support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Renault Renault Clio Kőnigseder logo Renault

Nový Renault Clio v podaní Königseder - miláčik zvnútra, svalovec navonok !

25.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dnešný svet je už natoľko rozvinutý, že tuning sa stal súčasťou našich životov. Vylepšovanie a skrášľovanie našich tátošov je už pre nás bežná vec. Nie je to nič nové, keď po ulici vidíme uháňať upravenú Hondu Civic a za ňou napríklad VW Golf. Úpravy sa netýkajú len určitej vrstvy áut, ale terčom tuningových firiem sú najrôznejšie doteraz vyrobené autá. Či sú to veteráni starej školy, alebo rodinné vany, športové kabriolety, terénne SUV, nikde sa rozdiely nerobia. Taktiež nie je pravidlom, že tuning patrí len na slávne a známe autá typu VW Golf, Toyota Supra alebo Seat Leon. Človek nesmie zabudnúť ani na tú „jemnejšiu“ skupinku automobilov. Autá malé, zaujímavé a pohodlné. Takým je aj nové Renault Clio, na ktoré sa bližšie pozrela rakúska tuningová firma Koenigseder.

VYNOVENÉ CLIO


Koenigseder Clio
Keď sa povie Clio, tak každý určite tuší, o aké auto vlastne ide. Staré, tak aj nové Clio (konkrétne už tretie v poradí, predstavené v roku 2006), patrí do triedy malých automobilov. Nerušivý vzhľad s množstvom prelínajúcich sa oblých a ostrých tvarov, príjemný výkon a dostatočné pohodlie. Asi takto by sa dalo charakterizovať nové Clio, ktoré si už našlo miesto v tak veľkej rodine Renault.

Nové Clio je ponúkané v dvoch verziách, ako 3 a 5-dverová verzia. Motorová ponuka je pre takého „drobca“ vcelku príjemná a doslova každý si príde na svoje. Na výber máte tri naftové a štyri benzínové motory. Spomedzi naftových motorov je najsilnejší motor 1,5 dCi so sériovým výkonom 105 koní. „Benziňáky“ sa samozrejme nedali zahanbiť a ich najvýkonnejšia verzia je motor s objemom 1,6 litra, 16V a výkonom 110 konských síl.

Príjemne autíčko, ktoré vám rázom spríjemní cestu. Nie nadarmo bolo označené ako „Car Of The Year 2006“ a taktiež získalo 5 hviezdičiek v bezpečnosti EURO NCAP.

UPRAVENÁ NOVINKA


Koenigseder Clio
Koenigseder známy svojimi štýlovými variáciami úprav, si aj tentoraz dal ozaj záležať. Ich najnovším projektom je nový Renault Clio tretej generácie, ktorý bol zmenený s neuveriteľne silnou dávkou športového a dravého charakteru. Poďme sa na to pozrieť.

Úprava tohto maznáčika sa začala pri prednej časti. Už pri prvom pohľade na auto je jasné, že veľkú úlohu v dizajne tohto auta hrajú svetlá. Firma Koenigseder to veľmi dobre vie a na základe toho navrhli dizajn zaujímavých mračítok svetiel, ktoré sa tiahnu takmer k prednému sklu. Zaujímavý prvok, i keď trochu pre niekoho sa bude zdať, že je to doplnok navyše a zbytočne zaberá miesto.

Nový predný nárazník je samozrejmosťou u každého nového bodykitu. Ten má hneď niekoľko zaujímavých prvkov. V strede nárazníka sa nachádza centrálny otvor, ktorý slúži na prívod chladného vzduchu k motorovým častiam. Ako ináč, je potiahnutý čiernym ťahokovom, ako aj ostatné otvory. Nad týmto stredovým otvorom sa nachádza miesto pre evidenčné číslo vozidla. Zaujímavé sú prvky po stranách nárazníka.

Pred prednými kolesami sa nachádzajú otvory, ktoré majú zabezpečiť prísun vzduchu k predným kotúčom. Smerom do stredu sa nachádzajú hmlovky.

Celkovo je predný nárazník tvarovaný s veľkou precíznosťou a dbaním na detaily, o čom svedčia rôzne krivky pozdĺž celého nárazníka. Dodáva tak autu neodolateľný šmrnc a čo je dôležitejšie, pôsobí výraznejšie športovo.

Koenigseder Clio
Bočné prahy sú rovnako výnimočné, ako zvyšok úpravy. Neobsahujú žiadne dodatočné otvory, ale zato sú navrhnuté tak, aby dokonale ladili s krivkami bočnej časti auta. Pritom sa plynulo napájajú na predné a zadné blatníky.

Predposledným „plastovým“ krokom bol zadný nárazník. Takisto ako predný, je aj zadný nárazník tvarovaný tak, aby zabezpečil autu športový vzhľad. Charakteristickým sú ostré hrany a dva bočné otvory, ktoré majú odvádzať zohriaty vzduch od zadných kotúčov. Nárazník pritom dokonale ladí so zvyškom karosérie a nenarúša tak vizuálny dojem z celkového dizajnu auta.

Zabudnúť sa nesmelo ani na podvozok, ktorý bol znížený a samozrejme aj disky. Tie sú lúčovité o veľkosti 18 palcov.

No a posledne, čo bolo upravované na aute značky Renault, bolo namontované strešné krídlo, ktoré hrdo kopíruje línie strechy a horných zadných partií bokov karosérie. Týmto krídlom sa aerodynamika auta zlepšuje, a prejazd zákrutami bude týmto autíčkom určite zábavnejšie a bezpečnejšie.Fotogaléria nového Renault Clio v úprave Koenigseder:Celý sortiment z produkcie Königseder si môžete nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma KÖNIGSEDER bola založená v roku 1987, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a plastov pre rôzne, ale najmä európske značky ako AUDI, BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, VW a ďalšie. Vtedy začínali v malej garáži v mestečku Eferding. Už v roku 1992 sa museli kvôli obmedzeným kapacitám presťahovať do neďalekého mesta Bad Hall. V tomto roku vznikali aj prvé vlastné projekty ako napr. štúdia auta BMW Mini Cabrio. V roku 1994 sa firma musela opäť presťahovať do ešte väčších priestorov. V 2001 bolo vo firme KÖNIGSEDER založené vlastné dizajnové a konštrukčné oddelenie. To znamená, že od tohto momentu si zabezpečujú všetko vo vlastnej réžii, teda od prvých náčrtov až po finálne produkty a sériovú výrobu.

Priestory firmy Königseder vyzerajú takto:

preview
preview
preview


KÖNIGSEDER je teda špecialistom aj na kompletné úpravy áut a to v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ, a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Týmito skúsenosťami patrí takmer 20 rokov k skoro jediným elitným výrobcom a úpravcom rakúskej tuningovej scény, a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Dnes firma KÖNIGSEDER sídli v meste Kremsmünster, južne od mesta Linz v Rakúsku. Táto spoločnosť stále vyvíja nové prototypy a iné extrémne modifikácie - inak sériových áut. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Okrem vlastnej výroby zastupuje táto spoločnosť a ponúka doplnky od rôznych iných renomovaných európskych výrobcov ako sú ESQUISS (F), CARACTERE (B), ABBES DESIGN (B), STROSEK (D) a iné.

Krátke prezentačné video firmy Königseder nájdete tu:

preview
download
[ 4.5 MB ]

Tu máme pre vás ešte krátky výber z ich ostatného sortimentuKönigsedrové doplnky si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Ako na vás pôsobí optický tuning nového Renaultu Clio od firmy Koenigseder? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Königseder, tak navštívte našu podstránku:

Königseder tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Renault vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Renault tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16621x    hodnotenie: 35/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt