbať, však? A pokiaľ mu pristane tak, ako tomuto Swiftu, tak prečo nie?

Ako sa hovorí, auto robia autom práve správne zvolené kolesá. V tomto prípade ide o 5-lúčové disky s veľkosťou 18 palcov a treba uznať, že k tomuto autu pasujú na jednotku s hviezdičkou.

Celá táto úprava je privedená do úplného konca nalakovaním Swiftu do krásnej oranžovej metalízy. Takže majitelia Swiftov, pokiaľ vám naozaj záleží na nezameniteľnom a športovom vzhľade vášho miláčika, rozhodne neprehliadnite pri výbere doplnkov firmu Königseder.

Upravený Suzuki Swift od firmy Königseder:

V ponuke máme nasledovné produkty pre toto auto:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Verzia “Swift Super-Size”, široká verzia XL (kompletný kit): 114.000,-Sk / sada
- predný nárazník: 17.330,-Sk / ks
- predný difúzor pod nárazník: 4.100,-Sk / ks
- predné rozšírené blatníky (ľavá a pravá strana): 22.800,-Sk / sada (2 ks)
- bočné prahové nadstavce (ľavá a pravá strana): 25.540,-Sk / sada (2 ks)
- bočné difúzory (ľavá a pravá strana): 8.200,-Sk / sada (2 ks)
- zadné rozšírené blatníky (ľavá a pravá strana): 22.800,-Sk / sada (2 ks)
- zadný nárazník: 15.960,-Sk / ks
- zadný difúzor pod nárazník: 3.650,-Sk / ks
- Verzia “Swift Classic-Size”, stredná verzia L (kompletný kit): 54.700,-Sk / sada
- predný nárazník: 17.330,-Sk / ks
- predný difúzor pod nárazník: 4.100,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce (ľavá a pravá strana): 16.420,-Sk / sada (2 ks)
- zadný nárazník: 15.960,-Sk / ks
- zadný difúzor pod nárazník: 3.650,-Sk / ks
- športové pružiny, zníženie 35mm: 7.520,-Sk / sada (4 ks)
- jednotlivé interiérové doplnky a úpravy: na dopyt


Všetky spojlery sú vyrobené z veľmi kvalitného ABS plastu. Sme o tom presvedčení, že sa tieto spojlery budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty sa pohybujú okolo 14-tich dní odo dňa objednávky. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Celý sortiment z produkcie Königseder si môžete nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma KÖNIGSEDER bola založená v roku 1987, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a plastov pre rôzne, ale najmä európske značky ako AUDI, BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, VW a ďalšie. Vtedy začínali v malej garáži v mestečku Eferding. Už v roku 1992 sa museli kvôli obmedzeným kapacitám presťahovať do neďalekého mesta Bad Hall. V tomto roku vznikali aj prvé vlastné projekty ako napr. štúdia auta BMW Mini Cabrio. V roku 1994 sa firma musela opäť presťahovať do ešte väčších priestorov. V 2001 bolo vo firme KÖNIGSEDER založené vlastné dizajnové a konštrukčné oddelenie. To znamená, že od tohto momentu si zabezpečujú všetko vo vlastnej réžii, teda od prvých náčrtov až po finálne produkty a sériovú výrobu.

Priestory firmy Königseder vyzerajú takto:

preview
preview
preview


KÖNIGSEDER je teda špecialistom aj na kompletné úpravy áut a to v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ, a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Týmito skúsenosťami patrí takmer 20 rokov k skoro jediným elitným výrobcom a úpravcom rakúskej tuningovej scény, a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Dnes firma KÖNIGSEDER sídli v meste Kremsmünster, južne od mesta Linz v Rakúsku. Táto spoločnosť stále vyvíja nové prototypy a iné extrémne modifikácie - inak sériových áut. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Okrem vlastnej výroby zastupuje táto spoločnosť a ponúka doplnky od rôznych iných renomovaných európskych výrobcov ako sú ESQUISS (F), CARACTERE (B), ABBES DESIGN (B), STROSEK (D) a iné.

Krátke prezentačné video firmy Königseder nájdete tu:

preview
download
[ 4.5 MB ]

Tu máme pre vás ešte krátky výber z ich ostatného sortimentuKönigsedrové doplnky si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na tento bodykit od Königsedera pre Suzuki Swift? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Königseder, tak navštívte našu podstránku:

Königseder tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Suzuki vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

SUZUKI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Rapgowe
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 57677x    hodnotenie: 100/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt